Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karate keresztényként?

Karate keresztényként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig nem foglalkoztatott kérdés, de most egy kicsit meginogni látszik a hitem. Római katolikus vagyok, meg vagyok keresztelve, első áldozó is voltam, viszont egy időben karatéztam is, ahol ugye meditáció, és egyéb keleti szertartások voltak.


A kettő egyáltalán működőképes együtt viszonylag hű római keresztény ember életéhez?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2019. júl. 31. 19:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
18 as. Ugye tudod, hogy a keresztény Európában is ugyanúgy voltak évszázadokon keresztül küzdősportok? Vívás, bírkózás, íjászat stb... amiket a régiek nap mint nap gyakoroltak, és szerintem ők jobban hittek, mint a ma élők többsége. Ez is bizonyítja, hogy amiről beszélsz, az csak egy modern megtoldás.
2019. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
25%

Ez a forrás ugyan evangélikus, de megfontolandó:

[link]

Lényeg: Nem kereszténynek való.

2019. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Vagy pl valaszthatsz olyan mozgásformat ami nem karate. Pl box,Krav maga,Defendo,CQC...box kivételével az utóbbiak taktikai közelharcok..
2019. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Thunderfairy ***** válasza:
9%
Nos, Isten létezésére semmi tudományos bizonyiték nincs. Tehát ezt az ember őnmagának kitalálta. A vallások is azért vannak mert minden ember más vallásnak hisz. Röviden, nyugodtan menj karatézni legalább egézséges és hosszú életű lehetsz.
2019. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 13. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!