Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 30 éves férfiak szüzen,...

30 éves férfiak szüzen, párkapcsolat nélkül mennyire egészségesek mentálisan?

Figyelt kérdés

Keresztény, elég konzervatív családból származom. 18 éves koromig jártam gyülekezetbe én is, de kiábrándultam az egészből. A hétvégén a szüleimnél voltam és mivel a gyülekezet épületét belülről újítják így a tagoknál vannak megszervezve a vasárnapi istentiszteletek és mivel a mi házunk nagy, ezért most nálunk volt. Itt találkoztam több régi ismerősömmel is és bár nyilván nem kérdeztem rá, de akinek nincs felesége az nagy eséllyel még szűz vagy, ha folyat is szexuális kapcsolatot azt titokban valószínűleg elég erős bűntudattal teszi. Mindenesetre én azt gondolom, hogy szüzek. Viszont ahogy a kérdésből is kiderül itt nem tinédzser vagy a húszas éveik elején járó fiatalokról van szó, hanem húszas éveik végén vagy 30+ férfiakról.


Bár én 18 évesen abba hagytam a gyülekezetbe járást egészen 22-23 éves koromig szűz voltam, mert képtelen voltam elszakadni a gyülekezetben tanított dogmatikus gondolkodástól, ez rengeteg belső vívódást okozott nekem. Azoknak akik 30 évesen is a szexualitásuk elfojtásával kell belülről hadakozni, azok vajon milyen mentális állapotban lehetnek a valóságban? Mert az egy dolog, hogy mit mutatnak kifelé belül teljesen biztos vagyok, hogy gyötrődnek főleg, ha látják, hogy másoknak ilyen korban a gyülekezeten belül feleségük és gyerekeik vannak.


Igazából a tapasztalatotokra és a véleményetekre lennék kíváncsi, gondolom máshol is vannak ilyen helyzetek.



2019. aug. 14. 10:44
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
73%
Én nem vagyok ép. Mondjuk mert impotens szűz vagyok. Nem a vallás miatt. 38/f
2019. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
57%

Miből gondolod, hogy a mentális egészség és a szexuális kapcsolatok száma közt bárki összefüggés van?

Elég ritka a teljesen gondtalan ember, valami miatt szinte mindenki gyötrődik, legyen az a pénz, a munka, családi kapcsolat, barátság, vagy bármi, akkor mindenki mentálisan sérült? Erősen kétlem.

2019. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem a szexuális kapcsolatok számáról írtam.
2019. aug. 14. 11:01
 4/37 anonim ***** válasza:
41%

Igazad van, csak így jobban hangzott leírva, de akkor átfogalmazom.


"Miből gondolod, hogy a mentális egészség és a szüzesség 30+ év feletti el-nem-vesztése közt bárki összefüggés van?"


Remélem így már minden igényedet kielégíti.

2019. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
38%

Egyáltalán nem egészséges. A szexualitásra való igény egy embernek teljesen normális testi szükséglet.


Mivel a vallások nem tanítják meg gondolkodni a követőiket, ezért nem is igazán tudják átgondolni ezt az egészet. A "házasság előtt nincs szex" törvény például egy középkori arisztokrata családból származó lánynak például semmiféle gondot nem okozott, mivel 14-15 évesen férjez adták. Tiniként aktív szexuális életet élt a férjével, 20 évesen már többgyermekes családanya volt. Hogy a fenébe lehetne a modern, XXI. századi nőt ezekhez hasonlítani? Teljesen más kultúra, egyszerűen nem erre találták ki azt a szabályt. Nincs is rá már szükség, mert hatékony fogamzásgátlással tudunk védekezni a nem kívánt terhesség ellen, ez azonban az ókorban és a középkorban nem volt így.


Én magam is vallásos voltam, és még szűz voltam, amikor bekerültem egy keresztény gyülekezetbe. Bár volt barátnőm, a szex elmaradt vele, mert azt tanították, ha lefekszem vele bűnt követett el. A barátnőm el is hagyott, szóval a vallásos marhaságra ráment a párkapcsolatom is. Szóval totál csőd volt az egész. Ilyen ostobaság miatt elbukni egy nőt...


Végül otthagytam a vallást, megismertem egy másik nőt, és vele vesztettem el a szüzességem.


Vallás nélkül sokkal jobban érzem magam. Kedvemre ismerkedhetek bárkivel, nem kell arra gondolnom, hogy a lány "világi" és mit fognak szólni hozzá a gyülekezetben. Élhetek szexuális életet anélkül, hogy bűntudatot keltenének bennem az elavult, ócska törvényeikkel.

2019. aug. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
37%

"Azoknak akik 30 évesen is a szexualitásuk elfojtásával kell belülről hadakozni, azok vajon milyen mentális állapotban lehetnek a valóságban?"


Hidd el, rosszul vannak. Mást sem tesznek, mint imádkoznak, és várják az (1Móz 2,18) beteljesedését az életükben, persze többségében hiába, mert semmi nem történik.


Ha megmaradt még némi racionális gondolkodása, rá fog jönni, hogy számos ateistának nincs szüksége az isteni ígéretekre várakozni, hanem tudnak anélkül is nőt szerezni maguknak. Ez az, ami elindíthatja őket abban a folyamatban, hogy talán mégsem kell vallás, és jobb lehet nélküle..

2019. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
75%

Sokan annyira túllihegik a szexualitás fontosságát... Nekem is azért volt barátnõm 18éves korom óta, hogy lehessen szex, meg attól rettegtem amikor szakítottunk, hogy mi lesz ha már nem szexelhetek, lehet bele is fogok halni.

Aztan most itt vagyok 27 évesen, hónapok óta nem szexeltem, és élek és virulok. Semmilyen mentális problémàt nem okozhat egy egészséges férfinek, ha nincs nõje! Sõt....

2019. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
96%
1-es vagyok. Valaki elmagyarázná, hogy miért lettem lepontozva? Az igazat írtam. Impoten vagyok 19 éves koromtól. Most vagyok 38 éves. Szinte az utcára is alig merek kimenni olyan szégyenérzet van rajtam. Szorongok.
2019. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom azért, amiért én is. Nem olyan választ írtál, ami a kérdezőnek tetszett. De ha segít valamit, adtam rá neked zöld pacsit.
2019. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%

"Aztan most itt vagyok 27 évesen, hónapok óta nem szexeltem, és élek és virulok."


Hasonlíts össze a helyzetedet akkor azokkal a keresztényekkel, akik kb. annyi idősek mint te, de még soha nem szexeltek. Talán te is megérted, hogy az állapototok nincs egy súlycsoportban.

2019. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!