Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlámban megengedett a...

Az Iszlámban megengedett a fenyőfa feldíszítésé December 24. én?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az Iszlámban nem December 24.én született Jézus (blv) illetve mások szerinte sem csak volt itt valami pogány ünnepe Rómának és betetek ide. Én nagyon szeretem a Karácsony hangulatát. Nekem nem igazán vallásos dolog a Karácsony hanem inkább a szeret, család ünnepe és ha én feldíszítem a lakást akkor ennek jegyében teszem nem azért mert bármi féle vallási szándékom lenne. Szóval szabad e fát díszítenem 12.24-én ami fenyőfa?
2019. aug. 26. 23:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Egyrészt: Egy keresztény ünnepet ülsz meg. Muszlim szemmel Jézus próféta ugyan, de kisebb, mint Mohamed. Mohamedet nem ünneplik, akkor Jézust miért igen?


Másrészt: A karácsony a szeretet, a család ünnepe. Miért ne lenne szabad ezt ünnepelni akármilyen vallással?

2019. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%
#6, 10: A pogányok nem állítottak karácsonyfát ünnepeiken.
2019. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

A karácsony ünnepe pogány eredetű. December 25 a téli napforduló ami az ókori római vallásban a napisten ünnepe volt. Tehát semmi köze Jézushoz, nem decemberben született. A karácsonyfa állításnak szintén semmi köze Jézushoz. Fákat állítottak az ókori pogány istenségeknek és ez idővel beszivárgott a keresztény vallásba. Az pedig hogy a karácsony a szeretet és család ünnepe, nem más mit egy 20. századi szlogen hogy az ateisták számára is vonzó legyen.

Ha tényleg Jézus születéséről emlékeznének meg a keresztények nem lenne gond, Jézus az iszlám vallás szerint próféta akit ugyanúgy tisztelni kell ahogy Mohamed prófétát, de mint látjátok nincs köze Jézushoz. Az pedig csak hab a tortán hogy totálisan elüzletesedett. Pénzről szól az egész. Véleményem szerint muszlimoknak tartózkodniuk kell az ilyen pogány szokásoktól ami még felesleges pénzkidobásra is ösztönöz.

2019. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#14

Tehát mert nem pont december 25-én született Jézus, ezért már nem is lehet megemlékezni róla? Akkor miről, kiről emlékeznek meg a keresztények december 25-én (24-én éjfélkor) a templomokban, Mitrászról szerinted?

Természetesen Jézus születéséről, akit a Szentírás úgy jellemez, hogy a világ Világossága, ezért stílszerű volt ekkorra tenni születésének ünnepét is. Mondjuk eredetileg nem ezért tették ide, hanem egy akkori zsidó hagyomány miatt, mely szerint a nagy próféták halálának és fogantatásnak napja egybeesik. Úgy számolták ki, hogy Jézus március 25-én (régi naptár szerint április 6-án) halt meg, ehhez egyszerűen hozzáadtak 9 hónapot.


Abban igazad van, hogy túl anyagias lett a karácsony, ebben sok keresztény is hibás.

2019. aug. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

# 15


Keresztények helyében én egész biztosan áttenném másik dátumra hogy ne lehessen összefüggésbe hozni pogány ünnepekkel. Ha nem ismert Jézus születésének pontos dátuma akkor bármikor meg lehetne emlékezni róla. Aztán nem ártana megtisztítani a keresztény vallást az olyan pogány szokásoktól mint a karácsonyfa állítás. Nem rémlik hogy Jézus kérte volna hogy fát díszítsenek és azt ugrálják körbe. Mondjuk azt sem kérte hogy legyen ünnep a születésnapja, de ha már keresztények megünneplik, tegyék pogány szokásoktól menetesen. Ezeket nem bántásnak szánom, ne értsd félre, csak jótanács.

2019. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
52%
Csak annyit a vitához, hogy én katolikus pappal való interjúban olvastam, hogy a karácsonyt is, és a a húsvétot is direkt a pogány ünnepekhez igazították a kereszténység elterjedésekor. És ezt katolikus pap mondta.
2019. aug. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

"Csak annyit a vitához, hogy én katolikus pappal való interjúban olvastam, hogy a karácsonyt is, és a a húsvétot is direkt a pogány ünnepekhez igazították a kereszténység elterjedésekor."


És pont ez a probléma amit fent kifejtettem.

2019. aug. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Valaki korábban írta, hogy volt szovjet iszlám köztársaságokban Közép-Ázsiában szoktak állítani fát. Bevallom erről nem hallottam korábban. De ha ez igaz, akkor állíthatsz fát te is.

Másrészt ha nem szabad, de mégis állítasz attól még muszlim maradsz. Ha nem szabad, akkor ez bűn, de nem rekeszt ki az iszlámból. Majd imádkozol és bocsánatért esedezel ha lelki ismeret furdalásod lesz. Nem trollkodok, Mohamed Próféta is azt mondta 'Isten valóban mindig megbocsátó és irgalmas.'

2019. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#15

Sok ezer pogány vallás volt, nem tudnál olyan napot találni, ahol ne lett volna pogány ünnep. Ha más napon ünnepelnénk a karácsonyt, akkor egy azon a napon tartott pogány ünnep miatt érné a kritika. Ezt nem lehet kivédeni. Nem az számít, hogy kik mit ünnepeltek akkor, hanem az, hogy most mi kit ünneplünk; Isten megtestesülését.


"Csak annyit a vitához, hogy én katolikus pappal való interjúban olvastam, hogy a karácsonyt is, és a a húsvétot is direkt a pogány ünnepekhez igazították a kereszténység elterjedésekor."

Akkor vagy nem jól tudta, vagy nem jól emlékszel. Húsvétot a zsidó pészakkor tartották, semmi köze a pogány ünnepekhez. Ráadásul napjának megállapítása is teljesen egyedi.

2019. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
37%

# 19


Ez így elég nagy csúsztatás. A keresztény vallás nem volt kapcsolatban sok ezer pogány vallással csak néhánnyal de főleg a rómaiak vallásával aminek nyilván nem volt minden napra egy ünnepe.


A húsvét szintén pogány eredetű ünnep. Időpontja a tavaszi nap éj egyenlőség utáni első holdtöltét követő vasárnap. Ostara germán istennő ünnepe volt. Angolul ma is easter. A tojás és nyúl mint a termékenység szimbólumai is innen származnak.

2019. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!