Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlámban megengedett a...

Az Iszlámban megengedett a fenyőfa feldíszítésé December 24. én?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az Iszlámban nem December 24.én született Jézus (blv) illetve mások szerinte sem csak volt itt valami pogány ünnepe Rómának és betetek ide. Én nagyon szeretem a Karácsony hangulatát. Nekem nem igazán vallásos dolog a Karácsony hanem inkább a szeret, család ünnepe és ha én feldíszítem a lakást akkor ennek jegyében teszem nem azért mert bármi féle vallási szándékom lenne. Szóval szabad e fát díszítenem 12.24-én ami fenyőfa?
2019. aug. 26. 23:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#20

A kereszténység számos pogány vallással kapcsolatba került, már csak az apostolok mennyi helyre eljutottak, karácsony idejét pedig később határozták meg, amikor még inkább elterjedt volt. Persze ettől függetlenül erre lehetett hatással a római ünnep időpontja. Ebben én nem látok kivetni valót. Amúgy a rómaiaknak 2 közeli ünnepe is volt, többségeteknek fogalma sincs ezekről sem.


Ostara esetében viszont nem mondasz igazat, mert a wikipédia szerint a tavaszi nap-éj egyenlőség ünnepe, amit március 19. és 21. között tartottak. A húsvét legkorábbi napja március 22. lehet, utolsó pedig április 25. A tojás és nyúl pedig nem húsvéti szimbólum, sosem volt az. Egyetlen húsvéti szimbólum a bárány, ami Krisztust jelképezi. Télapókat is árulnak mikulás és karácsony környékén, ettől még nem lesz vallási, különösen nem egyházi szimbólum. Mert Miklós püspök nem egy északi-sarki szakállsas öregember volt, aki repülő szánt hajtott, hanem egy katolikus püspök Myra-ban.

Azt sem értem, hogy mi köze a húsvét eredetének a sok évszázaddal későbbi angol elnevezéshez. A húsvét eredeti neve görögül, latinul, héberül és arámi nyelven volt, egyik se hasonlít Ostarára, vagy easterre, sokkal inkább a héber pészakhra.

2019. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha pogány elemek keverednek a keresztény vallásba szerintem eléggé problémás. Ez ellene lehetne tenni, de nekem úgy tűnik és te is ezt erősíted meg, hogy keresztényeket ez nem zavarja. Nem állítottam hogy a tojás és a nyúl vagy a karácsonyfa stb eredetileg keresztény szimbólumok, de bekerültek a keresztény vallásba így ma már egy átlag keresztény számára azok. Ha téged nem zavar, te dolgod, viszont muszlimok nem szabad részt venniük pogány szertartásokon.
2019. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

21es, senki nem állította, hogy a tojás meg a nyúl vallási szimbólum lett volna.

De húsvétkor akkor is azt kérdezzük a gyerektől, hogy mit tojt a nyuszi, és a locsolóknak tojást adunk. Szóval de ezek szimbólumok, azt senki nem mondta, hogy vallási szimbólumok lennének.

2019. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!