Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy gyónjam meg az abortuszomat?

Hogy gyónjam meg az abortuszomat?

Figyelt kérdés
Már 5 hónapja volt az abortuszom. Azelőtt templomba járó, melyen hívő, zarándok ember voltam. Emiatt a súlyos bűn miatt már templomba sem tudok menni de érzem hogy a lelkem annyira vágyik rá, muszáj gyónnom. De nagyon félek és szégyenlem el mondani hogy mit tettem. Hogy gyónhatom ezt meg? Mostmár muszáj meg tennem mert nem tudok így tovább élni.

2019. szept. 9. 19:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Tudom meredek tanács, de mi lenne, ha Istennek mondanád el imában és tőle kérnél bocsánatot?
2019. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon jó ötlet de úgy érzem amíg egy papnak nem gyónom meg addig nem múlik el a lelkiismeretfurdalás, és mintha fél ember lennék.
2019. szept. 9. 19:53
 3/25 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem egy pszichológus valószínűleg szintén tudna segíteni, illetve vannak olyan egyházi és világi szervezetek, akik magzatvédelemmel foglakoznak, és abortuszt elkövető nők felépülésében segítenek. Az egyik Puskás Antal pálos szerzetes, aki ilyennel foglakozik.

Most lehet, hogy károgó varjúnak fogsz tartani, de szerintem egy abortusz miatti lelki terhet csak ideig-óráig fog a gyónás könnyebbíteni. Csak hát nem vagyok szakértő, sem katolikus, csak tudom véletlenül, hogy Puskás Antal ilyennel foglakozik, azért említettem, hátha ő tud segíteni, bár személyesen nem ismerem őt, de mivel katolikus vagy, gondolom őt megbízhatónak találod. Abban az egyházban, ahova járok ismerek olyan nőt, aki abortuszt csinált még mielőtt hívő lett, ő is tudna segíteni, csak hát ő nem katolikus, és nem szakember a témában.

Abortuszból való felépülés hosszú folyamat tudomásom szerint, magaddal is türelmes kell legyél, és nem adni fel a reményt, hogy egyszer tiszta lesz a lelkiismereted. Isten meg tudja bocsátani, amit tettél, sőt véleményem szerint már megbocsátotta, de magadnak is el kell jtbi oda, hogy ezt elhiggyed.

üdv

Stefán

2019. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%
jtbi = jutni (bocs)
2019. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
40%

A szokásos gyónási formulával. Nem kell ezt túlragozni.

Ha elkövetni nem szégyellted, elmondani már semmiség.

2019. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
19%

Sehogy. Nem követtél el bűnt, ne hallgass a keresztény agymosásra.


Egy nőnek joga van eldönteni, hogy megszüli-e a gyereket vagy sem. Nem a magazatvédők terhesek ugyanis, hanem a nő, akit vádolnak. Egyébként is képmutatók, mert, hogy mi lesz a gyerekkel, miután az anya megszülte, arra nagy ívben tesznek. Mennek keresik a másik abortuszra készülő nőt, hogy vádolhassák, bűntudatot kelthessenek benne. Majd utána, amikor elérték a tervüket, felszívódnak és mennek tovább. Ez egy képmutató szekta.


Semmilyen bűnt nem követtél el. Azt gondolom, ha van Isten, nem olyan vaskemény-szigorral rendelkezik, mint a rá hivatkozó hívők, hanem annál jobban képes átlátni a dolgokat.


A hívőkről köztudott, hogy nem gondolkodnak. Ezeknek a senkiháziaknak a véleményére alapozol?

2019. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy itt leírtad, úgy képes vagy meggyónni is ezt a súlyos bűnt. A sátán majd azt fogja a füledbe súgni, hogy "nem kell meggyónni", "nem is bűn", "lehet a pap még bűnösebb", "elég ha Istennel megbeszéled", stb... de ne hallgass a kísértőre. Ha őszinte a szívedben a bánat, akkor keress rá alkalmat és menj el meggyónni. Lelkednek is sokkal könnyebb lesz utána.
2019. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Menj el egy templomba és gyónd meg, a pap nem először fog ilyeneket hallani, meg tudod tenni és ő is feloldoz téged szeretettel és Jézus kegyelme által.

Fontos, hogy megtedd, hogy a bűnt letedd és a bűntehertől megszabadulj!

Az is fontos, hogy többet ne vétkezzél, használj fogamzásgátlót!

2019. szept. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%

Felteszem katolikus vagy és katolikusoktól vársz választ is - " templomba járó, mélyen hívő .. muszáj gyónnom".


Igen menj el gyónásra feltétlenül, előtte imádkozz (a védőszentedhez is, nálunk ez több azért mint egy név, amit kapunk), hogy minden rendben legyen. A papok már sok mindent hallottak, mondd el őszintén és utána tedd meg a jóvá tételeket, amiket elmond. Ő tudni fogja, hogy kell eljárni..

A katolikusoknál tiltott a fogamzásgátló használata amúgy - VI. Pál pápa „Humanae vitae” kezdetű enciklikája a helyes születésszabályozásról -:

[link]


Remélem minden rendben lesz, jobbulást, ima, ne aggódj

Kedves üdvözletem.

2019. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodtan menjélelés gyónd meg.Nem fogják afejedet venni.Hallottak ők ennél cifrább dolgokat.
2019. szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!