Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak a hetednapi...

Jehova tanúinak a hetednapi adventistáknak nem tűnik fel, hogy egyaránt önmagukat tartják Isten választott népének, de egymást hamis felekezetnek tartják?

Figyelt kérdés
2019. szept. 11. 08:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
43%

Erős kijelentés hazugnak nevezni azt aki a saját tapasztalatát írta le...sorolhatnék hosszan neveket és gyülekezeteket ahonnan és akiktől ez elhangzott,hosszú egyházi tagságom alatt, de felesleges..

Péter sokszor olyan kijelentéseket akarsz megcáfolni, amiket többen hallottunk, átéltünk az adventista gyülekezetekben...lehet, h olyan tagból van túl kevés amilyen Te vagy...

2019. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok,


1. Én senkit nem neveztem hazugnak!

2. Továbbra is fenntartom, hogy hazugság az az állítás, hogy a hetednapi adventisták egyedül önmagukat tartják Isten választott népének, és a többit hamis felekezetnek tartják. Még akkor is hamis, ha bárki ezt a saját fülével hallotta!

3. Minden tiszteletem Egervári Laci bácsié, jómagam is személyesen ismertem, de ebben a kérdésben az ő szava nem mérvadó, és az ő véleménye egyáltalán nem általános az egyházban.

4. Sorolhattok hosszan neveket és gyülekezeteket ahonnan és akiktől ez elhangzott, jómagam is tudnék sorolni, de azt tudomásul kell venni, hogy Magyarországon kb. 6000 adventista él, és ennek elenyésző töredéke az aki ilyen szélsőséges nézeteket vall.

5. Meg kell nézni az egyház hivatalos honlapját, itt elolvashatóak a hitelveink és azok részletes magyarázata is: [link]

Ez a mérvadó és hiteles információ. Az összes többi szóbeszéd!


Üdv. Péter

2019. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy nagyszerű hasonlat volt az adventistákat a JT-ihez hasonlítani. Péter is a Tanúkhoz hasonlóan a honlapjukat linkelgeti. Mert ugye minden más, ami az adventista.hu-n, vagy a jw.org-on van, hazugság. Péter "érveire" mint ígértem, majd hamarosan visszatérek.
2019. szept. 11. 15:21
 14/37 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező,


Ha olvastad volna a kommentjeimet, akkor tudnád, hogy egyáltalán nem jellemző rám, hogy a honlapunkat linkelgetném, mint ahogyan az sem, hogy kizálogosítsak.

Én Jehova tanúit testvéreimnek tekintem az Úrban, ahogyan minden más keresztény felekezetbe tartozót is. Meggyőződésem szerint Istennek minden felekezetben vannak őszinte keresői és követői.

A kérdésben felvetett állítások ezért rám és a hetednapi adventistákra nézve hamisak és félrevezetőek.

Természetesen szívesen elolvasom a válaszodat az "érveimre" viszont elvárom, hogy az általam leírtakat tartsd tiszteletben és ne terjessz hamis állításokat rólam és a felekezetemről.


Megértésedet köszönöm.


Üdv. Péter

2019. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj, h lehet hivatalos linkeket küldeni ahol tényleg nincs szó ilyenről hiszen akkor senki nem keresztelkedne meg. Viszont keresztség után beépülünk egy gyülekezetbe, járunk szombatiskolába és ott már a tanítás inkább Whiteprófétanőjükre épül és nem a színtiszta Bibliára...ilyenkor sulykolnak a tagokba sok mindent amiket Péter szeret cáfolni. Elgondolkodtató, h ha nagytudású, elismert lelkészeik és vezetőik ilyeneket mondanak és prédikálnak, akkor valóban mit gondolnak Azt ami be van linkelve vagy pedig amit hétről hétre elmondanak a szószékről...
2019. szept. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
61%

"A zugligeti adventista Egervári László szájából elhangzott szavakat írtam le. Úgyhogy itt nem én vagyok a hazug."

Én pedig Simon László, Szigeti Jenő bácsi, Egerváriék, Tokicsék, Szigeti, stb... (tovább nem sorolom) szájából, akik az adventista teológiát tanítják.


"Hazugság az az állítás, hogy a hetednapi adventisták egyedül önmagukat tartják Isten választott népének, és a többit hamis felekezetnek tartják. Még akkor is hamis, ha bárki ezt a saját fülével hallotta!"

Akkor az igehirdetők szerinted hazudnak? Vagy hogy érted, hogy akkor is hamis, ha saját fülünkkel hallottuk?


"Nyilván - ahogyan minden felekezetben - az adventisták között is vannak szélsőségesen gondolkodók, akik tesznek ilyen meggondolatlan kijelentéseket, de ebből nem szabad általánosítani!"

Tehát, ha a vezető lelkipásztoraitok a hivatalos adventista teológiát tanítják, akkor az szélsőség?

12,6 Az asszony pedig elfuta a pusztába, hol Istentől készített helye van, hogy ott táplálják őt ezer [rész 11,3.] kétszáz hatvan napig.


Még azt is tudom, csak már nem emlékszem pontosan, hogy valahogy Napóleonhoz is kötitek ezt a fenti igét, hogy talán onnantól számít az 1260 év, amii után megalakult az egyházatok. Hogy is van ez a tanítás pontosan?

2019. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


Tekintettel arra, hogy a gyülekezetünknek én vagyok a média felelőse így az elmúlt 4 év összes elhangzott igehirdetése elérhető a gyülekezetünk Honlapján. Nyugodt szívvel ajánlom bárkinek meghallgatásra, aki kételkedik abban, hogy más a hitvallásunk és más amit a szószékről tanítanak. Jómagam is prédikáltam az elmúlt években, összesen 10 prédikáció elérhető az enyémek közül is. Nincs válogatva mindegyik felkerült.

[link]


Üdv. Péter

2019. szept. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
16: köszönöm a magam nevében is. Ugyanez van bennem is. Elég elolvasni egy ew könyvet, elég megnézni a sola tananyagát (volt belelátásom) és akkor máris megfogalmazódik az emberben a kérdés, hogy vajon miért is állítja Péter, hogy hazudunk? Hisz ezt írta le. A saját teológiájukat, amiket hirdetnek Istentisztelet gyanánt, hazugnak nevezi. Zavaros ez kérem.
2019. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

"Az összes többi szóbeszéd!"


Tehát az én szavam szóbeszéd, amit hallottam a zugligeti imaházban? Mégis hazug vagyok szerinted?

2019. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
61%

"16: köszönöm a magam nevében is. "

Semmiség:)

"Elég elolvasni egy ew könyvet, elég megnézni a sola tananyagát "

Én tanító voltam, ezért emlékszem ennyire jól a dolgokra. Minden héten kaptam a tanítói segédletet is. És én is tanítottam a gyerekeket és a felnőtteket is arra, hogy az adventista egyház Isten igazi egyháza. Nem saját szélsőségből, hanem hivatalos teológiai anyagból


Igazából Pétert sem szeretném bántani, mert mind testvérek vagyunk Jézusban, csak nem értem. Nekem úgy tűnik, hogy Ő sem fogadja el az adventista teológia bizonyos részeit. De nem szeretnék találgatni, ezért kérdeztem Őt konkrétan.

2019. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!