Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak a hetednapi...

Jehova tanúinak a hetednapi adventistáknak nem tűnik fel, hogy egyaránt önmagukat tartják Isten választott népének, de egymást hamis felekezetnek tartják?

Figyelt kérdés
2019. szept. 11. 08:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok,


Szerintem pedig ti vagytok összezavarodva.

A kizáróslagosítás nem adventista tanítás. Ha az lenne akkor szerintetek hogyan dolgozhatna együtt a fent említett Szigeti Jenő, vagy Tokics Imre a reformátusokkal, evangélikusokkal, baptistákkal pl. a Magyar Bibliatársulatban? Hogyan vehetnének részt velük közös Istentiszteleteken, Konferenciákon, stb...

Hogyan lehetne a Hetednapi Adventista Egyház a Magyar Bibliatársulat tagegyháza?


Üdv. Péter

2019. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
29%
Ezért nem írtam neveket korábban, mert ismerem őket, rendkìvül okosak, nem is szeretném megbántani őket. Dolgoznak együtt más felekezetekkel, imádkoznak is értük, h értsék meg az igazságot, és remélik, h 1x adventisták lesznej...hát valahogy így.hiába mondod Péter, h minden más hazugság...bem tanítanák ezt ha nem így gondilnák és túl sok ember mondja ezejet a gyükekezetekben és bem csak egydzerű tagok...
2019. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
6%
20: Péter minket nevez hazugnak. Nekem úgy tűnik, hogy foggal-körömmel védi a mundér becsületét, miközben rajtunk keresztül gázol.
2019. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
34%

Én úgy látom, hogy két "egyedül üdvözítő" felekezet van:


1 Római Katolikus Egyház, szerintük az első papájuknál van a menyország kulcsa, csak az ő klérusuk tud kenyérből Jézus Krisztust csinálni hokusz-pokusszal

2019. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
34%

Én úgy látom, hogy két "egyedül üdvözítő" felekezet van:


1 Római Katolikus Egyház, szerintük az első papájuknál van a menyország kulcsa, csak az ő klérusuk tud kenyérből Jézus Krisztust csinálni hokusz-pokusszal. :)


2 Jehova Tanúi Őrtorony Társaság, a kiválasztott 144 ezer csak közülük kerül ki szerintük, ők egyedül tudják és gyakorolják az igaz imádást...


Értelmes ember mindkét társaságot messzire elkerüli.

2019. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
LaVey-i Sátánizmus az egy igaz hit.
2019. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
38%
Remek. Leírom, hogy mit tapasztaltam tíz év alatt az adventistáknál, ahogy más is, Péter hazugnak nevez, meg a szavaim légből kapottak, én reklamálok, erre még én vagyok le pontozva. Be szép is az adventista közösség... Nem véletlenül mondtam azt, hogy többé nem akarok ilyen képmutató társaságba menni.
2019. szept. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!


Nézzük ezt a kérdést előlről.


Az adventista teológia szerint Isten népe két részből áll. Egyrészt van a "láthatatlan egyház" amelybe beletartozhat akárki, más felekezetekből is, míg van a "látható egyház", ez napjainkban a hetednapi adventizmis. Erre a reakcióim: mindenképpen szimpatikusabb álláspont, mint a Tanúk teljesen esztelen kijelentése, miszerint csak ők vannak Istentől, mindenki a Sátán kezében van. De azt azért hozzáteszem, hogy az ókeresztény korban az adventista teológia komolytalannak minősíthető. Egy 2. századi keresztényt egyáltalán nem érdekelt volna, hogy mit okoskodtak ki egyesek a Jelenések könyvéből, az érdekelte volna, hogy a felekezet ki tudta volna-e mutatni, a püspökök névsoraiból, hogy van-e apostoli eredete vagy nincs.


Azt állítod, hogy hazugságokat terjesztek? Egy kicsit járjuk akkor körrbe ezt a témát!


1. Nem vagyok keresztény, így nincs meg nálam az olyan elfogult viselkedés, ami valamelyik felekezetet védeni akarja, pl. most az adventistákkal szemben. Még a feltételezés sem helytálló, éppenséggel az adventisták és a Tanúk azok, akik rászorulnak arra, hogy más felekezeteket negatívan állítsanak be, hogy fent tudják tartani az "Isten népe" címet. Ezt máshogy nem is lehet. Aztán lehet magyarázkodni, hogy mit, hogyan, de amikor azt állítod, hogy a Katolikus Egyház a kis szarv, akkor pontosan ezt teszed.


2. Az adventista eszkatológia azért elég nyilvánvalóvá teszi, hogy mit gondoltok magatokról.


Eszerint a szombat-vasárnap körül fog forogni minden. Ebben az időszakban az USA és az Egyház rákényzerítik majd a vasárnapot, fenevad bélyegét a Föld lakosaira. De mellette ott lesz majd Isten népének (adventisták) az üzenete, amely tartalmazni fogja Isten pecsétjét (szombat). Ez az első angyali üzenet. Aki pedig visszautasítja az adventisták igehirdetését, és vasárnapot tart, az a fenevad bélyegét veszi magára, és Jézus második eljövetele végez vele, vagy ha azt túléli, a 7 csapásban hal meg. Mi ez, ha nem az "egyedül üdvözítő egyház" mentalitás? Eszerint ugyanis egy hívő római katolikus, vagy ortodox keresztény, aki nem azért fogadja el a vasárnapot, mert az USA vagy az Egyház rákényszeríti, hanem meggyőződéssel vallja, hogy a vasárnap az Úr napja, mert Jézus akkor támadt fel a halálból, is a fenevad bélyegét fogja magára venni, és elkárhozik majd, mert nem ünnepelt szombatot az adventistákkal a végidőben.


Arra pedig, hogy én hamisságot terjesztenék, a következő választ adom még:


Természetesen beszélhetünk minden felekezetben szélsőségekről, csak az adventisták esetében azért eléggé kilóg a lóláb. Amikor ugyanis elismert adventista személyek vallják a fenti nézeteket a gyülekezetekben, amelyekről az advent kiadó jelentet meg könyveket, és világhírű adventista prédikárorok beszélnek, az már nem szélsőség. Az már az már inkább a hivatalos tanításnak minősül, amit a felekezet jóváhagy.


Idézed nekem az adventista.hu-t. Hát persze, hogy ott máshogy csomagolják a dolgokat, és esetleg sehol sem találni az "egyedül üdvözítő egyház" mentalitást. De tessék csak elmenni egy adventista szemináriumra, ahol egy világhírő prédikátor tanít, vagy olvasson kicsit Ellen White-tól - mindjárt másabb lesz a helyzet.


De azt mondod nekem: a felekezet nem azonosul a fentiekkel. Ebben az esetben miért is nem allítja le a Generál Konferencia azokat a prédikátorait, íróit, miért nem határolódik el azoktól az Ellen Whitekijelentés, akikkel nem ért egyet?


Ha jól emlékszem, egy adventista holnapon olvastam, hogy Ted Wilson, az adventista egyház elnöke kijelentette: aki elfogadja az evolúciót, az nem adventista. Nyilván Wilson fülébe jutott olyan vélemény, miszerint számos hívő (nagyon helyesen!) tagadja a 6 napos teremtést, ezért kellett ez a kijelentés. Semmi okunk nincs arra, hogy azt higgyük, Wilson figyelmét elkerülték egyéb tanítások. Érdekes, mégsem tesz ellenük semmit. Mindezt annak tudom be, hogy az egyházelnök azonosul ezekkel a "szélsőséges" tanításokkal, és az evolúciót veszélyesebbnek gondolta náluk, ezért lépett fel az ellen.


Nem én terjesztek tehát hamisságot. Inkább te vagy az, aki nem ismeri (vagy nem akarja jól ismerni) a felekezetét.

2019. szept. 12. 06:47
 29/37 A kérdező kommentje:

Még valami:


A kizárólagosítás mint fent is látszik, az eszkatológiára vonatkozik. Ellen White szerint a vasárnap még nem a fenevad bélyege. Majd akkor lesz az, amikor törvénybe foglalják. Ez azért elég jól megmagyarázza, hogy miért dolgozik az adventista egyház manapság együtt más felekezetekkel. Szigeti Jenő egyébként nagy tudású ember, látszik rajta az is, hogy tényleg hívő ember, nincs is vele bajom. Messze kimagaslik az átlag adventista közül, az persze már más kérdés, hogy mennyire hisz a hagyományos adventista eszkatológiában.


Szigeti Jenő egyébként az előadásai alapján az Jelenéseket inkább idealista módon magyarázza, és a teremtést is jelképesen értelmezi. Kíváncsi lennék, ehhez Wilson mit szólna...

2019. szept. 12. 06:58
 30/37 anonim ***** válasza:
54%

"A kizáróslagosítás nem adventista tanítás. Ha az lenne akkor szerintetek hogyan dolgozhatna együtt a fent említett Szigeti Jenő, vagy Tokics Imre a reformátusokkal, evangélikusokkal, baptistákkal pl. a Magyar Bibliatársulatban? Hogyan vehetnének részt velük közös Istentiszteleteken, Konferenciákon, stb..."

Ezzel kb. azt sugallod, hogy mindegyikük teológiája tökéletesen megegyezik. Ha pedig szerinted ez nem igaz, akkor visszadobom a kérdést. Ennek ellenére hogyan tudnak együtt dolgozni még is?


Innentől nincs értelme folytatni a beszélgetést, mert megjelent a csúsztatás, és az érvelési hibák


"Sorolhattok hosszan neveket és gyülekezeteket ahonnan és akiktől ez elhangzott, jómagam is tudnék sorolni, de azt tudomásul kell venni, hogy Magyarországon kb. 6000 adventista él, és ennek elenyésző töredéke az aki ilyen szélsőséges nézeteket vall."

Inkább úgy néz ki, h az elenyésző töredéke vallja azt, amit te, hiszen akkor nem hangozna el hivatalos teológia alapján szinte minden igehirdetőtől az, h az advetista egyház a kiválasztott egyház. És ez szinkronban van a nemzetközi teológiával, hiszen ezeket is szigorúan ellenőrzik.


A napóleonos kérdésemre sem válaszoltál.



"Az a baj, h lehet hivatalos linkeket küldeni ahol tényleg nincs szó ilyenről hiszen akkor senki nem keresztelkedne meg. Viszont keresztség után beépülünk egy gyülekezetbe, járunk szombatiskolába és ott már a tanítás inkább Whiteprófétanőjükre épül és nem a színtiszta Bibliára...ilyenkor sulykolnak a tagokba sok mindent amiket Péter szeret cáfolni. Elgondolkodtató, h ha nagytudású, elismert lelkészeik és vezetőik ilyeneket mondanak és prédikálnak, akkor valóban mit gondolnak Azt ami be van linkelve vagy pedig amit hétről hétre elmondanak a szószékről..."

Ezt szó szerint igazolom én is. Korábbi hozzászólásaimban ugyanezt írtam, szinte szó szerint. A kettős teológia. Egyik kifelé, a világ felé, másik pedig a belső teológia. Így ahogy a 15. válaszban olvashatjuk


A tananyag úgy néz ki, hogy van egy témakör, pár bibliai ige mellétéve (sokszor kiragadott), és magyarázatként több oldalas Ellen White idézetek, teológiai magyarázatok. A tanítói segédenyagban pedig szintén sok White-féle magyarázat található. Én azért mondtam le a tanítói státuszomról, mert emellett nem volt időm olvasni, kutatni a Bibliát. Szinte csak White olvasására, magolására volt időm. Minden szombaton szombatiskola, kellett az egész hét, mivel a szombatiskola minden napra adott tanulnivalót. Felismertem, h ennek az az oka, hogy ne lássok meg, hogy White teológiája mennyiben különbözik Pál teológiájától. Rengeteg ószövetségi anyag is volt benne.

2019. szept. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!