Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti mennyire...

Keresztények! Ti mennyire veszitek komolyan a Biblia tanításait?

Figyelt kérdés
Olyan életet éltek ami Istennek megfelelő?
2010. júl. 14. 23:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


A valódi keresztények, akik a szó szoros értelmében Krisztust követik természetes módon komolyan veszik a Biblia tanításait.


Ugyanakkor van egy nagy réteg, aki kereszténynek mondja magát, de nem veszi komolyan a Biblia tanításait. Róluk írja Pál apostol találóan: "kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét." Szerintem ma a legnagyobb probléma ezekkel van...


Egyébként lehetetlen olyan életet élni, ami Istennek megfelelő, mert mindanyian bűn által megrontott emberi természettel élünk együtt, Isten pedig a bűnnel nem köt kompromisszumot. Egyetlen lehetőségünk Krisztus áldozatába kapaszkodni, és akkor lesz erőnk olyan életet élni, ami áldás mások számára. Ez még messze van a tökéletestől, de konvergál hozzá.


Üdv. Péter

2010. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyon komolyan veszem! Semmiképpen sem szeretnék olyat tenni, aminek Isten nem örül. Ez persze lehetetlen, mivel nem vagyunk tökéletesek. Azt mondja a biblia, hogy aki beszédben nem hibázik, az tökéletes. Erre egy ember sem képes... sajnos.
2010. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az előző kommenteket, úgyhogy elnézést, ha valakivel hasnlót írok. Na szóval: a Biblia egy emberiség által alkotott dokumentum, amit politikailag megfelelően alakítottak. Egyébként szerintem ott a gond, hogy amit jelképesen metaforaként, filozófiai gondolatsorként kellene értelmezni, azt szó szerint veszik...Eddigi tapasztalataim szerint, azok az emberek, akik folyton templomba járnak veszik legkevésbé figyelembe Jézus tanítását. Önhatalmúlag ítélkeznek illetve átkozódnak. Azt gondolják, hogy ez tetszik Istennek? (ha már itt tartunk) Persze biztosan vannak kivételek is...Igazán jó lenne, hogy akik kereszténynek vallják magukat, keresztényként is élnének. Talán kevésbé lenne nagy arányú az ateizmus...
2010. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mi az ami Neki megfelel? Soha nem láttam semmit amit Ő írt volna az emberiség számára, és nem hallottam hogy beszélt volna velem vagy bárki mással. Amit pedig mondvacsinált papok kommunikálnak azt nem tartom mérvadónak, különösképpen azon gusztustalan pedofil és hasonló botrányok tükrében amik egyre másra kitudódnak.

De ha azt kérdezi hogy ismerem- e az erkölcsi tanításokat, és betartom-e akkor a válaszom igen, és ezt még a bibliától is elfogadom hiszen azt jó tanító írta annak idején.

2010. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!