Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként felkeresnéd és...

Keresztényként felkeresnéd és visszaadnád a talàlt pénztárca a tulajdonosát?

Figyelt kérdés
Nagyjából 6000 ft kézpénzzel és iratokkal benne. Ha nem adnád vissza az lopásnak számítana? Ôszinte válaszokat kérek csak hívõktõl.

2019. szept. 28. 17:18
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Amikor Párkányban voltam a fürdőben találtam egy pénzt tárcát, benne volt a személyi, bankkártya, és valamennyi pénz, nem számoltam meg. Nem tettem zsebre de nem is kerestem meg a tulajdonosát, le adtam a recepción.
2019. szept. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Annak örülj, hogy jó ember vagy, mert visszaadtad valakinek a pénzét. Ez a büszkeség, amire még évek múlva is fogsz emlékezni, esetleg még a leendő gyerekednek is elmeséled példázatként, többet ér, mint 6000 Ft. Főleg hogy arra is emlékeznél még évek múlva is, hogy nem adtad vissza, és furdalna a lelkiismeret. A 6000-t viszont egy pillanat alatt elköltenéd, igen rövid lenne az öröm.
2019. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Ja és ez az egész amúgy Londonban van, és l az illetõ elég messze lakik... Még én szívok nagyon jó.....
2019. szept. 28. 21:41
 24/36 anonim ***** válasza:
Hol találtad a pénzt és mire kell?
2019. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Úgyhogy a tárcát bedobom a stationnél az informâciónál a pénzt meg hazaküldöm szépen a baptista szeretetszolgálat számlájára. Csávó meg majd mostantól vigyàzni fog a cuccaira.

És így loptam is meg nem is 😅😅😅

2019. szept. 28. 21:45
 26/36 A kérdező kommentje:
Metrón talaltam nagy szükségem nincs rá de nem fogok 10 fontot költeni h megkeressem
2019. szept. 28. 21:46
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lehet, hogy londoni millimos, aki csak próbára tesz.

De az is lehet, hogy eltűnt személy, aki miatt gyanúba fogsz keveredni.

Neked kell eldöntened. Az is lehet, hogy keresik a tárcát és ha nem adod le, akkor bedobnak majd egy folyóba.

Bárm megtörténhet. Most már így vagy úgy, de benne vagy.

Amúgy ha szeretnéd, akkor adhatok neked 6 ezer forintot...

2019. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Nincs jogod a más pénzével gazdálkodni. Nem döntheted el helyette, hogy kinek adod, az, hogy épp egy segélyszervezetnek adod, az már a te pénzköltésed, és nem teszi semmissé azt, hogy nem szolgáltattad vissza. Továbbá nevelési szándékkal se ideologizáld meg, kisebbítsd a becstelenség súlyát azzal, hogy ő a hibás, mért nem vigyázott rá. Biztos Londonban is van talált tárgyak osztálya a tömegközlekedésen, oda kell leadni, vagy interneten kideríted, hogy az igazolványokat hol. Nálunk például a kormányablakban, de olyan ott nincs. Nem neked kell elvinni a lakására.
2019. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Nem gazdálkodom én, elhagyta szóval mâr nem az övé. Mivan, ha direkt otthagyta, hogy hâtha valaki értelmesebben elkölti? 🙂
2019. szept. 28. 22:40
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Óriási tévedés. Attól, hogy elhagyta még az övé. "Loptam is meg nem is" szép példája hogy a keresztények egy része már a legkisebb erkölcsi próbánál is meg tudja magyarázni, hogy miért nem biblikusan kell cselekedni.


"Lehet hogy drogra költi"

Meg az is lehet, hogy kenyérre költené ha visszakapná.


A baptisták biztos nagyon boldogok lennének ha megtudnák a pénz eredetét.

2019. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!