Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van remény, ha...

Szerintetek van remény, ha sem a pokolba sem a mennyországba nem szeretnék kerülni, se pedig újjászületni? Ha megkérem Istent, hogy semmisítsen meg megteszi vajon?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén vallásos ember vagyok, de előfordul, hogy neheztelek Istenre, amiért megteremtett. Szenvedhetek itt a Földön kitudja meddig és miért, kinyírni se tudom magam, mert akkor mit szólnának a szeretteim. Jónak lenni nehezemre esik, rossz se szeretek lenni, nem szeretek szeretni, olyan manipulációnak tűnik nekem ez a szeretetesdi, de szeretet nélkül is rossz élni. Isten amikor megszülettem adott nekem sok szeretetet, mint a kutyának csontot, aztán elvette tőlem 8 éves koromban amikor meghalt anyám, apám meg megbolondult. Ösztönösen ki voltam éhezve a szeretetre, mint valami drogra, huszonévesen sikerült is kapnom belőle, egy barátnő formájában, olyan voltam ennyi idő után mint egy drogos aki megkapja az adagját, kábult és lelkesedő voltam, aztán miután megkaptam elkezdett múlni a varázsa. Úgy éreztem, hogy köszönöm láttam ezt is érdekes volt jó volt szép volt, de nem akarok örökké így maradni. Szóval szerintem én egyszerűen csak megsemmisülni szeretnék. Nyom nélkül. Lehetne ilyet, hamár egyszer Isten mindenható?
2010. júl. 16. 20:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%

Úgy látszik te még egyetlen egyszer sem érezted az örömöt, vagy a boldogságot. A szeretetet is csak az értelmező kéziszótárból ismered. A szeretet nem fáj...a szeretet nem múlik el. Amit te éreztél, az mind ragaszkodás, ami tényleg egyenlő a drogfüggőséggel, és az emberek önző vágyai termelik ezt. Nézz magadba egy kicsit, és keresd meg az időpontot, amikor a tiszta felüdült boldog érzés árasztotta el az elmédet. Ha Istent(Önvalót) választod, örökre tied lehet ez az érzés. :)


ui.:szerintem nem vagy teljesen tisztába egy-két dologgal, és e téves infók miatt generálsz magadba ilyesmit, hogy semmivé akarsz válni. Ha mélyen magadban(szívedbe) nézel, rájössz magadtól is, hogy ezt nem gondoltad végig. Az anyukádat pedig nem vette el senki, a teste megsemmisült, de nem a lelke. Ezt tartsd észben. Isten nem olyan, mint amilyennek sokan elképzelik, szerinted bárkinek is akar rosszat, amikor az örök boldogságot ajánlja?! :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom, hogy ilyen dolgokon mentél keresztül. Hidd el, sokan vannak ilyen helyzetben, nna nem mintha ez enyhítene a fájdalmadon... Én is ilyen szeretetre éhes voltam mindig is. A csalódottság és a magány belenyomott a depresszióba. Ezután jött Isten szabadítása! Teljesen megszabadultam a lelki fájdalmaktól, elnyomástól... Ő azt szeretné, hogy szabad legyél és boldog. A sátán meg azt, hogy szenvedj, kínlódj és meg akarjál halni. Akkor a te életedbe a sátán győzne. Isten nem akarja a halálod. Ilyet nem kérhetsz tőle. Kérdezz meg egy anyukát vagy apukát, hogy megölné-e a gyermekét, ha a gyermek azt szeretné. Hát biztos, hogy nem tenné meg!!

A sátán vádolja Istent a fejedben, ezekre a gonosz, sátáni gondolatokra nem szabad hallgatni. Isten jó és szeret téged! Kérd, hogy szabadítson meg ezektől a nyomásoktól, életérzésektől, halál utáni vágytól. Adjon IGAZI boldogságot, társat, családot! Ne add fel! Tényleg nagyon együttérzek veled, de ne hagyd magad, ne hagyd, hogy a sátán ellopja a szíved, az ÉLETED!

2010. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%

Isten teremtményei vagyunk. De mivel ő a szeretet így öáló szabad akaratú lényeket alkotott nem automatákat. Sajnos összüleink elbuktak mert hallgattak egy bukott angyalra a Sátánra.

Máig él ez a gondolat az emberekben. "Ha Istenhez akarok tartozni akkor Ő megfoszt majd minden szórakozástól és végig törvényeket és szabályokat kell betartanom nehogy megharagudjon rám!" Ez a sátán legerősebb érve és egyben legnagyobb hazugsága.


A sátán gyűlöli Istent mert a hatalmára vágyik , erre biztatta az embereket is " olyanok lesztek mint Isten"

De ha körbenézünk a világban látjuk mit hozott ez nekünk.

A teremtéskor az ember nem ismerte mi az hogy ölni, haragudni, mi az hogy betegség, szenvedés. Ezeket a bűn hozta be. Senki se gondolja hogy Ádám és Éva buták voltak. Mert mindaz a kreativitás, humor ,logika,szépség a birtokukban volt amivel most is rendelkezik az ember.


Kedves kérdező. Te is Isten egy értékes gondolata vagy, nincs belőled még egy, olyan fontos vagy számára hogy a hajad szálait is számon tartja.


A sátán elbukott rá szenvedés vár és eltaszítottság, haragjában azt akarja hogy minél több teremtmény szenvedjen vele együtt és ezzel okozzon fájdalmat Istennek.

Az előttem szólóval értek egyet ne engedj ezeknek a gondolatoknak ami a te pusztulásodat kívánják és Istent akarják bemocskolni.

Együtt érzek veled. Nekem is voltak hasonló gondolataim.


Megoldás Istenhez fordulni olvasni a bibliát és egy közösséget találni ahol együtt imádkozhattok.

Jézus mondta: Nekem adatott minden hatalom mennyen és Földön" Így ő a mi reménységünk akinek van hatalma hogy letörölje a könnyeket a szemedről és összetörje benned a Sátán munkáját!

2010. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!! nagyon eggyet értek a 10.es hozzászólóval, te egy értékes ember vagy Isten szemében, ha a csillagok neveit 1-1ig számon tartja, hát a tédet...? és azt is tudja hogy tökéletlen vagy, Isten kinyujtja a kezét feléd is, ha engednéd beszélgetne is veled a biblián keresztül,én is értéktelennek éreztem magam de ha Istenre gondolok hogy neki mennyire értékes vagyok és ha engedem hogy a szavai vezessenek boldog vagyok mert az olvasottakon mindig elmélkedve segít, és a nekem megfelelő úton vezet engem és ez a tudat felülmúlhatatlan, azonkívűl megadja minden kérdésedre a választ, ne add fel drága életedet, ha naponta olvasod a bibliát rájössz hogy Isten veled van,és nagyon de nagyon szeret, szavai elmondják mit tegyél ami neked a legjobb,pl Jóbot is a barátjának hívta, nem akárkinek lehetsz a barátja, Kívánom neked a legjobbakat,
2010. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a lelkesítő hozzászólásokat,ha igaz kielégítő választ nem is kaptam jól esett. Nem akarok senkit elkeseríteni, de szerintem ha nincs igazság akkor nincs értelme semminek, és én próbálom keresni, de továbbra sem találom azt.

Adott egy lény (Isten) ami maga az igazság, tiszta és tökéletes, teremt egy csomó embert aki elzüllik, utána meg szenved, a nagy szenvedés közben az egyik teremtménye megkéri, hogy semmisítse meg, de erre nem kap lehetőséget, hanem az ördöggel ijesztgeti ehelyett a többi teremtmény(amit egyébként szintén ő teremtett). Meg azzal, hogy mindenképpen szolgálnia kell. Szerintetek igazságos dolog ez?

Ti ha teremtenétek valamit, és látnátok, hogy elzüllött és szenved, nem engednétek meg neki, hogyha kéri, hogy csináld vissza az egészet?

2010. júl. 18. 19:02
 16/20 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy kedves kérdező?
2010. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
28
2010. júl. 18. 20:37
 18/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. :)


Nos a helyzet a következő. :P

Igazság az van, sőt nem is akármilyen, és mindenki elsajátíthatja. Te keresed az értelmet magában az életben. Én meg tudom neked adni azt, ami megértetheti veled ezt a dolgot, amivel nem tudsz dűlőre jutni. Egyetlen egy dolgot kell tenned...olvasnod, de türelmesen, nem elfogultan és mély figyelemmel. Ez az a tanítás, ami az ember elé teszi az igazságot, az élet igazságát. A szerző és a cím akkor itt van, egy linkkel.


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Kedves kérdező. Bár nem ismerem hogy mi történt veled. De őszinte igazság keresőnek látszol. Azonban nagyon elkeseredett vagy.

Nincs viszonylagos igazság csak valódi igazság van. Úgy ahogy a fizikai törvények sem viszonylagosak.


Én úgy gondolom rengeteg dolgot nem tudunk és nem értünk a világban.

A világ legjobb bölcsességeit olvashatjuk nem kapunk feloldozást. Mert valami mar belül.

Szeretnénk megszűnni , kilépni ebből a világból. Nem is létezni.


Szerintem a kárhozat említése nem ijesztgetés csupán egyszerű tény. Ha Isten átlépné igazsága törvényeit megszűnne létezni.

Ha bűnös embert nem engedhet be az országába akkor kell egy megoldás hogy ezt megtehesse. ( ezért is vett fel emberi testet és vette magára a büntetést)

Ha egy teremtménye még csak korlátozottan lát és így kéri a megsemmisítését, de Isten tudja hogy ez a teremtménye egészen másként fog gondolkodni ha feloldozást kap Jézusban. De most még csak a szürke eget látja.

Én Isten helyében kérném "gyere hozzám van megoldás , hidd el van értelme az életednek nem cél nélkül alkottalak. Nem szolgálatra hanem barátságra hívlak. Merj elindulni felém és ne törődj a téged elpusztítani akaró hangokkal."


Én fél éve éreztem így magam. Nem tudok így élni , de az nem lehetséges hogy az az Isten aki egy ilyen zseniális hihetetlen univerzumot alkotott rám nem gondol. Hát ki vagy mi akarja a halálomat?



Isten nem fogja egy teremtményét sem megsemmisíteni. Miért tenné? Amikor tudja hogy boldoggá teheti csak ezt még a bűnös nem látja.


Nem kell vezekelni a bűneinkért , mert Jézus ingyen ajánlja fel a megváltást, csak el kell hinni és fogadni.


Egyébként a lelki terheken kívül ami a bűn, fizikai betegség is generálja ezeket a gondolatokat. Például szerotonin hiány.


Mindkettőt orvosolni kell. Ha gondolod írj nekem én már átmentem ezen.

2010. júl. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
ha leszo*od istent aki ugye bár ö egy kitalált személy akkor talán
2010. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!