Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Főleg a katoliku...

Keresztények! Főleg a katolikusok. Ti mit gondoltok a Hit Gyülekezetéről? Esetleg tapasztalat?

Figyelt kérdés

Én megkeresztelt vagyok, ám nem gyakoroltam a vallásom egészen mostanáig. Most is csak "ismerkedés" fázis van, az is nehéz. De voltam pl cursillon, miséken, összejövteleken. Úgy gondolom, hogy némi "tudásom" már van, láttam dolgokat.


Éppen ezért figyeltem fel rájuk. Mondanak jókat, legalábbis a Sándor, amikor a TV-ben odakapcsolok. Igaz, sokszor véletlenül. De amit ÉN eddig hallottam, és tudok róluk én azt mondom, hogy érdemes rájuk figyelni.

Bár úgy gondolom, hogy alapból is kéne mind emberként, mind máshogy figyelni egymásra.


Mit gondoltok, mik a tapasztalatotok?


Egy fiatal 20-as.



2019. okt. 24. 00:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
26%

"Nem értem miért gondolják, hogy mi elvakult gyűlölői vagyunk a Katolikusoknak."

Szerintem a 24% és 29%-os hitgyülis hozzászólók elég egyértelműek ebben. Volt még egy másik is, annak most nem jut eszembe a százaléka.

2019. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
29%

Sziasztok,

Én 24%-os vagyok, nem gyűlölöm a katolikusokat, Isten áldja meg őket, csupán a katolikus hamis dogmákat és hazugságokat gyűlölöm. Például nem tartom helyesnek, hogy a római katolikus templomokban szobrok vannak, előtte térdeplők, hogy a katolikus hívők "ihletett kapjanak" az imádkozáshoz. Szerintem szobor nélkül sokkal jobb imádkozni, mint szoborral.:)

De ez nem jelenti azt, hogy gyűlölöm őket, inkább ők nem szeretik, ha elmondom a véleményemet. Fáj nekik, ha igazam van. :)


Kedves Kérdező, hallgasd nyugodtan a Vidám Vasárnapot, Isten áldását kívánom az életedre!

2019. okt. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%

#12

Szerintem vissza kéne olvasni a hozzászólásaidat, aztán az alapján mindenki maga döntheti el, hogy mennyire fordulsz krisztusi szeretettel a katolikusok felé. Mert aki átkozottaknak nevezi őket, abban talál nem a krisztusi lelkület él.

2019. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 fxmaster ***** válasza:
36%
12-es a Katolikus tanitasok nem hamisak hanem teljesen biblikusak csak salynos ti nem ertitek Jezus azt mondta hogy a szentlelek elvezet titeket minden igazsagra.Inkab mert nem olvasol egy kicsit a tortenelmet a katolikus egyhaz zsinatot tartot akiket a szentlelek vezerelt es igy meghataroztak az egezseget tanitasokat ha hamis akor mert valjatok tik is a szentharomsagot amely az egyhaz hatarozta meg es a katolikus egyhaz mindig igyekezet a hamis tanitasok ellen is peldaul gnoszticizmus,dokatistak meg stb.Sajnos sokat nem ertik a dogmakat es gyorsan itelkeznek nem veletlen az ige az irja''es van benunk nehezen ertheto dolgok'' meg Jezus is mondta hogy''nektek meg adatot a menyek orszagainak titka'' szoval csak is az lehet az igazi keresztenyseg vallas amely kezdetek ota megkapta az igazi tanitast es megtartota azokat a hagyomanyokat nem lehet alitani azt 2000ev ota roszul vezete a szentlelek az embereket de jot egy nagy szokincsu ember es nala van az igazi tanitas ez tiszta abszurd elmelet.Kerdezonek azt ajanlom maradj te a katolikus hit mellet amelyet Jezus Krisztus alapitota Petere es az apostolokra tiszta szivel imadkoz Istenhez es kerjed a szentlelket hogy vezesen tegedet a teljes igazsagra.
2019. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálom, Pál apostol nevezi átoknak a zsinati dogmákat, amelyeket ő és apostol társai, sem az Úr Jézus Krisztus nem tanított. Én nem óhajtom, hogy átkozottak legyenek a hamis tanítások követői, de az átok már megült rajtuk, több ezer éve. Jómagam kívánom a szabadulásukat, ez azonban nem olyan egyszerű, a szabadulásnak feltételei vannak. Sokan pl. nem is akarnak megszabadulni: hanem átkeresztelik a sötétséget világossággá, a hamisságot igazsággá. A római katolicizmusnak nem protestáns hitvédőkkel van vitájuk, hanem Istennel. A római katolicizmus által megölt emberek vére Istenhez kiállt, a felszentelt katolikus papok által szexuálisan megrontott gyermekek
2019. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
59%

lelke szintén Istenhez kiállt, több ezer ilyen ember van országonként.

Minden keresztény irányzat maga számol el Istennel, vannak olyanok, akik kedvesebbek Isten előtt, és vannak megtéretlenek, rútabbak, és kevésbé szerencsések.

2019. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
52%

"A római katolicizmusnak nem protestáns hitvédőkkel van vitájuk, hanem Istennel."

Valóban nem, csak néhány szektával, akik tagjai magukat isteneknek képzelik.

2019. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 fxmaster ***** válasza:
29%
15-os latszik tenyleg te nem erted a dogmakat es az egyhazi rendet se ahogy irja a Judas 1:3 a tanitas a a szenteknek az orosege nez utan Antiokiai Szent Ignac ki jelentete hogy az egyhaz katolikusnak hivjak(egyetemes gorogul) es csakis az egyhaz tagjai tudnak az igazi hitre tanitani Ignac Janos apostolnak a tanitvanya volt es sok mas egyhazatya tanitasa katolikus dogmahoz hasonlit hogy Peter az egyhaz foldi vezetoje es hogy mindenkinek engedelmeskednie kell hogy a szentmisen aldozatot mutatunk be hogy az eukarisztia Jezusnak a valodi teste meg stb.
2019. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
39%

Nem szükséges már rituális áldozatot bemutatni, ugyanis a Biblia alapján Jézus áldozata egyszeri és tökéletes volt.:)


Én amit szoktam gyakorolni, az a hálaáldozat, és a dicséret áldozata. Tudom, hogy erre a római katolikusok tridenti zsinata átkot mondott ki, de nem fog rajtam az átok, mert az Úré vagyok. :)


A legtöbb átkot szóró szervezet az nem a Hit Gyülekezete, hanem a Római Katolikus Egyház. Magukon kívül szinte mindent megátkoztak már, de sajnálatos módon rajtuk ült meg az átok, visszaszált rájuk.

2019. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

#19


Amennyire én észrevettem, az egyházi átoknak semmi köze nincs a cigányos átkozódáshoz, amiben ti hisztek. Luther példálul KI lett átkozva, szemben azzal, hogy valamit MEGátkoznak. A katolikusokat sosem láttam még, hogy megátkozott volna valakit, titeket azonban rejtett kamerás felvételen már láttalak átkotódni, és külső illetve belső források is megerősítik, hogy a cigányos átkozódást gyakoroljàtok - Isten nevében.


Nem csodálom, hogy a legtöbb buta cigány nálatok ül most már, nem a templomokban.

2019. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!