Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten létezik...

Szerintetek Isten létezik vagy csak etetik a fejünket?

Figyelt kérdés
Vagy csak azért mondják hogy higgyünk a semmiben? Ti mit gondoltok?

2019. okt. 29. 12:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Öröklött bűn miatt haljon meg aki mondta. Egy gyereknek semmi bűne sincs, utána szerezhet. A vallás mások iranyítására és halálba kűldésére van, a hit Istenben pedig a halállal szembeni megváltás reményeként.
2019. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 KZitus ***** válasza:
0%

21-es

Bármit teszel(tetszik, vagy sem), nem tudsz más génekkel élni, csak amelyeket a szüleidtől örököltél. Ők szint úgy...és ha visszamennénk egészen Ádámig és Éváig eljutunk oda, hogy a leszármazottaikra a bűnt örökítették át, amellyel sajnos MINDEN ember születik. Ezért is öregedünk és halunk meg. Szóval valóba nem követett el semmi bűnt az aki megfogan az anyja hasában, de az ádámi bűn benne ban. Jól tudta ezt már Dávid király is ezért írta le isteni ihletés alatt:: „vétekben születtem, úgy vajúdtak velem, és bűnben fogant engem anyám” Zsolt 51:5.

Azért jött a földre Krisztus, hogy ettől megszabadítsa az embert....ezt kérjük a Miatyánkban is.

2019. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Zitus, örökíteni csak veleszületett tulajdonságot lehet. Vagyis ha Ádám és Éva örökíteni tudták a bűnt, akkor ők is már kapásból bűnösök voltak.

Mellesleg ha a bűnnek bármi köze van a géneknek, akkor nem kell mást tenni, mint szimplán a génsebészet fejlődésébe fektetni, és genetikával azonnal bárki bűntelenné lesz tehető.

2019. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 KZitus ***** válasza:
0%

23-as


"Zitus, örökíteni csak veleszületett tulajdonságot lehet. Vagyis ha Ádám és Éva örökíteni tudták a bűnt, akkor ők is már kapásból bűnösök voltak." - igen, ez így van, ezt írja róluk a Biblia


"Mellesleg ha a bűnnek bármi köze van a géneknek, akkor nem kell mást tenni, mint szimplán a génsebészet fejlődésébe fektetni, és genetikával azonnal bárki bűntelenné lesz tehető." . jó ár évtizede kisérletezik ezzel az orvostudomány, eddig még nem sikerült.

Viszont Krisztus megjavítja a génjeinket isteni hatalommal, én erre sok millió embertársammal várunk. Ebben nem fogunk csalódni, és a reménységünk mindennél bizonyosabb, mert Isten nem hazudhat.

2019. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Zitus, ha nem értenéd:

BŰNÖSNEK LETTEK TEREMTVE!


Mivel a génjeik alapján már bűnösek voltak az első pillanattól.

2019. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"igen, ez így van, ezt írja róluk a Biblia"

Nem egészen. A Biblia azt írja, hogy már életük során lettek bűnösök, nem eleve annak lettek teremtve.


"jó ár évtizede kisérletezik ezzel az orvostudomány"

Ezzel biztos nem, mert a valóságban soha senki nem találkozott még olyannal, hogy bűnös gén.

Az általad leírtak abszurditására próbáltam rámutatni, hogy ha a bűnt te valami örökìthető genetikai akárminek képzeled el, az azt jelentené hogy az embernek semmi szüksége az istenedre, csak tudás, technológia és pénz kérdése lenne hogy ki válhat bűntelenné és ki nem.

2019. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

9- es, neked aztán tele van a cselekedeted szeretettel, hogy inzultálod a más véleményen lévő "felebarátod". :-D

Jaj nekem! Imádom, amikor az ostobák osztják az "észt".

A Bibliát ember írta drágám, Jézus létezését is ember állítja, TE nem voltál ott, nem láttad, nem ismerted, Isten sem jelent meg soha előtted, magyarul csak egy okoskodó szerencsétlen vagy, aki elhitte, amit más emberek által leírtakban olvasott. Ennyi és nem több. BTW, egy olyan embert sem ismerek, aki többet és jobban ellentmondott volna VALAHA önmagának, mint az általad nagyra tartott Biblia tette ezt valaha. Az egész könyv egy logikai bukfenc édesem, és én már csak tudom, mert engem Amcsi baptisták próbáltak megtéríteni, és több, mint egy évig nyitott is voltam arra, hogy mélyen megismerjem a Bibliát ("segítségem" is volt ebben ugyebár, félreértelmezni sem tudhattam így), de az egész egyre jobban csak egy összevisszasággá vált. Nekem számítanak a részletek is, amikre soha nem kaptam normális választ soha "hozzáértő" magadfajta vallásos agymosott okostojásoktól sem, sem a Bibliából, úgyhogy bálványozd csak a könyvedet és örülj magadnak tovább.

2019. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!