Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavarja a hívőket, ha...

Miért zavarja a hívőket, ha ateista vagyok?

Figyelt kérdés

A szüleim is ateisták, én is az vagyok, a párom is.

Röviden annyi a problémám, hogy a hívők nagy része azt hiszi, hogy egyrészt joga van megtéríteni. Másrészt nagyon furán képzelik el a dolgot, azt hiszik, hogy kb ilyen sátánimádó családom van, meg abból áll az életem hogy gyalázom az isteneket.

Pedig a valóság annyi, hogy soha nem téma nálunk otthon a vallás, tök jól elvagyunk nélküle. Senkit mem gyalázunk, arra tanítottak, hogy tartsam tiszteletben a többi ember hitét.

Ehhez képest ugyanezt nem kapom meg fordított esetben.

És ezt nem csak a keresztényekre értem, külföldi utazásaim során is megtapasztaltam. Az arab országokban, amikor számon kértek, hogy miben hiszek, el sem mertem mondani, hogy semmiben.

Annyira gáz, hogy nekem kell szabadkozni és kellemetlenül érezni magam, mert nincs igényem egyikre sem.

Arról nem is beszélve, hogy a városomban sorra veszi át az egyház az oktatási intézményeket és kötelező lesz a vallás utána a gyerekeknek.

Azt se tudom, hogy hova irassuk a gyermekünket majd, ha lesz. Már óvoda sem nagyon van, ahol lehetne gyerek és nem kéne egyházi ünnepekre járnia meg hittant tanulnia.

A vallásszabadság része nem az is, hogy nem kell vallásosnak lenni, ha nem akarunk?

Annyira megy mindenhol, hogy keresztény üldözés van itthon. Én inkább érzem, hogy az ateistákat üldözik. Pedig tényleg soha senkit nem bántottam meg vagy nem akartam megváltoztatni.

Egy Jehova párt ismerek, aki érdekes mód tökre tiszteletben tartják a véleményem és tök jól elvagyunk, elbeszélgetünk (évek óta)


2019. nov. 15. 07:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
Én hívő vagyok, de engem egyáltalán nem zavar a te ateizmusod, és nem is dicsekszek vele.
2019. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
20%

engem sem zavar.. valószínű, hogy téged zavarnak a hívők, és problémádat kivetíted. Béke! ne zavarjanak.

"Azt se tudom, hogy hova irassuk a gyermekünket majd, ha lesz. Már óvoda sem nagyon van" - eltúlzod, simán rengeteg van, sőt mire iskolás lesz a gyermeked, lehet hogy újra a "Marx-Engels-Lenin szentségtelen háromság" lóg majd a falon:D)) Nem kell annyira előre aggódni, elég minden napnak a maga baja.

2019. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
2# nem csak az iskoláról van szó, az ovikról is. Kisvárosban élünk, nem sok opciónk van helyben. 😀
2019. nov. 15. 08:14
 4/38 anonim ***** válasza:
59%

Hát, kérdező, normális választ hívőktől ne várj.

A hitnek pont ez a lényege: mivel tudni 𝐧𝐞𝐦 lehet - ezért a hívő csak úgy érzi jól magát, ha körülötte mindenütt ugyanolyan hívők vannak, másféle meg nincs, ateista különösen nem.

Ezért aztán képes bármiféle tisztességes vagy erkölcstelen dolgot megtenni. Pl. vallásüldözést hirdet, miközben az ateistákra jár rá a rúd.


Szóval, ha megoldást szeretnél, KIZÁRÓLAG magadra számíthatsz!

Mivel az ateisták nem szervezettek, így szavuk se nagyon van.

2019. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%

Miért zavarja az ateistákat, hogy hívő vagyok? :))

Fordítva is megkérdezhetném, mert volt azért ilyen tapasztalatom, nem is kevés.

De ahogy ebben a kérdésben is, úgy a tiedben is kár általánosítani. Engem nem zavar, hogy ateista vagy, a te szabad döntésed.

2019. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

5# elhiszem, hogy neked is volt már rossz tapasztalod, hülyék mindenhol vannak.

De alapvetően én úgy látom, hogy az ateistàk inkább leszarják a többieket.

Egy hívő előbb fog aggódni azon, hogy a pokolba fogsz jutni, mert nem hiszel.


Meg pl soha egy rossz szót nem szóltam, amikor a családom, barátaim templomi esküvőre hivtak vagy keresztelőre. Elmentem, felöltöztem alkalomhoz illően.

Ezzel szemben mi eléggé le lettünk szólva, mert nem volt templomi esküvőnk. Még a párom családja is rendesen kiverte a hisztit és minden szarnak elhordtak.

Barátok is erősen utaltak rá, hogy ez így nem igazi házasság mert nem Isten előtt köttetett. Ez így annyira bántó volt. 😔 Nyílván keresztelő sem lesz ha lesz gyerekünk, akkor is hallgathatjuk majd.

2019. nov. 15. 08:35
 7/38 anonim ***** válasza:
66%

Tavaly kórházba kerültem egy hétre... a bekerülésem napján megjelent egy nő a kezében Bibliával. Mikor megtudta, hogy nem hiszek jóformán semmiben ott ült az ágyam mellett és próbált meggyőzni. Próbáltam finoman jelezni, hogy rossz helyen próbálkozik, de nem igazán volt erőm lerázni. Aztán másnap is visszajött. Csak úgy. Végül a nővéreknek jeleztem, hogy nem rokon/barát, így legyenek szívesek elküldeni.


Hülyék mindenhol vannak vallástól függetlenül. :D

2019. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
42%
Ellen kell állni az ilyen agymosó embereknek.
2019. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
13%

Tudod, hogy valójában mi van az ateizmus mögött? Rejtett apagyűlölet. Nyílván ezért zavarja őket.


Egyébként engem nem zavar, mert szóba sem állok olyannal aki folyton a vallásával nyúz vagy meg akar téríteni. Megvan a saját hitem, én sem zargatok másokat vele, de nem is tűröm, hogy más tegye ezt. Még a "hithű" ateistákat" is nagy ívben kerülöm, ha hitről vagy nem-hitről vitáznak.

2019. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
80%

"Rejtett apagyűlölet."

Na, ez a másik.

Hívők akkora kreténségeket képesek kitalálni, hogy az már fogalom.

Mondjuk eleve azzal kezdik, hogy miért a sátánt szolgálod.

Mintha a sátán létezne.

2019. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!