Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavarja a hívőket, ha...

Miért zavarja a hívőket, ha ateista vagyok?

Figyelt kérdés

A szüleim is ateisták, én is az vagyok, a párom is.

Röviden annyi a problémám, hogy a hívők nagy része azt hiszi, hogy egyrészt joga van megtéríteni. Másrészt nagyon furán képzelik el a dolgot, azt hiszik, hogy kb ilyen sátánimádó családom van, meg abból áll az életem hogy gyalázom az isteneket.

Pedig a valóság annyi, hogy soha nem téma nálunk otthon a vallás, tök jól elvagyunk nélküle. Senkit mem gyalázunk, arra tanítottak, hogy tartsam tiszteletben a többi ember hitét.

Ehhez képest ugyanezt nem kapom meg fordított esetben.

És ezt nem csak a keresztényekre értem, külföldi utazásaim során is megtapasztaltam. Az arab országokban, amikor számon kértek, hogy miben hiszek, el sem mertem mondani, hogy semmiben.

Annyira gáz, hogy nekem kell szabadkozni és kellemetlenül érezni magam, mert nincs igényem egyikre sem.

Arról nem is beszélve, hogy a városomban sorra veszi át az egyház az oktatási intézményeket és kötelező lesz a vallás utána a gyerekeknek.

Azt se tudom, hogy hova irassuk a gyermekünket majd, ha lesz. Már óvoda sem nagyon van, ahol lehetne gyerek és nem kéne egyházi ünnepekre járnia meg hittant tanulnia.

A vallásszabadság része nem az is, hogy nem kell vallásosnak lenni, ha nem akarunk?

Annyira megy mindenhol, hogy keresztény üldözés van itthon. Én inkább érzem, hogy az ateistákat üldözik. Pedig tényleg soha senkit nem bántottam meg vagy nem akartam megváltoztatni.

Egy Jehova párt ismerek, aki érdekes mód tökre tiszteletben tartják a véleményem és tök jól elvagyunk, elbeszélgetünk (évek óta)


2019. nov. 15. 07:29
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
44%
Az nem igazság hanem hazugság. Az ilyen hívők fognak csodálkozni h mekkora kreténségbe hittek
2019. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
29%
Hol és mikor fognak csodálkozni?
2019. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
15%
Hahaha! Vissza nektek a kommunizmust! Egyböl megoldódna a problémátok!
2019. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

28# elfogadom amit írsz. [link]

De ezt is tegyük hozzá, sajnos mindkét oldal üldözte már egymást.

Én tényleg a békés egymás mellett élésben hiszek.


A kommentekre reagálva : egy oktatási intézményben nem a kereszt zavarna a falon. Hanem a kötelező jellegű hittan például.

Persze, ha a gyerekem szeretne járni, hadd menjen. De ha ő is a háta közepére sem kívánja, akkor ne kelljen mennie és ne érje hátrány ezért az iskolában.

2019. nov. 21. 17:33
 35/38 anonim ***** válasza:
24%

"28# elfogadom amit írsz. " - kár,hogy lepontozol, tehát igaziból nem...


hallottunk az Inkvizícióról és a pár szál anyóstól bemószerolt koncepciós perrel elvérzett "boszorkány" és a többi POLITIKAI okokból áldozattá vált ember nincs arányban a kommunizmus mindössze 100 év alatti gyilkolásával és tudatrombolásával

de- ma már nem is ez a probléma adott.

Naponta sok keresztényt ölnek meg és üldöznek ÁRTATLANUL!- nem nálunk, de szerte a világon.

[link]


"Én tényleg a békés egymás mellett élésben hiszek." - ez lenne a cél, igen.

Nem fogják erőltetni sehol a hittant - lehet választani erkölcstant és arra meg szükségünk van, mert a világon morális válság van.

2019. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és a hívőknek nincs szüksége erkölcstanra?

Elég a hit?

Amúgy mutass már egy olyan országot, ahol kommunizmus volt!

Nincs egy se.

2019. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
19%

36 ne ökörködj már... a "hívők" gyerekei is tanulnak erkölcstant.

A kommunizmussal kapcsolatban meg tájékozódj. Az "eszme" volt sajnos, és kísérlet a megvalósítására "kommunista átneveléssel"

[link]

Nagyon megy a kötözködés... látszik, hogy ki kit zavar valójában.

2019. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
56%

"a "hívők" gyerekei is tanulnak erkölcstant"

Hol?

Mert az iskolában nem.


"A kommunizmussal kapcsolatban meg tájékozódj. Az "eszme" volt sajnos, és kísérlet a megvalósítására "kommunista átneveléssel"

Erről neked kellene tájékozódnod!

Szerintem halvány lila gőzöd nincs, mit jelent a kommunizmus.


" [link]

Ennek pl. köze nincs a kommunizmushoz.


"Nagyon megy a kötözködés..."

Ja, értem.

Minden kötözködés, ami nem a te véleményed.

2019. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!