Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavarja a hívőket, ha...

Miért zavarja a hívőket, ha ateista vagyok?

Figyelt kérdés

A szüleim is ateisták, én is az vagyok, a párom is.

Röviden annyi a problémám, hogy a hívők nagy része azt hiszi, hogy egyrészt joga van megtéríteni. Másrészt nagyon furán képzelik el a dolgot, azt hiszik, hogy kb ilyen sátánimádó családom van, meg abból áll az életem hogy gyalázom az isteneket.

Pedig a valóság annyi, hogy soha nem téma nálunk otthon a vallás, tök jól elvagyunk nélküle. Senkit mem gyalázunk, arra tanítottak, hogy tartsam tiszteletben a többi ember hitét.

Ehhez képest ugyanezt nem kapom meg fordított esetben.

És ezt nem csak a keresztényekre értem, külföldi utazásaim során is megtapasztaltam. Az arab országokban, amikor számon kértek, hogy miben hiszek, el sem mertem mondani, hogy semmiben.

Annyira gáz, hogy nekem kell szabadkozni és kellemetlenül érezni magam, mert nincs igényem egyikre sem.

Arról nem is beszélve, hogy a városomban sorra veszi át az egyház az oktatási intézményeket és kötelező lesz a vallás utána a gyerekeknek.

Azt se tudom, hogy hova irassuk a gyermekünket majd, ha lesz. Már óvoda sem nagyon van, ahol lehetne gyerek és nem kéne egyházi ünnepekre járnia meg hittant tanulnia.

A vallásszabadság része nem az is, hogy nem kell vallásosnak lenni, ha nem akarunk?

Annyira megy mindenhol, hogy keresztény üldözés van itthon. Én inkább érzem, hogy az ateistákat üldözik. Pedig tényleg soha senkit nem bántottam meg vagy nem akartam megváltoztatni.

Egy Jehova párt ismerek, aki érdekes mód tökre tiszteletben tartják a véleményem és tök jól elvagyunk, elbeszélgetünk (évek óta)


2019. nov. 15. 07:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
28%

"Miért zavarja a hívőket, ha ateista vagyok?"

Engem sem zavar. Általában az emberek nem foglalkoznak ilyen kérdésekkel, csak ha valaki kiprovokálja ...


"A hitnek pont ez a lényege: mivel tudni 𝐧𝐞𝐦 lehet"

Butaság. A hit a szellemi dolgokról történő logikai meggyőződés. Tehát mivel logikai, sokkal erősebb bizonyítékon alapul, mint a természettudományos bizonyítás, de ezt egy materialista nem tudja megérteni


"De alapvetően én úgy látom, hogy az ateistàk inkább leszarják a többieket."

Aha, pl. a 4-es válaszoló. Vajon miért van sokkal több ateista (troll) a vallási rovatban, mint hívő?


"Mivel az ateisták nem szervezettek, így szavuk se nagyon van."

Van egy csomó szerveződésük. Pl. ateista mémbázis, és elég nagy szavuk van. Minden nap többször is ócsárolják a keresztényeket és Jézust. És ez csak egy szerveződés a sok közül

2019. nov. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

"Tudod, hogy valójában mi van az ateizmus mögött? Rejtett apagyűlölet"


Erről beszéltem pontosan, kösz, hogy élő példaként szolgálsz nekem.

Édesapám együtt nevelt fel anyukámmal, mindketten nagyon jó szülők, tűzbe mennék értük, sosem volt bajom apukámmal.ugyanez a nagyapámra.

De kösz a kérdést.

Viszont ennyi erővel az összes embernek ateistanak kéne lennie, akit gyerekként vert, terrorizált az apja.


De tényleg pont erről beszéltem, hogy tök nyugisan élem az életem, a hívők viszont mindig ilyen faszsagokat találnak ki magyarazatkent, amiért nem vagyok vallásos.

2019. nov. 15. 10:55
 13/38 anonim ***** válasza:
66%

"Tudod, hogy valójában mi van az ateizmus mögött? Rejtett apagyűlölet. "


hülye :D lehet neked ez van mögötte, de nekem pl nem (és feltételezem, még sok másnak). nekem sose volt az életem része a vallás. mindkét szülőm ateista környezetben nőtt fel, így én is. sose hiányzott a vallás, nem érzek űrt az életemben, nem is tudom komolyan venni egyiket sem. a biblia nekem mesekönyv

2019. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
76%
Nem zavar. egyéni szuverén jogod, és szabad akaratod van
2019. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek joga van hogy abban higgyen amiben akar. Hogy a torkodon le akarják nyomni a kereszténységet az durva.. A jehova pár intelligensnek hangzik.. vedd magad körül okyanokkal akik elfogadnak annak ami vagy! A 21-ik században élünk!
2019. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
85%

32%-os: hallhatnánk az isten létezéséről egy logikai bizonyítást?

Mert már sok ezer írásban trollkodtál itt, de bizonyítékot még sose írtál.

2019. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
86%

" A hit a szellemi dolgokról történő logikai meggyőződés"

Ha valamiről meg lehet győződni, akkor azt tudásnak hívják. A hit lényege épp az, hogy ellenőrizhetetlen az igazságtartalma, ennek ellenére elfogadja az ember.


"Tehát mivel logikai, sokkal erősebb bizonyítékon alapul, mint a természettudományos bizonyítás"

Minden bizonyítás alapja a logika.


"Van egy csomó szerveződésük. Pl. ateista mémbázis"

Lol :D

Legközelebb ha olyan számodra ismeretlen szóval találkozol, mint itt a szerveződés, előbb nézz utána a jelentésének!

2019. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%

"Tehát mivel logikai, sokkal erősebb bizonyítékon alapul, mint a természettudományos bizonyítás"

se látni se műszerrel mérni nem lehet istent. milyen bizonyítékról beszélsz?

2019. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
81%
az ateista mémbázisnak akkora szava van hogy atesitaként most hallok róla először. amúgy tudod mit jelent a mém (meme)? boomer...
2019. nov. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
57%
Úgy látszik, hogy havonta, két havonta újra, s újra fel van téve ez a kérdés.... Most is csak azt tudom mondani, hogy nem zavar, hogy ateista vagy, egyáltalán nem érdekel. Mindenki a saját maga tetteiért, hitéért felelős, engem nem érdekel, hogy te miben hiszel vagy miben nem.
2019. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!