Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény, aki...

Van olyan keresztény, aki szerint nem számít a cselekedet? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A János írása szerint való Szent Evangéliom » 5. fejezet


"24 Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre."


"28 Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát,

29 És kijőnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására."


"38 Az ő ígéje sincs maradandóan bennetek: mert akit ő elküldött, ti annak nem hisztek.

39 Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam;

40 És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!

41 Dicsőséget emberektől nem nyerek.

42 De ismerlek benneteket, hogy az Istennek szeretete nincs meg bennetek:"



2019. nov. 17. 11:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Valóban. A cselekedeteknek az üdvösseghez semmi koze sem udvösség előt sem azután.
2020. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Inkább térj meg a bűneidből maki, a pokolba vezető útból, mint hogy ilyenekkel becsapd magadat és másokat is.
2020. jan. 1. 13:40
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdezo)

Melyik cselekedetedért kaptad cserébe az udvossegedet?

Melyik cselekedet képes elvenni azt tőled?

Myen cselekedetekkel tartod fenn naponta az udvossegedet hogy el ne karhozz?

2020. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Melyik cselekedetedért kaptad cserébe az udvossegedet?"

Mi nem az üdvösségért vagy egyéb jutalomért cselekszünk úgy ahogy azt, krisztus kérte. (Krisztus emberséget kért és nem véletlen, hogy miért).


"Melyik cselekedet képes elvenni azt tőled?"

Az összes bűnös cselekedet elválaszt Istentől, persze mindig van lehetőség megváltozni. Jobb lenne ha azt írnám, hogy van akitől Isten már a teremtéskor direkt elvette az üdvösséget? Vagy bármit megtehetsz kegyelmet kapsz?


"Myen cselekedetekkel tartod fenn naponta az udvossegedet hogy el ne karhozz?"

Rosszra való restséggel, önmegtartoztatással, a szentlélek vezetésével.


Természetesen én is hibás vagyok, de inkább próbálok meg megváltoztatni, mint elaltatani a lelkiismeretemet.

A kereszténység nem személyes kapcsolatról szól, hanem Krisztus testéről, az Atya Isten szeretetének megosztásáról.

2020. jan. 1. 16:38
 15/15 anonim ***** válasza:

Azthiszem ugyan arról beszélünk.

Köszönöm a választ).

2020. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!