Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztények, véleményete...

Hívő keresztények, véleményetek szerint Istennek mi a célja a magányos, egyedülálló, de nem (! ) pap férfiakkal?

Figyelt kérdés
Tehát azokról a férfiakról beszélek most, akik szeretnének társat, családot, de sehogy sem jön össze nekik, a nők egytől egyig átnéznek rajtuk.Isten hogyan tekint ezekre a férfiakra, milyen életet szán az ilyen férfiaknak?

2019. nov. 19. 10:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Hasonló, mint ami a célja a magányos, egyedülálló, de nem (!) apáca nőkkel :)
2019. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Akkor keress a túlsúlyos nők között.
2019. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%

Istennek mindenkivel egyformán ugyan az a célja. A szavában tájékoztat erről. Azonban azt is tudhatjuk, hogy az egyedül állónak több ideje, és lehetősége van Isten szándékával összhangban élni, mert nem tereli el a figyelmét a házastárs, vagy a gyermek. Isten nagyra értékeli az olyan embereket, akik készek lemondani a háazsságról, az Ő szándékának nagyobb mértékben való résztvételében. Pál erre világit rá.

(1Korintusz 7:32, 33) . . .A nőtlen embernek az Úr dolgaira van gondja: hogyan járjon az Úr kedvében. 33 A nős embernek viszont a világ dolgaira van gondja: hogyan járjon a felesége kedvében,


Ez nem azt jelenti, hogy a Nős embernek nincs feladata Isten szolgálatában, csak osztott a figyelme, és az ideje.

Csak mellesleg jegyzem meg, nem rosszindulatból, hogy Jézus nem tett különbséget, és nincs papi, és laikus osztály. Akár képesitett valaki akár nem Isten szolgálatában, ugyan azokat kell végeznie, mint a felvigyázóknak, csak tisztség nélkül.

2019. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%

Talán érdemes ott elkezdeni a kutatást és a keresést, hogy általánosságba véva mi az Isten akarat és célja az emberrel????


1Tim.2,4.A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

2Pt.3,9.Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.


Röviden szólva Isten akarata az, hogy mindenki üdvözüljön és Isten ismeretére jusson! Ehhez megadott mindent ami szükséges hozzá! Ezen felül az ember rendelkezik saját élete felett! Ha az ember társat szeretne magának és kéri is Istentől, akkor előbb-utóbb belebotlik. Ám, ha csak otthon ücsörög a 4 fal között, úgy ne igazán várjon semmit. Ez, ahogy sok minden más is, nem úgy működik, hogy becsönget a tökéletes nő vagy féfi, mondván, hogy Isten küldött párodul, társadul!


Ha valaki dolgozni akar, akkor nem a munkáltató cég keresi meg őt, hanem neki kell menni és intézkedni, keresni stb. Nem úgy működik, hogy csak ücsörgünk, aztán az ölünkbe hull a sült galamb!

A jó és megfelelő helyen kell kutakodni és keresgélni!


Aki keres az talál! Tartja az ősi közmondás!

2019. nov. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Látom a kövér nőkkel már gondod van, látva a nullázást. Na igen, sokak szerint ők már nem emberek, hisz egy férfinek jár a szemnek szép és kívánatos. Hogy ez miatt örök lesz a magány? Sebaj! Csak ne legyen kövér a feleség... Ah, hány ilyen van. De azért megy a sírás, hogy jaj, jaj egyedül vagyok, miért nem ad nekem Isten társat? 😀😀😀

Mint említettem vala, cseppet sem sajnálkozom.

2019. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Nem pontoztam egyáltalán a túlsúlyos nőkről szóló válaszodat, egyébként meg manapság már az általad említett "túlsúlyos" nők is jó kiállású, talpraesett férfit keresnek, erősen válogatnak ők is ám a modell kinézetű nőkhöz hasonlóan!
2019. nov. 19. 20:52
 17/24 A kérdező kommentje:
Az az nem én nyomtam rá piros kezet, az a baj, hogy sokan nagyon hamar ítélkeznek, bárki nyomhatta a piros kezeket, de rögtön arra gondol a válaszoló, hogy én voltam.
2019. nov. 19. 20:54
 18/24 anonim válasza:
Első vagyok. De igen, válaszoltam rá: az írtam, hogy ezt soha senki nem fogja tudni. Mégis hogy láthatna bele bárki isteni célokba, ez nonszensz és nagyképű feltételezés.
2019. nov. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18:

Pl. úgy, hogy a Bibliában vannak erre vonatkozó részek, a Biblia pedig Isten által sugalmazott írás.

2019. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs, hogy "sehogy sem jön össze". Senki sem mondhatja magáról sem azt hogy szép, sem azt hogy csúnya. Hiszen minden embernek más és más az ízlése, mindenkinek mást jelent a szép és a csúnya. Vannak nők, akiknek kizárólag a hajszálvékony pasik jönnek be, más nőknél pedig a férfi 90 kilónál kezdődik.


Ahogy az előttem szólók is írták: tenni is kell az ügy érdekében. Hiszen ha tegyük fel, a társasági életed kimerül annyiban, hogy eljársz dolgozni, eljársz templomba és ennyi, akkor ne csodálkozz hogy nem találsz senkit. Próbálj kihasználni minden területet, ahol lehetőséged nyílhat ismerkedésre. Ma már az interneten is számtalan társkereső oldal és chat létezik. Ezek kifejezetten jók azok számára akik esetleg gátlásosabbak. Az interneten ráadásul nemcsak párt, hanem ismerősöket, barátokat is lehet szerezni, akikkel eljárhatsz szórakozni időnként. Nem muszáj 15 évesnek lenni ahhoz, hogy elmenj egy szórakozóhelyre, ugyanúgy járnak akár 50 évesek is különböző zenés-táncos helyekre. Minél több idegen nővel kerülsz kapcsolatba, annál nagyobb esélyed van párt találni.

Persze azt is meg kell említeni, hogy nem-e más áll a háttérben, pl. az, hogy meleg vagy, mert ez esetben nyilván fölösleges erőltetni a nőkkel való ismerkedést.

2019. nov. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!