Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Beülhet valaki katolikus...

Beülhet valaki katolikus misére ha nem katolikus és nem is jár templomba, nem olvas Bibliát?

Figyelt kérdés

2019. nov. 24. 16:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
7%
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a katolikusok többsége nem olvassa a Bibliát, nem is ismerik, csak nagyon-nagyon felületesen.
2019. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
41%
Ez így van, a katolicizmusban nem követelmény a Biblia rendszeres olvasása. Nincs megtiltva, de nem elvárás. Lehet valaki úgy is katolikus keresztény, hogy életében egy betűt nem olvasott a Szentírásból.
2019. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
95%

#12

Azért ezt a képet árnyalja, hogy a katolikusok minden szentmisén (2-)3 hosszabb-rövidebb szentírási részletet hallgatnak meg, ami szerintem elég ritka a felekezetek között. Ezek 3 évenként ismétlődnek, tehát egy katolikus élete során többször is végig hallgatja szinte a teljes Szentírást.

2019. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
93%
Így van. Csak jelezni akartam, hogy nem kell az olvasást túlhangsúlyozni, más módja is van a befogadásnak (hallgatás, ének, ikonográfia). Továbbá a katolikus imák és rítusok jelentős része bibliai szövegek recitálása.
2019. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!