Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megrtéerttért, újjászületett...

Megrtéerttért, újjászületett keresztények ti hogy viszonyultok a homoszexuálisokhoz?

Figyelt kérdés
A közösségünkben most vallotta be egy srác, hogy meleg. Azt mesélte, rengeteget imádkozott, hogy megváltozzon, keresztény elöljáróktól meg pszichológusoktól is kért mér segítséget, de nem tud lányokat szeretni. Ő akkor lehet egyáltalán megtért keresztény? Vagy az megváltoztatná?

2019. dec. 1. 20:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/123 anonim ***** válasza:
29%

Hagyjad, ő azt sem tudta mit jelentett eredetileg a pulya és a férfiszeplősítő szó...


Ha tudná, nem hivatkozna rájuk. :)


Továbbra is mondom: Isten maga a szeretet. Ez a lényeg. :)

Akkor is ha lány-fiú, lány-lány vagy fiú-fiú párkapcsolatban élsz. :)

2019. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/123 anonim ***** válasza:
68%

Isten valóban szereti a fiú-fiú kapcsolatban, vagy a lány-lány kapcsolatban élőket is, de nekik meg kell tisztulniuk ebből, ha Isten Országába akarnak bekerülni.


A pulya a Károli fordításban szerepel. AZ eredetiben a görög malakosz szó szerepel.



Jelentése:

"

nőként viselkedő, öltözködő férfiak. A görög malakosz szót (melynek eredeti jelentése: lágy, puha, édes, finom, nőies) a homoszexuális kapcsolatban a női szerepet játszó férfiakra, fiúkra használták.

"


A másik szó, ami fel van sorolva itt, az a férfiszeplősítő. Az eredetiben az arszenokoitész szó szerepel.

"

az arszenokoitész szó szerint férfiakkal közösülőt jelent. Ezt a kifejezést a homoszexuális kapcsolatban a férfi szerepét játszó férfira használták.

"


Ezekből a szerepekből meg tud mosni, ki tud mosni Isten az Ő ereje által.:)

2019. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/123 anonim ***** válasza:
74%

A homoszexuális kapcsolatban senki nem öltözködik női ruhákban, senki nem játssza a lány vagy a fiú szerepét.


Homoszexuális kapcsolatban csak férfias férfiak vannak. :)


És így szeret engem is és a páromat is Isten. :)

Isten = szeretet.

Ennyi a lényeg, a többi csak magyarázat.


Több homoszexuális meleg és leszbikus párt is ismerek személyesen akik vallásosak. És jelen van Isten az életükben. Szóval tévelygés kirekesztőnek/gyűlölködőnek lenni. :)

2019. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/123 anonim ***** válasza:
11%

A homoszexuális kapcsolatban az egyik férfi eljátssza a női szerepet (a passzív fél, a börtönszleng 'köcsög'-nek nevezi, ha jól tudom), a másik férfi pedig a domináns szerepet játssza el (aztán lehet, hogy néha cserélnek, ezt nem tudom.)


"És így szeret engem is és a páromat is Isten."-véled.

Akkor te meleg vagy, jól értem?


A római pápa valószínű nagyon örül nektek, és így szeret benneteket, Isten azonban bűnnek tekinti a meleg kapcsolatot továbbra is, nem változtatja meg a véleményét, mert te nem érted meg Őt.

2019. dec. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/123 anonim ***** válasza:
49%

egy homokos férfi melltartóban:


[link]


homoszexuális férfi bikiniben:


[link]

2019. dec. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/123 anonim ***** válasza:
31%

Olyannal nem vitatkozom, aki nem is érti miről beszél.

Már elmondtam világosan, hogy a homoszexuális nem nő és sosem viselkedik nőként. Valószínűleg keveli a transzneműekkel, de a kérdésben melegekre kérdezett rá a kérdező és nem a transzneműekre.


--

A kérdezőnek üzenem, hogy Isten a szeretet istene. Ennyi a lényeg. :)

Amíg szeretjük egymást addig nem lehet baj. :)

2019. dec. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/123 anonim ***** válasza:
30%

A természetes szexualitásban a férfi szerep a behatolás, a női szerep a befogadás. A homoszexuális pároknál is - amikor van behatolás -, akkor valaki befogadó szerepben van. Erre mondtam, hogy a női szerepet játssza, mert a természetes kapcsolatokban (férfi-nő kapcsolat) a nő valósítja meg ezt természetes módon.

Egy homoszexuális kapcsolatban az egyik férfi - a befogadó - játssza el a női szerepet, fizikailag mindenképpen (a végbélnyílásával). De lehet, hogy lelkileg is, ő azt gondolja, hogy nő, ezt a részét nem tudom, de a fizikai szerep eljátszása bizonyos.


Isten szereti a homoszexuálisokat is, ezért akarja őket megmosni ebből a fertelmességből, tisztátalanságból, és visszavezetni a természetes szexualitáshoz. Isten képes erre az Ő erejével. Ma is van erre lehetőség, nem csak Pál apostol korában működött ez.

2019. dec. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/123 anonim ***** válasza:
65%

Nem játszik el semmit.

A fertelmesség pedig ez a tanítás.

2019. dec. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/123 anonim ***** válasza:

Katolikus válasz:

[link]

És még pár mondat a szünet után:

[link]

2019. dec. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/123 anonim ***** válasza:
49%

A katolikus pap szerint a római katolikus egyház komplex választ ad a homoszexualitás kérésére, ugyanis könnyű olyan végletbe esni, hogy "ezzel nincs semmi baj.".


Úgy látszik a videó felvétele óta a helyzet változott, melegedett a Római Katolikus Egyházban:


[link]


A római birodalomban is - ahogy terjedtek a homoszexuálisok -, úgy lett egyre elfogadottabb a szodómia, a birodalom végnapjaira szokás lett, hogy minden szenátornak volt egy 11-13 éves fiú "szeretője".

Hasonló helyzet figyelhető meg a Római Katolikus Egyházban is.

2019. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!