Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények a theta healing...

A keresztények a theta healing módszert alkalmazzák vagy elutasítják, ha utóbbi, akkor miért?

Figyelt kérdés
Magyarázat, kifejtés jöhet, köszi!

2019. dec. 3. 07:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom keresztény vagyok e. Meg vagyok keresztelve, hiszen Istenben, imádkozom amikor csak tehetem. Református felekezethez tartozom.

Én használom a theta healing módszert, mert bűnös ember lévén tele vagyok nyomasztó gondolatokkal, ez meditáció segít nekem, hogy gondolataim csomói kicsit kisimuljanak, elmém megnyugodjon, szorongásom oldódjon.

Gondolod van benne valami bűnös?

2019. dec. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
46%
A kereszténység szerint minden bűnös, ahol nem az isten segítségét kéred.
2019. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Egyik se. Te sem csinálsz csillió dolgot, amit nem utasítasz el.
2019. dec. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
51%
1. Úgy látszik, a reformátusok nem ismerik Jézus Krisztust, aki szabadító, és a nyomasztó gondolatoktól is képes megszabadítani. Persze, ez az egyház a hagyományait ápolgatja, 200 éves nyelvezetet használnak gyakran, dogmákat, külsőségeket találnak ki, nem igazán ismerik a Bibliát és a megváltót.
2019. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
76%
Akikkel én beszéltem,azok közül a többség elutasítja. Démoni dolognak tartja,ugyanis a kereszténység központi alakja Isten és/vagy Jézus,és bármi,ami nem az ő személyükre irányítja a figyelmet,az nem is tőlük való,ergo legjobb esetben is csak felesleges,de rosszabb esetben sátántól való. Mondjuk valahol megértem őket,ha már valaki feltétel nélkül hisz Istenben,Jézusban és abban,hogy csak tőlük jöhet a gyógyulás,akkor tartsanak is ki mellette. Ezt ahhoz tudom hasonlítani,hogy ha én beteg vagyok,akkor csak orvosi segítséget fogadok el és nem valami kóklerhez rohanok. Illetve valódi gyógyszert szedek rá és nem semmitérő homeopátiás bogyókat,hacsak nincs valami nagyon nyomós okom rá. Az ő hitükben Isten az orvos.
2019. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Többen úgy írtak, hogy nem ismerik a theta healing módszert.

A theta healingben az emberek Mindenség Teremtőjéhez fordulnak, az Ő segítségét kérik.


Kérem, hogy olyanok írjanak, akik tényleg tudják, hogy miről szól a módszer.

2019. dec. 3. 11:13
 7/33 anonim ***** válasza:
55%
Nem ismerem, most rákerestem, én nem gondolom hogy az ilyen módszerek gonoszak, rosszak lennének vagy eltàvolítanának Istentől, ugyanakkor nem is szoktam hinni az olyan módszereknek, ami mindenre kiterjedő boldogságot ígér az ember életében.
2019. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem gondolom, hogy "démoni", inkább szemfényvesztés és tudománytalan azok alapján, amit olvastam róla.

Keresztényként meg úgy gondolom, hogy elég széles a választék a meditatív keresztény imádságok között is. Akkor meg miért ne ahhoz nyúljunk?

2019. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy okkult alapokból kifejlesztett módszer, hasonlít több meditációs és vizualizációs technikához, így pl. a Silva-féle agykontrollhoz. (Ez utóbbi alfa-szintre viszi le az embert, azaz a thétához valamelyest közeli állapotba, hiszen az alfa-hullámok tartománya a théta melletti agyhullámtartomany). Sajnos ez a módszer is, miként az összes ilyen new ages módszer okkult hatásokkal dolgozik, és az ördögi oldalról származik. Ezért bűn Isten előtt (mint minden más ördögi oldallal való kapcsolat) - bármely pozitív dolgokat is állítanak a hatásairól. Ebben 100%-ig biztos lehetsz.
2019. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy te ugyanaz a kérdező vagy,aki pár évvel ezelőtt képes volt egy nap vagy 6x is kiírni kérdést és propagálni ezt a módszert?
2019. dec. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!