Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények a theta healing...

A keresztények a theta healing módszert alkalmazzák vagy elutasítják, ha utóbbi, akkor miért?

Figyelt kérdés
Magyarázat, kifejtés jöhet, köszi!

2019. dec. 3. 07:38
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%

Minden vallás a Teremtővel szeretne kapcsolatot létesíteni.

A jóga is egy vallás: a Teremtő több-ezer indiai inkarnációjával (démonjával) akar egyesülni.


Jézus azt mondta, hogy ő az út a Teremtőhöz, Ő az ajtó (és nem a jóga, vagy valami teta-meta):


1

Bizony, bizony mondom néktek: Aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló.

2

Aki pedig az ajtón megy be, a juhok pásztora az.

3

Ennek az ajtónálló ajtót nyit; és a juhok hallgatnak annak szavára; és a maga juhait nevökön szólítja, és kivezeti őket.

4

És mikor kiereszti az ő juhait, előttök megy; és a juhok követik őt, mert ismerik az ő hangját.

5

Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak attól: mert nem ismerik az idegenek hangját.

6

Ezt a példázatot mondá nékik Jézus; de ők nem értették, mi az, amit szól vala nékik.

7

Újra monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy én vagyok a juhoknak ajtaja.

8

Mindazok, akik előttem jöttek, tolvajok és rablók: de nem hallgattak rájok a juhok.

9

Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.

10

A tolvaj nem egyébért jő, hanem hogy lopjon és öljön és pusztítson; én azért jöttem, hogy életök legyen, és bővölködjenek.

11

Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért.

2019. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
66%

ThetaHealing kezelőként írok. A technikában a Teremtőtől kérünk dolgokat. Akit kezelek, attól hangosan megkérdezem, megkérhetem-e a Teremtőt arra, amire most az illetőnek szüksége lenne. Reformátusként nőttem fel, de már nem tartom magamat annak. Kifejezetten kereszténynek sem, pedig jobban hiszek Istenben, mint valaha. Kezeltem katolikusokat is. A Theta pedig egy szuper technika. Lehet hetet-havat összehordani arról, hogy sátáni meg démoni. Ez persze sokkal könnyebb, mint tapasztalatok alapján elfogadni, hogy az Isten sokkal nagyobb, mint amit eddig tanítottak róla Nektek. Gondolj arra: attól, hogy Galileit az inkvizíció elé vitték, a Föld nem hagyta abba a keringését a Nap körül. A tudatlanság nem tesz még jobban istenhívővé.

Nyugodtan ajánlhatod a katolikus barátodnak a ThetaHealinget. Ha nem akar, úgysem megy el. Ez a szabad akarat.


"És megkérdezte Jézust egy a törvénytudók közül: Mester, melyik a legfőbb parancs a Törvényben? Jézus azt mondta neki:

1. Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből!

2. Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!" (Mk 12,30-31)


Búcsúbeszédében Jézus "új parancsot" adott nekünk:

"Úgy szeressétek egymást, amint én szerettelek titeket!" (Jn 13,34)


Lehet gyakorolni.

2019. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. dec. 26. 19:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!