Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik hogy a liberálizm...

Miért hiszik hogy a liberálizmus a helyes nézőpont?

Figyelt kérdés
A Kereszténység egyesítette és összefogta a régi barbár tőrzseket, amelyek fuldokoltak az erkölcstelenségben, gyökeres részben a pogányság miatt. Való igaz hogy ezt hódítással tudták csak megtenni, mert vagy ők vannak Európában, vagy a pogányok akik még csak fent sem maradnak. Vagyis ha a kereszténység nincs, nem létezik, akkor a mai értelemben vett Európa sem létezik. Az egyház tudást adott, és felkarolta a barbár törzseket. Az egyház miatt terjedtek el az iskolák, amelyek a tudományt hírdették, főként kolostorokba, amelyek azért voltak jók mivel az földes urak, és királyoktól a falai függetlenek voltak! Bizony azoktól az uraktól és királyoktól, akik miatt a középkort sötétnek lehet nevezni. Mert még a királyok felógatott embertetemekkel díszítették a birodalmuk, addig a kereszténység felé fordultak enyhébb büntetés miatt. Bizony ez a való igazság. Az emberek az önkényuralkodók brutalítása miatt, az élet sívársága és félelem miatt, az egyházhoz fordultak. Mivel az egyház azt mondta, hogy az sokszor ártatlanul kivégzett emberek lelke amennyiben jó, és erkölcsös életet éltek, a mennybe megy és nem pedig a pokolba. Nyilvánvalóan ez azt is eredményezte, hogy az emberek rettegtek a pokoltól, ugyanakkor igyekeztek tiszta és erkölcsös, Istennek tetsző életet élni, hogy a mennybe kerüljenek. Az élet nem volt már annyira sivár, rutinszerű. Az emberek nem a haláltól, nem az élet végétől tartottak, hanem hogy a pokolba vagy a mennybe kerülnek-e. Ez egy valamilyen biztos támvpontot, talajt adott nekik, és megnyugvást eredményezett. Aztán megjelent a liberálizmus, és kijelentették hogy márpedig szerintük Isten nem létezik, így a pokoltól és semmilyen erkölcstől nem kell tartani, (dehát nyugodtan lehetünk barbárok, mert ezt ők legalizálták az embereknek). Mert hogy őket csak ne fogja az egyház szigorú erkölcsi határok közé, amelyek általában olyan alapdolgok, melyek megkülönböztetik az embereket az állatoktól, mert mi nem ösztönlények vagyunk hanem gondolkodó lények. Olyan alapvető erkölcsi határok, és szabályok amelyeket azért hoztak, hogy az emberek fent tudjon maradni. Ők ezt mind félre söpörték, és elfelejtették. Csak hogy egyel nem számoltak. Az pedig az, hogy Istent létezését megkérdőjelezhetik, viszont cáfolni nem tudják. Nem tudják cáfolni, mivel Istennek nincs külön definíciója. Mivel Isten öröktől fogva vagyon, ő az anyag, a világosság, a mindenség. Vagyis egyszerűen ahogy az anyag csak akkor billen ki álló helyzetből, vagy változik az íránya, írányítása, ha valamilyen erővel hatunk rá, vagy valamilyen erőhatás érinti, úgy minden egyes dolognak megvan az oka, és az okozója! És ezzel Isten léte bizonyítható, mert mindig van valami amely a folyamatokat elindítja. Vagyis Istent megcáfolni nem lehet, viszont létezését legitimizálni, ok-okozat elmélettel bizonyítani lehet. Egy tény, hogy sok féle Isten van, az emberek mindig másképpen akarták ezt magyarázni. Viszont van egy olyan Isten, amely minő véletlen, az évszázadok során nem változott semmit, ez pedig a Keresztények Istene, mivel a kereszténység kezdettől fogva ugyanazokat a tanokat mondja, és nem változott semmit, maga a lényeg. Ugyanúgy Zsidóknál sem, mármint a Kereszténységben az ószövetségi rész, de a biblia kitér a többisten hitre is még. A Muszlimok, meg a Buthizmus, jóval ezek után alakult ki. Sokaknak ezek a többszörösen átírt, viszont ugyanazt a jelentést hordozó szövegek, egyszerű mesének tünnek. Ez azért van, mivel az emberek nem tudnak a sorok között olvasni. Például a Teremtés Könyve telisteli van szimbolikával, és jelentéssel. Nem a hogyan a lényeg, hanem az hogy ki teremtette, nem a hogyan a lényeg, hanem a miért. Egyébként pedig azt is szószerint lehetne venni, pedig nincs leírva, hogy hogyan festette a páva tollát be Isten, tollról tollra. Lehet Istent kritizálni, azzal hogy rossz, és nem tökéletes. De ha Isten rossz, milyen lehet a sátán? Gondolom mindenki látta már az ördögüző filmet, amelyben Isten segítségével mentik meg szerencsétlen lány életét... Egyébként az őrdögűző filmek, mind a valóságból vannak kiragadva, egyáltalán nem középkori, és elavult jelenség. A démoni megszállottságra, mint külön betegségre nincs az orvosoknak, agyturkászoknak, sem pedig a pszichiáter, pszichológusoknak semmi kezelésük, gyógyszerük, mivel az alany nem produkál semmilyen betegség tünetet egyszerűen egészséges, még sincs rendben vele semmi. [link]

2019. dec. 19. 00:34
1 2 3
 11/25 kojee ***** válasza:

Az, hogy szerinted a liberálisok nagy része ateista, ez mondhatjuk, hogy a te elképzelésed, ennek akkor van valamilyen alapja, ha egy reprezentatív felmérés eredményeként kutatva lett...világ méretűen. A gyermekek nevelésével kapcsolatban ugyancsak nem értek veled egyet (minden egyes kisgyermek fejébe bele kellene verni?????). Én 14-15 éves koromtól gondolom azt, hogy hiszek egy teremtő erőben, ami tudattal is rendelkezik, ez előtt amikor erről magyaráztak pont nem érdekelt. Aztán a keresztény vallás részét képezte a tananyagnak amikor én iskolába jártam... és ugyancsak a középiskolai tanulmányaiból szerzett információm, hogy Európában elég hosszú időn keresztül volt keresztény kormányzás, és ami akkor történt számomra nem annyira szimpatikus. Azt nem teljesen értem, hogy a migrációt minek keverjük most éppen bele a beszélgetésbe, de gondolom a világfelfogásod része, hogy valami gonosz dolgot, egy ellenségképet is bele kell vinni, és ezek lettek éppen a "migráncsok" (Sorost kihagytad). Kitekintés: migráncs= migráns->migráció (főnév):Lakóhely megváltoztatása; elvándorlás egy területről, illetve betelepülés egy területre.


Az Európai Unión belül nincs semmi akadálya a migrációnak. A gazdaságilag fejlettebb területeken a migráció jellemzően betelepülést, míg az alacsonyabb fejlettségű területeken a migráció elvándorlást jelent. Az országban a migráció egyrészt keletről nyugatra, másrészt a vidékről a fővárosba irányul.



Eredet [migráció < latin: migratio (költözés, „elmenés”) < meo < eo (megy)]


Amúgy nagyon sajnálom, hogy számodra ezek a modern eszmerendszerek ilyen katyvaszt jelentenek..., de van egy javaslatom, tanuljál, mivel egy ember minél többet tud általában annál kiegyensúlyozottabb, hiszen jobban megérti a körülötte levő világot. Szeretném jelezni számodra azt is, hogy az idáig általad írtak miatt azt gondolom, hogy igazán "jó keresztény" vagy (a kirekesztés, a gyűlölködés, mások utálata), követed Jézus tanításait aki pont ezekre buzdította tanítványait

2019. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Vagy akkor van valami alapja, ha az embernek megvan egy alapműveltsége, és történelem tudása, arról hogy kik jelentették ki előként hogy Isten nem létezik.


Az hogy neked a keresztény gyökerekkel és hagyományokkal rendelkező Európa nem tetszik, csak mert merészelt az erkölcstelenség, és a fennmaradásáért tenni akár csak ma is az nem az én hibám. A keresztény vallás, és kulturális fejlődés nélkül, iskolák sem lehettek volna Európában, amelyben a tudást hírdették. És még mind a mai napig is hirdetik, viszont ezt már egyszer leírtam!


Európán belül, hasonló, már ősi idők óta együtt élő, békében élő emberek élnek. Ezt az Európát veszélyeztetik azok, akik idejönnek, és bizony nem az egységért tesznek, hanem megpróbálják ránk erőszakolni magukat!

2019. dec. 19. 17:22
 13/25 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
:DDD
2019. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 kojee ***** válasza:
Szerintem az egész kommunikáció során, kérdező csak te rugózol azon, hogy vannak emberek akik nem fogadják el Isten létezését, itt rajtad kívül senki nem írta azt, hogy nem létezik. Én pont azt írtam, hogy a liberális eszmerendszer számomra teljesen megfér az Istenhittel... :D "Európán belül, hasonló, már ősi idők óta együtt élő, békében élő emberek élnek."- tényleg? A magyar eredettörténet része az is, hogy amikor ideérkeztünk, akkor békében és boldogságban összefogtunk az itt élő avar népcsoporttal, ezután szeretetteljes kiruccanásokat tettek a magyar törzsek, a környékbeli népekhez, ahol örömmel látták őket, majd együtt mulattak... Meg hát id.900-1900-ig is az Európai kontinens mentes volt az itt élő népek közötti viszályoktól, csak a szeretet meg a béke uralkodott. Az általad későbbiekben említett, jelenlegi migrációs problémát, én nem vallási problémának titulálom. A tanulást és tájékozódást azért is írtam, mert ahogy látom a te világlátásodban vannak olyan félelmetes-rémisztő elemek amiket olvasatomban nagyon egyoldalúan próbálsz magyarázni. Ha bizonyos témakörökben elmélyülsz akkor láthatóvá válik számodra is, hogy ami történik az nem feltétlenül olyan egyszerű, hogy az egyik fél rossz a másik meg jó. Ami akár számodra igazán izgalmas is lehet, az emberek egyéni és csoportos működése, ezzel a pszichológia, és a szociológia tudománya foglalkozik. Amúgy A kérdésre amit feltettél, én azért válaszoltam, mert fogalomzavarok voltak benne, és örülnék, ha minél többen tisztában lennének azokkal a fogalmakkal amiről beszélnek, pl.: liberalizmus, migráció. Lehet, hogy írásaim során akár olyan módon fogalmaztam, ami számodra nem megfelelő vagy akár sértő, nem szokott célom lenni (csak ritkán) mások felidegesítése,de írásaid arra késztetnek, hogy azokra reflektáljak, mert amiket életem során tanultam,az a te írásaiddal sok esetben ellentmondóak. És akkor az eredeti kérdésedre (és nem a kifejtett részre) válaszolnék. Nem hiszem, hogy a liberalizmus a helyes nézőpont, de ezidáig nem tudok olyanról, ami az egyén és a társadalom számára ennél jobb lenne.
2019. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Ettól függetlenül, hogy szerinted, illetve mások szerint megfér a liberalizmus az Isten hittel, ez az igazságot nem ferdíti el. A liberálisok, a haladók nevében jelentették ki elsőként, a haladás nevében, hogy Isten nem létezik, és mindenki aki ezt mondja az elavult meg buta. A liberálisok egy nagy tömege, pont ezért is ateista. És ez látszik is gyakorin, ha nem is az én kérdésem alatt közvetlenül. Arról pedig amiről beszélsz, az teljesen egy orbitális nagy süketség. El is mondom hogy miért. Mert amikor a magyarok ideérkeztek, akkor még semmilyen államalakulat nem volt, hanem itt ott megjelenő, szintén idevándorolt népek. Persze hősiesebb is valakit lelofozni egy kocsma asztaltól (Bayer Zsolt szavait használva) mint csak szép csendben füled farkad behúzva helyet foglalni. De nem így történt, hiába is szeretnék ezt hinni. Az hogy mi így jöttünk be a Kárpát medencébe, mi nekünk köszönhető az, hogy itt állam jött létre, nem jelenti azt, hogy hagyni kéne az itt ezer éve létező kultúrát egyszerűen eltünni. Nem azt mondom, hogy nem élhet itt senki rajtunk kívül, de keletről érkező veszély, igenis a megmaradásunk veszélyezteti. Mindig is amit elfoglaltunk, azt meg kell védeni. Az Isten is védi a birodalmát a gonosztól, az erkölcsök romlásától, ezért is száműzi azokat, akik életükben gonoszak voltak a sátán birodalmába, a mennyek ellentétbe, a pokolba! A híres Böjte Csaba aki árva és nehéz sorsú gyerekeket fogad be, ő is azt mondta egyszer, hogy csak azt fogadja be aki hajlandó vele együttműködni, és megbecsüli az otthonát. Ez vonatkozik a migránsokra is, akik hazánkat, Európát akarják elfoglalni, és bizony a magyar hatóságokkal sem akarnak együttműködni.
2019. dec. 20. 14:39
 16/25 kojee ***** válasza:
Ne haragudj, hogy olyan dolgokat mertem feltételezni, hogy a liberális eszmeiség valamelyik ágával akár lehet az ember Istenhívő... Most nagyon el kell gondolkoznom, hogy mit hagyok el, a liberális gondolataimat, vagy muszáj leszek ateistának lenni..., nem tudom, ez most azt hiszem leterhel.Azt sem gondoltam volna, hogy a gyakorikérdések.hu oldal, a magyar társadalom egy reprezentatív szeletét képzi. És még azért írtál pár olyan dolgot amit soha, de soha nem gondoltam volna, lehet tanítanod kéne, mert ezután bizonyítványaimat ki kell, hogy dobjam, újra kell tanulnom mindent hosszú évekig hazugságokat tanítottak... Most azért érdekelne, így hirtelenjében, hogy a tudomány akkor most jó vagy rossz, megfér-e az istenhittel? A tudomány liberális-e? Valamint ,hogy a keletről érkező veszély az pontosan kit takar, az ukrán vendégmunkás is az, a kínaiak akik ide jönnek a kiterjedt családjukkal együtt,...? Szeretem, ha úgy pontos ami információt kapok, kelet alatt mit kéne értenem, távol-kelet, közel-kelet, ide akarjuk-e venni az afrikai kontinenst (mert az tőlünk délre van), meg mondjuk az orosz térséget.
2019. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Tudás az független, a tudás tényeken alapul. Amennyiben az emberek az igazságot nevezik tudásnak. A tudomány lehet liberális, lehet keresztény is, de lehet az igazság is. A kínai és az ukrán vendégmunkások miatt nől? Azokra értem, akik miatt nől! Azoktól kell félni, aki már kezdettől fogva nem tartották be a szabályokat.
2019. dec. 20. 17:28
 18/25 anonim ***** válasza:

"Európán belül, hasonló, már ősi idők óta együtt élő, békében élő emberek élnek."


Szerintem mi két külön európai történelmet tanultunk...

2019. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Mit akarsz te az emberek fejébe verni?
2019. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Akkor már régóta békében élő* így megfelelő? Vagy mondjam hogy Európai Unió óta?
2019. dec. 20. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!