Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezdjek el templomba...

Hogyan kezdjek el templomba járni?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok, életemben körülbelül 5 misén, ha jártam. Annak idején azonban megkereszteltek, de mindig is ateistának vallottam magam.

Azonban az utóbbi időben elkezdett érdekelni a vallás, elkezdtem olvasni a Bibliát, és a lelkem mélyén egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy tényleg ne létezne Isten. Ezért elszeretnek menni egy misére,viszont egyáltalán nem vagyok jártas, nagyanyám halála után nincs rokonom/ barátom/ ismerősöm, aki hívő, vagy tudna segíteni a témában. Hogy szokás? Elmehetek egyedül minden 'bejelentkezes' nélkül misére, vagy keressek fel előtte egy papot?

(amúgy 17 éves vagyok, pecsi)



2020. jan. 5. 09:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
3%
A mise hülyeség, töltsd értelmesebb dolgokkal az idődet.
2020. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak bátorítani tudlak, hogy jár misére, ha lelked mélyén megérezted Isten hívását. Pécsen ráadásul van több templom is, ahol tartanak szentmisét, biztos lesz számodra megfelelő időpontban. Pappal majd csak akkor kell beszélned, ha szeretnél szentségekhez is járulni. Mivel elég fiatal vagy, biztos lesz ifi hittan, ahova korodbeli fiatalok járnak.
2020. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmehetsz, bejelentés nélkül. Hiszen, mi katolikusok sem csak ugyanabba a templomba járunk mindig. Ha nyaralunk, akkor elmegyünk olyan templomba, ahol sosem jártunk és senkit nem ismerünk. Pl. nem hiszem, hogy téged a pécsi bazilikából "kinéznének", mert nem ismernek. Elég sokan megfordulnak ott egész évben. Ezért én mondjuk így ismeretlenül, mert nem vagyok pécsi, a bazilikát javaslom, ha nincs konkrét ötleted. Itt a miserend: [link]

Viszont: ne várd azt, hogy egy misétől "megvilágosodsz". Profán példa, de ha valaki abszolút nem érti, hogy mi a foci lényege, nem ismeri szabályokat és életében nem látott meccset, annak unalmas egy bl-döntő is. A szentmise kapcsán is érdemes előbb olvasgatni, tájékozódni: [link]

2020. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!