Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Agnosztikus vagyok, ha elkezde...

Agnosztikus vagyok, ha elkezdenék templomba járni, Bibliát olvasni, imádkozni akkor idővel megjönne a hitem?

Figyelt kérdés

2020. febr. 15. 19:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen nem tudom fel fogni, hogy képes valaki úgy hinni, hogy nincs kétsége a hite felől."


Kedves agnosztikus, Isten nem azt várja el, hogy vakon higgyél. Kutatással megtalálhatod. Ajánlok egy könyvet: Dér Katalin: Próféciák a Messiásról. A beteljesült próféciák és előképek, igen valószínűvé teszik a kereszténység igazságát.

Ajánlok még egy olvasmányt:

A vak hiten túl

[link]


A keresztény hit egyáltalán nem áll ellentétben az értelemmel és logikával.

Szívesen segítek, ha további forrásokat szeretnél, vagy kérdésed van.

2020. febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%

Miben akarsz hinni? A hülye vallási tanításokban? Azokban annyi ellentmondás van, hogy egy idő után rájössz, nem szabad velük foglalkozni.

Foglalkozz az igazsággal, és megtalálod istent. Az igazság az van, azt nem kell kitalálni, nem kell benne hinni. Hinni csak abban kell, amit nem TUDSZ.

A bibliát nyugodtan olvasgathatod, vannak benne hasznos dolgok is, a hülyeséget meg szűrd ki :)

2020. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, megjönne. De az is hiterősítő, hogy milliárdnyi bizonyíték van Isten létezésére:

[link]


A Biblia pedig a leglogikusabb könyv, de tény, h nehezen érthető. Viszont ha nem lenne Isten szava és nem lenne igaz, akkor a sok istentelen nem próbálná bemocskolni

2020. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ez csak tőled függ.
2020. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szinte biztos! A próbát megéri. A Biblia fele legalább emberekről szól, történetekről, erkölcsi helyzetekről, Isten tapasztalásokról, helyes és helytelen cselekedetek tanuságairól is.

Volt amikor olvastam éppen, egyáltalán nem értettem, hogy általános iskolában miért nem tanítják azt a részt, annyira nyilvánvalóan helyes lenne mindenki számára tudatosítani, hogyan lehet egy veszekedésmentes életet leélni.

2021. márc. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!