Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire számít, hogy Jézust...

Mennyire számít, hogy Jézust keresztre feszítették, nem pedig lefejezték 3. ütésre?

Figyelt kérdés
Jehova tanúi szerint rövid haja volt és kínoszlopon halt meg. Ha másban hiszünk, megbűntethet bennünket Isten? Szabad hinnünk benne, hogy Jéust pogány kivégző eszközön semmisítették meg és nem a hívő nyáj adta le a kegyelem döfést?

2020. febr. 19. 21:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Ok, akkor te ugye fedett fejjel imádkozol?☺️
2020. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nekem Pál apostol azt írja, hogy fedetlen fővel kell, elvégre férfi vagyok. Ha nem haragszol, én betartom a Szentírást, ellenben veletek.
2020. júl. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Oh de nagylelkű és igaz ember vagy. Akkor gondolom a feleséged is "betartja" és fedett fővel imádkozik? Meg a családod női tagjai.

Ne légy szőrszálhasogató, nagyon jól tudod mire gondoltam😂

2020. júl. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
32,na mi van, megállt a tudomány? Nem kell mártírkodni és álszenteskedni
2020. júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Nem állt meg, elmentem lefeküdni. Nézd el, hogy éjjel már nem a te hülyeségeiddel fogok foglalatoskodni, hanem inkább alszom.

Felénk egyébként még most is kendőt kötnek a templomban, az asszonyok többsége fedett fővel jár templomba. Feleségem sincs egyébként, de pl nagymamám is mindig fedett fővel járt.

Csak azt nem értem, hogy akkor miért hoztál fel egy olyan igét igazolásként a felmerült témára, amire ezek szerint te, illetve a felekezeted is magasról teszt és nem is akarjátok betartani.

2020. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Az, hogy nagymamád kendővel jár vagy fejfedővel, az a hagyomány és a népviselet műve. Ne gondold, hogy behatóan tanulmányozták a Bibliát
2020. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Biztos nem tanulmányozták behatóan a Bibliát, mivel nem ismerték se az ógörög, se a héber, arám nyelveket. Márpedig a beható tanulmányozáshoz ez nélkülözhetetlen. Te se tanulmányoztad soha életedben behatóan a Szentírást, mert nem vagy olyan ismeretek tudatában, amivel ez lehetséges lenne.

Ettől függetlenül a régiek is ismerték legalább annyira a Szentírást, mint ti, sőt nekik élő hitük volt.

Egyébként szerinted miért jelent meg nők esetén a népviseletben a bekötött fej? Pont a korábban idézett rész miatt. Amit te valamiért nem tartasz fontosnak, kiválogatod a Bibliából, próbálod elsumákolni.


Tudod nem csak "tanulmányozni" kell a Bibliát (azért idézőjeles, mert amit ti műveltek, az nem tanulmányozás), hanem meg is kell tartani Isten szavát. Márpedig te nem tartod be, ti nem tartjátok be, még az ilyen egyszerű dolgokban sem.

2020. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Örvendek hogy ilyen szakértő vagy. Remélem holnaptól mehtartod a szombatot, körülmetéled gyorsan magad és akár vértanú halált is halsz a hitedért.
2020. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

#38

Ez a gúnyolódás is csak azt mutatja, hogy te feleslegesen "tanulmányozod" a Bibliát. Az I. zsinaton úgy határoztak az apostolok, hogy nem kell körülmetélkedni, a szombatot pedig saját példájukkal helyezték át vasárnapra. A vértanúság már egy nehéz kérdés, mert hiába vágnám rá, hogy igen, nem biztos, hogy lenne olyan erős hitem, hogy meg is tegyem, mint annyi sok hitvalló mártírnak az évszázadok során. Vagy akár ma is, pl a kopt, szír, etióp keresztények között.

2020. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Az úgynevezett "gúnyolódás" célja az volt, hogy felnyissa a szamedet.

Látod? Erről van szó. Kevesek tudják a legkisebbtől a legnagyobb áldozatig vállani mindazt, amit Isten elvár. Nekem bár úgy gondolom, van hitem, nem hinném hogy lenne annyi lelki erőm és kitartásom a Mindenható mellett. Nagymamám ezzel ellentétben vállalta a sorsát a hitéért. Meghurcolták, hamis vádak alapján elítélték és börtönbe zárták. Isten kegyelméből 1 év után amnesztiával szabadult, de továbbra is büszkén kiállt a hite mellett. Mindezt úgy tettek, hogy ott volnak neki az idős szülei, 2 testvére, férje és 2 lánya. Én nem hiszem, hogy rendelkeznék ekkora erővel

2020. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!