Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz a házassággal a mennyben?

Mi lesz a házassággal a mennyben?

Figyelt kérdés

Ott nem lesz már szerelem, szex, házasság? Ha házas vagyok, már nem a ferjemkent fogok nézni a ferjemre? Vagy ha még nem találtam meg a párom, akkor ha Jézus hamar visszajon, már esélyem sincs?

Mi van azzal az esettel, ha valakinek meghal a férje és ujrahazasodik? Akkor a mennyben most akkor melyik lesz a férje, meg egyáltalán milyen rossz lehet már annak, aki meghalt és a mennyben már mással látja a feleségét..


Én igazából a férjemnek akarom tartani magam, nem is feküdtem meg le senkivel. De ettől még nagyon vágyom rá, hogy megtudjam milyen, azzal aki a férjem. De ha hamarabb visszajon Jézus, akkor elég elkeserito abba belegondolni, hogy egy örökkévalóságot kell úgy leelnem, hogy ezeket sosem tapasztalom meg. Az ember társas lény, nem hiába teremtett Ádám mellé Évát, pedig akkor még nem volt szó bunbeesesrol meg amit utána mondott Isten, hogy szaporodj és sokasodjatok. Ha az embernek elég lenne annyi, hogy együtt él a teremtojevel boldogságban, akkor valószínűleg nem lett volna arra szükség, hogy társat teremtsen Ádámnak.


Ha tényleg igaz, hogy a mennyben már nem lesz házasság, ismerkedés, szex stb., akkor úgy érzem, ahhoz Istennek valamit "babralnia" kell az emberen mielőtt felkerulunk oda, hogy ezt a vágyat ne érezzük, hiszen ez teljesen normális emberi vágyunk. Isten teremtette belénk aztán utána csak úgy kiirtana belőlünk, hogy "Mostmar erre nincs szükség" címmel?


Nagyon sokat gondolkodom ezeken és jó lenne valami értelmes magyarázat mert nagy frusztrál ez a téma..


Előre is köszönöm a válaszokat.

Légyszíves csak olyan hívők írjanak, akik értik miről beszélek, az ilyen random és semmitmondó ócsároló kommentelok kíméljenek, mert úgysem értik miről beszélek, csak ideloknek valami értékelhetetlen kommentet.


Köszönöm!



2020. febr. 19. 21:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Étel meg ital sem lesz, csak Krisztus...
2020. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mindig az a magyarázat egyébként, hogy a mennyben már nem kívánod a szexet, de köszönöm szépen ez nem túl vigasztaló annak aki még sosem csinálta és nem tapasztalhatja meg.. Konkrétan úgy érzem, ha ilyen a menny és semmit nem tapasztalhatok meg, se férj se házasság akkor nem is vágyom oda és szerintem nem vagyok ezzel egyedül. Meg lehet kövezni de könnyen beszél az, aki már túl van ezeken és megtapasztalta ezeket..
2020. febr. 19. 21:49
 3/22 anonim ***** válasza:
Pontosan így látom ahogy te. Ez is a személyéségünk része, amit nem vehetnek el tőlünk. (a szomorú a történetben, hogy egyesek szerint, már személyiséged sem lesz).
2020. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Jézus erre azt mondta, hogy nem ismered sem az Írásokat sem az Isten hatalmát, a mennyben nem lesz házasság. Isten van olyan hatalmas, hogy esetleg a szex fogalmát is kitörli az elmédből vagy valami sokkal jobbat ad. Egy mennyországot nem úgy kell elképzelni, hogy mindenki ugyanúgy él, mint most, lehet maga az élet fogalma is egy teljesen más megvilágítást nyer.
2020. febr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Én meg erre azt mondom, hogy nem egy robot vagyok akit össze vissza alakitgat kedve szerint. Belemteremt valamit aztán kitörli..

Konnyu annak mondani ezeket, aki már megtapasztalta és más tudomásul venni egy fiatalnak aki előtt még ott az élet és sosem tudja meg lehet.. Elég duhito ez az egész. Itt hol a szabad akarat? Hol szabad akarat az, hogy csak úgy modositgat rajtam? Sehol

2020. febr. 19. 22:18
 6/22 A kérdező kommentje:

Végig tartogatom magam, Istennek tetsző életet próbálok élni, várom, hogy megtalaljam a férjem, csak neki akarom tartogatni magam, senkivel nem fekszem le. Gondolom mindenki tisztában van vele, hogy mennyire nehéz ez ma.. Mikor minden barátod és osztalytarsad ezzel henceg, hogy kíváncsi vagy te is de te ellenalsz és próbálod a helyes úton megtapasztalni, aztán mit kapsz cserébe? Egy nagy semmit és megmagyarazza Isten neked, hogy majd Ő elég lesz neked és ha netán magadtól nem ezt éreznéd, majd kiveszi belőled.

Kicsit egoistan hangzik.. Ennyi erővel belemprogramozhatna csak Magát.. Hol a szabad akarat? Vagy azzal, hogy mellette döntök, azzal már egyből mindent el is kell venni tőlem? Ez egy vicc

2020. febr. 19. 22:22
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Jób történetét ismered? Ott szemrebbenés nélkül kiirtották Jób családját, hogy majd kap másikat.

Nem tudom melyik rosszabb, ha emlékezni fogsz az eltörölt szeretteidre, vagy ha vadidegenek lesznek? Ennél még jobb, ha a szeretteid már nem lesznek többet, csak azok akik miatt elvesztek örökre. Őket kell majd szeretned...

2020. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A testtel eggyüt mindenképpen meg kell halni az egonak is.Nem lehet más út.Az összes önfenntartó ösztönnek, vágynak meg kell szünnie,ha az ember meghal.
2020. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Kétféle esélyed van, ugye az egyik, hogy ha meghalsz, akkor semmilyen érzésed nem lesz, por leszel. Ugye ezt vallják az ateisták. A másik, hogy Isten "megbabrálva" magához vesz. Ez a két választásod van sajnos, nincs több.


A másik, hogy neked nem volt szerencséd találkozni aszexuális emberrel. Nekem volt, többel is. Elmondanám, hogy ők utálják a nemiséget, egyszerűen már a gondolattól is betegek lesznek. Nem szeretik, ha hozzájuk érnek. És elzárkóznak a társadalomtól ahogy tudnak, tehát a társas lény szerepnek sem felelnek meg.

2020. febr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az hol szabad akarat, hogy vagy menny vagy pokol? Úgy értem, az nem igazi szabad akarat, ahol igazából meg vagy felemlitve.. Ki az a hülye aki pokolba akar menni? Senki... Ergo akkor nyilván mindenki a másikat valasztana, de ez kényszerítes egy bizonyos szempontból.. Sarokba szoritas.
2020. febr. 19. 23:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!