Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz a házassággal a mennyben?

Mi lesz a házassággal a mennyben?

Figyelt kérdés

Ott nem lesz már szerelem, szex, házasság? Ha házas vagyok, már nem a ferjemkent fogok nézni a ferjemre? Vagy ha még nem találtam meg a párom, akkor ha Jézus hamar visszajon, már esélyem sincs?

Mi van azzal az esettel, ha valakinek meghal a férje és ujrahazasodik? Akkor a mennyben most akkor melyik lesz a férje, meg egyáltalán milyen rossz lehet már annak, aki meghalt és a mennyben már mással látja a feleségét..


Én igazából a férjemnek akarom tartani magam, nem is feküdtem meg le senkivel. De ettől még nagyon vágyom rá, hogy megtudjam milyen, azzal aki a férjem. De ha hamarabb visszajon Jézus, akkor elég elkeserito abba belegondolni, hogy egy örökkévalóságot kell úgy leelnem, hogy ezeket sosem tapasztalom meg. Az ember társas lény, nem hiába teremtett Ádám mellé Évát, pedig akkor még nem volt szó bunbeesesrol meg amit utána mondott Isten, hogy szaporodj és sokasodjatok. Ha az embernek elég lenne annyi, hogy együtt él a teremtojevel boldogságban, akkor valószínűleg nem lett volna arra szükség, hogy társat teremtsen Ádámnak.


Ha tényleg igaz, hogy a mennyben már nem lesz házasság, ismerkedés, szex stb., akkor úgy érzem, ahhoz Istennek valamit "babralnia" kell az emberen mielőtt felkerulunk oda, hogy ezt a vágyat ne érezzük, hiszen ez teljesen normális emberi vágyunk. Isten teremtette belénk aztán utána csak úgy kiirtana belőlünk, hogy "Mostmar erre nincs szükség" címmel?


Nagyon sokat gondolkodom ezeken és jó lenne valami értelmes magyarázat mert nagy frusztrál ez a téma..


Előre is köszönöm a válaszokat.

Légyszíves csak olyan hívők írjanak, akik értik miről beszélek, az ilyen random és semmitmondó ócsároló kommentelok kíméljenek, mert úgysem értik miről beszélek, csak ideloknek valami értékelhetetlen kommentet.


Köszönöm!



2020. febr. 19. 21:30
1 2 3
 21/22 Barát Csaba ***** válasza:
Nagyon sokféle menyország világ lehet, olyan is ahol házaságok vannak.
2020. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ja.

Csak azok nem keresztények.

2020. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!