Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz a házassággal a mennyben?

Mi lesz a házassággal a mennyben?

Figyelt kérdés

Ott nem lesz már szerelem, szex, házasság? Ha házas vagyok, már nem a ferjemkent fogok nézni a ferjemre? Vagy ha még nem találtam meg a párom, akkor ha Jézus hamar visszajon, már esélyem sincs?

Mi van azzal az esettel, ha valakinek meghal a férje és ujrahazasodik? Akkor a mennyben most akkor melyik lesz a férje, meg egyáltalán milyen rossz lehet már annak, aki meghalt és a mennyben már mással látja a feleségét..


Én igazából a férjemnek akarom tartani magam, nem is feküdtem meg le senkivel. De ettől még nagyon vágyom rá, hogy megtudjam milyen, azzal aki a férjem. De ha hamarabb visszajon Jézus, akkor elég elkeserito abba belegondolni, hogy egy örökkévalóságot kell úgy leelnem, hogy ezeket sosem tapasztalom meg. Az ember társas lény, nem hiába teremtett Ádám mellé Évát, pedig akkor még nem volt szó bunbeesesrol meg amit utána mondott Isten, hogy szaporodj és sokasodjatok. Ha az embernek elég lenne annyi, hogy együtt él a teremtojevel boldogságban, akkor valószínűleg nem lett volna arra szükség, hogy társat teremtsen Ádámnak.


Ha tényleg igaz, hogy a mennyben már nem lesz házasság, ismerkedés, szex stb., akkor úgy érzem, ahhoz Istennek valamit "babralnia" kell az emberen mielőtt felkerulunk oda, hogy ezt a vágyat ne érezzük, hiszen ez teljesen normális emberi vágyunk. Isten teremtette belénk aztán utána csak úgy kiirtana belőlünk, hogy "Mostmar erre nincs szükség" címmel?


Nagyon sokat gondolkodom ezeken és jó lenne valami értelmes magyarázat mert nagy frusztrál ez a téma..


Előre is köszönöm a válaszokat.

Légyszíves csak olyan hívők írjanak, akik értik miről beszélek, az ilyen random és semmitmondó ócsároló kommentelok kíméljenek, mert úgysem értik miről beszélek, csak ideloknek valami értékelhetetlen kommentet.


Köszönöm!



2020. febr. 19. 21:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező! Biztos vagyok benne, hogy meg fogod találni a párodat és átélheted ezt az érzést. Az Úr tudja kinek mire van szüksége és a legjobbat fogja neki megadni. A mennyet szerintem teljesen másképp kell elképzelni mint itt a földi világot, egész másfajta lesz ott az élet, mint itt. De biztos lehetsz abban, hogy sokkal jobb is. ;)
2020. febr. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Szerelemre, szexre azért van szükség az anyagi világban, hogy az élet önfenntartó legyen és elegendő forma álljon rendelkezésre a tanulni vágyó lelkek számára. Tudat vagyis Isten egy van, ami a földön lévő bármelyik idősíkban bármelyik élőlény érzését megtapasztalhatja. Hisz minden ő belőle ered. Ezek adat formájában az Akasha könyvtárban vannak. De mindig van lehetőség újjászületni is, ha az anyagi világgal kapcsolatban valami kötődésed van akkor kötelező is.
2020. febr. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy eddig értelmes válaszokat kaptam :D nem gyakori ez a gyakorikérdések.hu-n :D
2020. febr. 20. 02:05
 14/22 anonim ***** válasza:

"várom, hogy megtalaljam a férjem"

Szerintem ez itt a legnagyobb probléma.

Ezzel kellene foglalkoznod elsőnek, ha nem akarsz macskás néni lenni.

NEM VÁRNI KELL!

TENNI érte!

2020. febr. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy várom, hogy nem akarkivel ismerkedek. Annak sincs értelme ha kétségbeesetten keresgélek.
2020. febr. 20. 09:21
 16/22 anonim ***** válasza:
76%

Vannak olyan “titkok”, amiket csak Isten tud. Amiket Isten nem tett számunkra érthetővé, emberi elmének felfoghatova. Véleményem szerint ezek közé tartozik ez a tema is, ami teged foglalkoztat. Senki sem tudja a választ erre a kérdésre, de egy valamit tudhatunk, mert benne van a Bibliaban: ami a földön meg lett kötve, az a mennyben is kotve lesz. Ez igaz a házasságra is.

En is hasonló helyzetben vagyok mint te. En is még varok az igazira. Mégis, en ugy gondolom hogy a mennyben ilyen dolgokkal nem fogunk foglalkozni. Ott teljesen más elet lesz, amit még felfogni sem tudunk. En sem tudom a válaszokat, es remelem hogy a földön még megtapasztalom milyen is szeretni valakit, milyen feleségnek es anyanak lenni, de ettol függetlenül Istenre bízom magam, es tudom hogy o a legjobbat adja nekunk. Termeszetes hogy ez benne van az emberben, de ezek foldi kivansagok, a mennyben nekunk sokkal de sokkal jobb lesz. Szerintem a te reszedrol sem helyes hogy “elszidod” itt Istent. Bízd ra magad, o ismer teged, es tudja hogy mi az amire szükséged van. Imadkozz hozza es epitsd a vele valo kapcsolatodat. Mindennek eljon az ideje :)

2020. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"hogy nem akarkivel ismerkedek"

Sajnos ez pont azt jelenti, amit mondtam: hogy vársz a jó szerencsére és még válogatsz is. Jobban, mint kellene.

Talán majd 30 éves korodra megérsz annyira, hogy ezzel egyensúlyba kerüljél... talán.

De akkor már lehet, hogy erősen csökkennek az esélyeid.

2020. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

#5

4-es vagyok.

Én is fiatal vagyok még, szűz vagyok én is. 16-os jól írta, ezek olyan dolgok, amiket csak Isten tud. De a Mennyországot még mindig ne olyan egyszerűen képzeld, mint ezt az életet.

2020. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A szadduceusok nem hittek a feltámadásban. Jézus megválaszolta a kérdésüket, és ez a válasz a te kérdésedre is.

[link]

2020. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A másvilágon sincs mennyország, mert az a lelkedben van.
2020. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!