Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyháznak mi az...

A katolikus egyháznak mi az álláspontja a dínók létezéséről?

Figyelt kérdés
én mint vallásos hihetek bennük? mert ugye van olyan felfogás miszerint Isten teremtette a csontokat a földbe hitünk próbatétele miatt

2020. febr. 21. 21:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%
Kevered a katkókat a protikkal.Katolikusokra nem igazán jellemző a laposföldezés, evolúción rugózás-ha igen, akkor valami degenerált szektoid leágazásról lehet szó, sajnos ilyenek is vannak.
2020. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Persze, hihetsz, nem tiltják.
2020. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

10-es!

Nem pár éve fogdják el. Én a 90-es évek első felében jártam pár évet hittanra, és már akkor is azt mondta az atya, hogy simán elfogadható, hogy Isten lassan engedte kifejlődni az embert. Pedig ő nem volt egy forradalmár típus, nem mondott volna olyat, ami az egyházi tanokkal ellentétes.

2020. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
12%

Lehet, hogy ő ezt mondta, de akkor a pápa még nem.

Én pedig hozzá tudok igazodni, nem pedig valamelyik 6. rendbeli alárendeltjéhez.

2020. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#14

Melyik pápa mondta, hogy nem léteztek dínók? Esetleg van hozzá idézeted is, vagy csak feltételezés?

2020. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
14%

A dinókkal nem volt akkora probléma, mint pl. az evolúcióval.

A hívők többsége elhiszi a dinókat, csak azt mondja, hogy 5000 éve még az emberrel éltek együtt.

2020. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

#16

Egy hívőtől sem hallotta még ilyet, sőt szüleimtől és nagyszüleimtől sem. Idéznéd kérlek a pápát, ha már hivatkoztál ilyesmire, vagy sem?

"Lehet, hogy ő ezt mondta, de akkor a pápa még nem."


Tehát mit mondott a pápa, hogy végre mi is megtudjuk.

2020. febr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
16-os, ilyeneket hitgyülisek, meg mindenféle protestáns szektások és szektásodott katolikusok állítanak csak. A katolikus egyház nem égeti magát ilyesmivel.
2020. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy ő ezt mondta, de akkor a pápa még nem."

Hogy nálunk a Feri anya pontosan mikor mondta ezt, nem emlékszem, de II. János Pál pápa 1996-ban jelentette ki, hogy az evolúció nem ellentétes a katolikus hittel. Azért az sem tegnap volt.

Forrás: [link]

"Végül 1996 októberében II. János Pál pápa tette azt a történelmi kijelentést, amiben elismerte az evolúciót mint tudományos tényt, ezzel lezárva a bizonytalanságot a témában."

2020. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
12%

Persze, de akkor még azt mondta, hogy ez az emberre nem vonatkozik!

Csak pár napja írtam le ide ezt, nem kéne olvasni is?

2020. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!