Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyháznak mi az...

A katolikus egyháznak mi az álláspontja a dínók létezéséről?

Figyelt kérdés
én mint vallásos hihetek bennük? mert ugye van olyan felfogás miszerint Isten teremtette a csontokat a földbe hitünk próbatétele miatt

2020. febr. 21. 21:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

"Csak pár napja írtam le ide ezt, nem kéne olvasni is?"

Ne haragudj, de a többségnek szerintem van jobb dolga is, mint hogy minden egyes kérdést végigböngésszen a válaszaid után kutatva.

2020. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Ezt tényleg máshol írtam le, úgyhogy akkor összefoglalom, mi a helyzet:

a katolikus egyház soha nem volt hülye.

Már legalább 150 éve elég jól tudja, hogy mi a helyzet a teremtés/evolúció vitában, és azóta már az ősrobbanást is jól ismeri, stb.

Az álláspontja azonban attól függ, hogy a hívei mit várnak el tőle.

Ezért van az, hogy először 30-40 éve merült fel egyházi véleményként az, hogy az evolúció nem alaptalan - és csak mostanában jutottak el odáig, hogy a teremtéstörténet is képletes. 20 éve volt olyan álláspont is, hogy az evolúció ugyan igaz, de az embert külön teremtették.

Most meg olyat is hallottam, hogy az evolúció igaz, az emberre is - de a lelkét azt azért mégis külön teremtették.

Jobb helyeken ezt hívják pávatáncnak.


Most ugye nem szektákról beszélünk.

Azok még sokkal rosszabbak ennél is.

2020. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"és csak mostanában jutottak el odáig, hogy a teremtéstörténet is képletes"

Olvasd akkor az ókori egyházatyákat, például Szent Ágostont. Szóval ez a "most" jó 1600 éve történt.


"a katolikus egyház soha nem volt hülye."

Ez igaz.

2020. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A Teremtés egy mítosz, egy vallási szöveg ami morálisan, pszichésen ad neked többet, nem tudományos értekezés.


Egy filmben hangzott el a következő, amikor egy apácanövendéktől kérdezték ugyanez: "Hiszel a koalákban? Na róluk sincs szó a Bibliában sehol."

2020. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 robi1980 ***** válasza:
100%

Tényleg: Az édenkertben is voltak dínók? És hogy nem léptek rá a kígyókra?! :O


JA! Most esett le: azért mennek úgy a kígyók, mert kerülgetik a dínókat!


EMBEREK!


A KÍGYÓK KÍGYÓZNAK!!


:D :D

2020. márc. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!