Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan lehet tudni, hogy kit...

Girlll3 kérdése:

Honnan lehet tudni, hogy kit szánt Nekünk társnak Isten?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy nem keresztény férfi lesz a társam? Ennek lenne bármi értelme is? Van most egy férfi, aki tetszik, de nagy a korkülönbség és elég rámenős is. Nagyon kedvelem, egy időben szerelmes voltam belé, méghozzá első látásra. És felvetődött Bennem, mi van, ha Őt szánta Nekem az Isten. Annyival jobban éreztem Magam, ha Vele beszélgethetek. Kivirultam, jobb kedvem lett, megszűntek a fájdalamaim. És bár nincs sok közös Bennünk, szinte ellentétes Velem, megfogott Benne az, hogy olyan laza, teljesen más, mint Én. Vagy keresztény férfi lesz a párom? Érdemes lenne jelekért imádkozni?

2020. febr. 21. 21:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

Mi test, lélek, szellem hármasság vagyunk. Az egót, ami az anyagi világ része, azért teremtette az Isten, hogy a tested önfenntartó, önszabályozó legyen. A szerelem, szex az emberi fajfenntartás eszköze. Lélekben meghatároz bennünket, hogy mi az életcélunk és milyen eddigi élettapasztalattal rendelkezünk. Szellemben, gondolkodásban egyek agyunk.

Az való hozzád, aki segít számodra a lelki felemelkedésben. Aki sok számodra értékes tapasztalattal, megértéssel gazdagít. Hasonló az életcélotok. És tudjátok a későbbiekben szeretni egymást. Nekünk nem egy konkrét embert szánt az Isten. Az Isten benned van, ahogy írtam szellemben egyek vagyunk, a lényeg a boldogság és a szeretet áramlása.

2020. febr. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11%

Ha igazi hívő vagy, tudnod kell, hogy Isten nem foglalkozik házasságközvetítéssel.

.

"megfogott Benne az, hogy olyan laza"

Vigyázz, mert könnyen az esetleges kapcsolatotokat is lazán fogja fel!

2020. febr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11%

Isten nem bábukat teremtett, akikkel sakkozva ide-vagy oda szán más embernek!

Isten az embereket nem egymásnak, hanem mindenkit önmagára teremtett!

A házasság értelme/szerződése, hogy a társak egymást Istenhez segítsék! A születendő gyermekek is ezt a célt szolgálják!



"Első kijelentésem vagy kétezer évvel ezelőtt, mikor az emberek elé léptem, így hangzott: „Alakítsátok át gondolkodásotokat”. Ezt ti így fordítottátok le: „Térjetek meg!” – „Tartsatok bűnbánatot!” Végső soron mindegyik fordítás jó, de a legjobb az eredeti: „Alakítsátok át gondolkodásotokat”. Ezt kell mondjam neked is. Ez a kiindulás minden problémádra. Ha nem ezt teszed, úgy fogsz járni, mint az az ember, aki egy fa körül keringett, s azon siránkozott, hogy be van deszkázva, körül van zárva. Házastárs, kapcsolat, család, rokonság, állás, ezek mind ennek a függvényei. Olvasd tehát az evangéliumokat. Nem Bibliát mondtam, mert a Biblia csak azok számára épületes olvasmány, akik már nagyon jól ismerik az evangéliumok alapján az Én tanításomat, életemet. Csak az EVANGÉLIUMOK! Így kerülhetsz annak a FÉNY-nek birtokába, melyről ezt mondtam: „Én vagyok a világ világossága.”.


Hidd el, nagyon szeretlek. Az, hogy te ebből nem sokat, vagy éppen semmit sem veszel észre, ez látásod hiányossága miatt van. Erről nem Én tehetek. Sohase hidd el, hogy bárki ember valaha is biztosítaná szíved nyugalmát. Kísérletezhetsz, de mindig pórul fogsz járni. És JAJ annak, aki ezt a halála óráján lesz kénytelen megtapasztalni. Jöhet majd újra vissza, mint te jöttél, s nagyon nem olyan körülményekbe, melyeket kedvezőnek tudna magára nézve tartani. Mindaddig, míg valaki nem kezdi átalakítani gondolkodását, mindaddig nem jött meg az esze. Csak az mondhatja, hogy megjött az esze, aki kezdi azt átalakítani. Senkinek sem jön meg készre az esze, csupán átalakítandó anyagként!


Összegezem: te is azért jöttél a földre, hogy boldog légy. Csak az lehet boldog, aki az elvesztés félelme nélkül tudja birtokolni azt a jót, amit el sem rabolhatnak tőle. Ez a jó pedig csak EGYETLEN valami. Szeretni embereket szolgálat által, és szeretni Istent áldozatok által. – Megáldalak az ÉRTELEM LELKÉVEL."

Jézus; A HANG - könyv327

2020. febr. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25%

Pogány szempontból....


Mondjuk ezt a cikk tiniknek lett írva.


Vannak, akik a legjobb pasik / csajok láttán lefagynak, nem tudnak, mit mondjanak nekik, hogyan viselkedjenek.


Ezek nagyon komoly gondok egy fiatal életében, hiszen ott az álom pasi / nõ elõtte. Még nagyobb probléma egy felnőtt ember életében, mert ez már nem egy ismeretlentől való félelem, hanem neurotikus.


A legnagyobb hiba, hogy úgy viselkedsz, mintha nem is érdekelne. Ettõl nem leszel menõ. Így õ sem fog észrevenni.


Legyen önbizalmad!

Ha önbizalom hiány miatt idegesek leszünk, amikor beszélni kell valakivel, aki tetszik.

Néhány pont, amiben magabiztosságot lelhetsz:

- Agyadnak súgd meg, hogy, tudd, hogy azonos szinten vagy a vele. Õ is ember és õ is kíváncsi lehet rád.

- Koncentrálj azokra, amiben jó vagy. Humorodra, tehetségedre, hobbidra. Ez önbizalmat adhat.

- Nyugodt környezetben képzeld el, azt, amit szeretnél, hogy megtörténjen. Ha arra koncentrálsz, amit akarod, hogy történjen, a tudat alattid segíteni fog eljutni odáig. (ez a Pygmalion-hatás)


Egy kezdeti kedves köszönés után jó, ha a beszélgetés nem áll meg rögtön, ezért kérdezz valamit. Minél kevesebbet kell neked beszélni, annál kevésbé leszel izgatott.

Néhány témát tervelj ki elõre. Ezek vagy számodra közömbös, vagy számodra jól ismert témák kényelmesek lehetnek.

Tartsd szóval különbözõ kérdésekkel, de ne legyen belõle interjú.


A beszélgetés közben, ha kicsit ideges leszel, mosolyogj és vegyél mély levegõt.


Nem gond, ha lelépsz, mielõtt nagyon kínos lenne a szituáció, de mindenképpen valami kellemes dologgal és egy mosollyal köszönj el tõle. Ez egy kellemes kiinduló pontot adhat a következõ beszélgetéshez.


Ha nagyon izgulsz, miközben vele beszélsz, picit pihentesd.

Ha már szívesen elhívnád randira, elõtte elhívhatod egy csoportos tevékenységre.

- Van kedve lejönni többiekkel, megnézni a sport eseményt?

- Van kedve lejönni többiekkel, biliárdozni?

- Többiekkel kinézünk a sétányra, van kedved ott lógni?

Nem. Mozi nem játszik. Az passzív. Az nem quality time.


Amíg a többiekkel vagytok, rájuk is figyelj picit, bár nem csak miattuk vagy ott, de ha túl sokat foglalkozol a sráccal / lánnyal, picit fura, kellemetlen lehet. Ezért jó, ha többiekkel is beszélsz.


Ne feledd, nem baj ha picit izgulsz. Mindenki izgul. Lehet Õ is.

Néhányan aranyosnak és emberinek tartják ilyenkor az izgulást. Ha valami kínosat teszel, mosolyogj, rántsd meg a vállad. De ne add a hülyét! (és ne vidd túlzásba!)

Azt sem feledd, hogy amit belül érzel, nem mindig leolvasható az arcodról. Még akkor sem, ha a szíved a nyakadban kalapál, más azt nem hallja.

2020. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem szán neked konkrétan egyetlen embert sem, csak felsorakoztatja a lehetőségeket. Te a szabad akaratoddal döntöd el, hogy közülük kit választasz.
2020. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
18%
Nem tud neked adni senkit mert ha ledobja neked, csóró fószer szörnyethal.
2020. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ajánlom Bella Girl youtube csatornáját, egy csomó videóban ez a téma, és elég jól kifejti. Hívő keresztényeknek készít videókat.
2020. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
25%
A nagy hívők általában társ nélkül vannak, mert Isten annyira szereti őket, hogy így egyedül csak Istenre gondolnak, hogy nem kívánja, hogy párra találjanak. A Szentírás mondja is, hogy aki egyedül van többet van Istennel. Ha párra találsz, akkor megkezdődik az anyagi, világi, kapkodós élet.
2020. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!