Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztény szemmel nem...

Ha keresztény szemmel nem tanácsos horoszkoppal foglalkozni, akkor miért igaz belőle mégis sokminden?

Figyelt kérdés

A Bibliaban ugye azt olvashatjuk, hogy tartsuk távol magunkat minden okkult dologtól.

A horoszkóp is elvileg ide tartozik.


Mózes 5.18:10-ben ezt írja :

Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a , tűzön se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;


Ha elvileg ez az egész egy hazugság és a "gonosztól" származik, akkor pl a jellemrajzok miért igazak sokmindenkire? Miért stimmelnek a leírtak, ha elvileg egy kamu az egész és távol áll Istentől? Van akire nem teljes egészében igazak, de pl rám teljes mértékben és a környezetemben lévő emberekre is igazak a jellemzések a csillagjegyuket illetoen. Mondjuk ezekben a heti joslasokban meg napi horoszkópban nem hiszek.. De valami mégis igaz belőle, ha stimmelnek a jellemrajzok. Egyszer olyan is volt, hogy véletlen beleolvastam kivancsisagbol egy éves horoszkópba, viccesen megjegyeztem magamnak, hogy najo, olvassuk el mire számítsak ebben az évben, meg akkor is, ha nem hiszek benne. És az érdekes az, hogy tényleg minden úgy alakult ahogy írták.


Szóval érdekelne a többi hívő véleménye erről és légyszíves tényleg csak olyan válaszoljon, aki érti miről beszélek, úgy értem keresztény szemmel látja a dolgot.

Mocskolodo és okoskodó kommentektol kíméljetek, tényleg érdekel a magyarázat erre, szóval csak értelmes válaszokat.


Köszönöm!

24L



2020. febr. 25. 18:42
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
És szerintetek abban lehet igazság, hogy a csillagjegy szerint melyik csillagjegyhez passzol az ember? Ki az akivel könnyen szót ért? Pl én ezt is tapasztaltam. Rákként a vizes jegyekkel jövök ki a legjobban, mármint azokkal értjük meg egymást a legjobban. Persze ez nem azt jelenti, hogy más jegyű emberekkel ne tudnék barátságot kialakitani, meg nem is azt, hogy azonos jeggyel nem tudnék veszekedni, csakhogy a személyiségünk közelebb áll egymáshoz. Ebben is lehet igazság?
2020. febr. 25. 21:15
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

"sokminden"


Hát igen, szóval nem minden, csak "sokminden". Egyszer csinálnék egy olyan kísérletet, hogy a bizonyos horoszkópokhoz írt jellemzéseket vagy jóslatokat felcserélném. Szerintem senkinek sem tűnne fel, ugyanannyian esküdöznének továbbra is, hogy hát ez igaz, ez minden stimmel rám, amit írtak. :)

2020. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Nemtudom.. Én csak az emberek megnyilvanulasain és viselkedésen látom a jellemzesben leirtakat..
2020. febr. 25. 21:29
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól mondja, de még azt is hozzá kell tenni, hogy általában ezek a horoszkópok pozitív megfogalmazást adnak az emberről és ha nem is, akkor egy csak enyhén negatívat, ezért hihetik az emberek, hogy ezek igazak rájuk.


A Mózes 5. könyve egyébként azt is említi, hogy hiába válnak valóra ezek a dolgok, akkor se kövessük vagy higgyünk nekik.


Ez lehet hogy hülyeség, de esetleg a horoszkóp összefüggésben állhat a születés körülményeivel. Például a bakokra mondják, hogy visszahúzódók. Ez lehet eseteleg annak a következménye, hogy ők a tél közepén születtek és ez a téli időjárás úgy hat a csecsemőkre, hogy egy kis mértében befolyásolja a felnőttkori személyiségüket. De ez valószínűleg hülyeség.

2020. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
A neten fent vannak a csillagjegyek jellemzése pozitív és negatív tulajdonsaggal együtt.
2020. febr. 25. 22:02
 16/32 anonim ***** válasza:
Mi igaz rád, ami másra nem? Mi a csillagjegyed?
2020. febr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Minden igaz rám. Rák a csillagjegyem. Érzékeny vagyok, anyaskodo, gondoskodó, mely érzésű, odaado, sertodekeny, félénk stb.. Persze ezek lehetnek jellemzőek sok emberre, de ez valami olyasmi, hogy pl "minden Rák érzékeny, de nem minden érzékeny ember Rák". Most csak mondtam egy példát. Tehát ha az összes Rákot nézzük, lehet a 90 százalékára igaz az egész. Ettől függetlenül lehet másra is igaz, de a Rakokra mind.
2020. febr. 25. 22:53
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi horoszkópod elkészítése, amikor a születés perce is számít stb, nem csak a jellem leírása, hanem a jövődről való kijelentések stb mind a szellemvilággal kapcsolódik. Isten azt akarja, hogy csak rajta, vagyis a Szentlélek által kerüljünk kapcsolatba spirituális téren. Különben gonosz és hitető szellemekkel fogunk csak találkozni. Akkor is káros ha bármi jó dolgot várunk és kapunk ezektől.


Én hívőként azt hittem ez egy humbuk dolog, ezért próbára tettem egy teljesen idegen spirituális öregasszonyt. Volt kérdése, de arra csak annyit mondtam mindig, hogy "maga a nagy guru, magának kell tudni" és nem adtam ki semmi infót. Elmondott rólam mindent, még azt is hogy a szüleimmel milyen érzelmi kapcsolatom volt, stb. Ijesztő volt azt kell mondjam, 100%-osan igazat beszélt, én ezekről soha nem beszéltem senkivel. Ez a nő a sötét szellemi világgal volt kapcsolatba. Csak beszélt miközben a belső sugallatra figyelt. Démonoktól kapta a kijelentéseket. Hittem is meg nem is benne előtte, de azóta tudom tényleg működik. Én nem ajánlom senkinek, hogy ilyen tudást szerezzen, vagy ez után érdeklődjön.

2020. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

1Jn 2:6

"Aki azt mondja, hogy őbenne [Jézusban] marad, annak magának is úgy kell élnie, ahogyan ő élt."

Akár van sokminden igazság az asztrológiában, akár nem, akik azt mondják magukról, hogy Jézus Krisztusban vannak (manapság kereszténynek szokták magukat nevezni), azok felé ugyanaz az elvárása Istennek: hogy úgy éljenek, mint Jézus.

Jézus nem volt felületes, nem volt torkos, nem volt féltékeny, nem volt visszahúzódó, nem az érzéseire hallgatott komoly döntési helyzetekben, nem dicsérte magát stb. stb. És ha Istennek az az elvárása, hogy minden keresztény úgy éljen, mint Jézus, akkor Ő úgy gondolja, hogy ezt mindenki meg is tudja tenni, függetlenül attól, hogy milyen génjei vannak, milyen neveltetésben részesült, milyen környezeti hatások érték vagy milyen csillagállásnál született stb. Magam is tapasztalom az egyházunkban a testvéreken, hogy nem ilyen és hasonló teremtett dolgok uralkodnak rajtuk, mint pl. a horoszkópjuk.

Ha vakon hiszel valamiben, csak azt veszed észre benne, ami igazolja, hogy igaz, és átsiklasz a hibáin és ellentmondásain.

De van ennél egy meggyőzőbb érv is: a Biblia kb. 1500 oldalán keresztül egyetlen szent vagy hívő ember sincs említve, aki jelmagyarázással foglalkozott volna, és amint írtad, a Mózes könyvében ez kifejezetten tiltva is volt a zsidó nép számára.

üdv Stefán

2020. febr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
55%

"nem az érzéseire hallgatott komoly döntési helyzetekben"

Ja.

A kufárok kiverése a templomból. Simán kiküldhette volna őket, vagy ami még jobb: okosan elmagyarázhatta volna nekik a problémát.

A disznók vízbe fojtása. Komoly kárt okozott vele.

A fügefa megölése. Ráadásul ok nélkül.

...és ezek csak a dokumentált cselekedetei, abból is csak néhány.

2020. febr. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!