Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztény szemmel nem...

Ha keresztény szemmel nem tanácsos horoszkoppal foglalkozni, akkor miért igaz belőle mégis sokminden?

Figyelt kérdés

A Bibliaban ugye azt olvashatjuk, hogy tartsuk távol magunkat minden okkult dologtól.

A horoszkóp is elvileg ide tartozik.


Mózes 5.18:10-ben ezt írja :

Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a , tűzön se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;


Ha elvileg ez az egész egy hazugság és a "gonosztól" származik, akkor pl a jellemrajzok miért igazak sokmindenkire? Miért stimmelnek a leírtak, ha elvileg egy kamu az egész és távol áll Istentől? Van akire nem teljes egészében igazak, de pl rám teljes mértékben és a környezetemben lévő emberekre is igazak a jellemzések a csillagjegyuket illetoen. Mondjuk ezekben a heti joslasokban meg napi horoszkópban nem hiszek.. De valami mégis igaz belőle, ha stimmelnek a jellemrajzok. Egyszer olyan is volt, hogy véletlen beleolvastam kivancsisagbol egy éves horoszkópba, viccesen megjegyeztem magamnak, hogy najo, olvassuk el mire számítsak ebben az évben, meg akkor is, ha nem hiszek benne. És az érdekes az, hogy tényleg minden úgy alakult ahogy írták.


Szóval érdekelne a többi hívő véleménye erről és légyszíves tényleg csak olyan válaszoljon, aki érti miről beszélek, úgy értem keresztény szemmel látja a dolgot.

Mocskolodo és okoskodó kommentektol kíméljetek, tényleg érdekel a magyarázat erre, szóval csak értelmes válaszokat.


Köszönöm!

24L



2020. febr. 25. 18:42
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
2020. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
49%
Sziaa. Attól még hogy keresztény vagy foglalkozhatsz a horoszkóppal, de ne ez alapján ítélj el embereket elsősorban. A Hittantanarnom is ezt mondta. Én pl nagyon vallásos vagyok de tudom hogy a horoszkóp sokszor igaz, de nem az ördögtől való. Itt most nem arra gondolok amikor kiírják hogy,,hogyha bak vagy, holnap valami rossz fog veled történni" ez tényleg butaság. De a mai világ sok dolgot elferdít a bibliában.
2021. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!