Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztény szemmel nem...

Ha keresztény szemmel nem tanácsos horoszkoppal foglalkozni, akkor miért igaz belőle mégis sokminden?

Figyelt kérdés

A Bibliaban ugye azt olvashatjuk, hogy tartsuk távol magunkat minden okkult dologtól.

A horoszkóp is elvileg ide tartozik.


Mózes 5.18:10-ben ezt írja :

Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a , tűzön se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;


Ha elvileg ez az egész egy hazugság és a "gonosztól" származik, akkor pl a jellemrajzok miért igazak sokmindenkire? Miért stimmelnek a leírtak, ha elvileg egy kamu az egész és távol áll Istentől? Van akire nem teljes egészében igazak, de pl rám teljes mértékben és a környezetemben lévő emberekre is igazak a jellemzések a csillagjegyuket illetoen. Mondjuk ezekben a heti joslasokban meg napi horoszkópban nem hiszek.. De valami mégis igaz belőle, ha stimmelnek a jellemrajzok. Egyszer olyan is volt, hogy véletlen beleolvastam kivancsisagbol egy éves horoszkópba, viccesen megjegyeztem magamnak, hogy najo, olvassuk el mire számítsak ebben az évben, meg akkor is, ha nem hiszek benne. És az érdekes az, hogy tényleg minden úgy alakult ahogy írták.


Szóval érdekelne a többi hívő véleménye erről és légyszíves tényleg csak olyan válaszoljon, aki érti miről beszélek, úgy értem keresztény szemmel látja a dolgot.

Mocskolodo és okoskodó kommentektol kíméljetek, tényleg érdekel a magyarázat erre, szóval csak értelmes válaszokat.


Köszönöm!

24L



2020. febr. 25. 18:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért "okkult" és tiltott ez a tudás, mert sok mindenre rájöhetsz vele és általa. Sok mindent megérthetsz a világból és a folyamtokból, ez pedig csak az "elitnek" engedélyezett, mindenki másnak tiltott.
2020. febr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 KZitus ***** válasza:

Szia

Keresztényként elmondod, tudod mi Isten álláspontja az okkult dolgokról. Akkor a kérdésednek olyan "íze" van, mintha a kiskaput keresnéd.:-) Vagy ismered Isten álláspontját, de nem ismered azokat, akik az okkult dolgok mögött vannak. Gyakorlatilag ettől szeretne Isten megóvni tégedet: ha elhiszed ami a horoszkópban van, a démonoknak hiszel.

Képzeld el, ha megtudnád, hogy minden lépésedet követem, és minél több információt gyűjtök rólad! Aztán egy névtelen levélben megírnám neked, mit tudok rólad. Örülnél neki? Azt gondolom nem, és számos kérdés megfogalmazódna benned. Ugyan ezt teszik a démonok az emberekkel! Megfigyelik az embereket, és általánosságokat iratnak le a horoszkópban, amelyek több emberre jellemzőek.

„Ön időnként társaságkedvelő, máskor viszont zárkózott. Nem érzi bölcsnek azt, hogy idegeneknek túl sok mindent feltárjon önmagáról. Szeret önállóan gondolkodni, és bizonyítékokra van szüksége, mielőtt elhisz valamit. Szereti, ha nem egyhangú az élete, és boldogtalanná válik, amikor szabályokkal meg akarják kötni a kezét. Sok minden rejlik önben, ami még nincs teljesen kiaknázva. Hajlamos arra, hogy kritikusan vélekedjen a teljesítményeiről és képességeiről.”

Úgy érzed, mintha csak rólad szólna ez a leírás? Ha igen, akkor talán nagyobb jelentőséget tulajdonítasz neki, mint amekkorát megérdemel, hiszen az emberek többségére ráillik a fenti kijelentések nagy része. Az olvasók hajlamosak rá, hogy elfogadják a pontosnak tűnő kijelentéseket, és figyelmen kívül hagyják azokat a részeket, amelyek nem teljesen illenek rájuk. „A kutatók azt vették észre, hogy ha egy horoszkópon nem tüntetik fel a csillagjegyeket, az emberek nem ismerik fel, hogy melyik rész vonatkozik az ő jegyükre, ha viszont ott van a csillagjegy neve, az olvasók elhiszik, hogy a horoszkópjuk nagyon is illik rájuk” — írja a Why Do Buses Come in Threes​—The Hidden Mathematics of Everyday Life című könyv.

Te a mózesi törvényből idéztél. De Pál is írt figyelmeztetést erről: "Nem ihatjátok az Úr poharát és az ördögök poharát; nem lehettek az Úr asztalának és az ördögök asztalának részesei" 1Koruntusz10:21

2020. febr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Kezdő horoszkóposként mindig a Skorpió leírását olvastam el és én is úgy voltam vele, mint te, hogy mennyire igaz, ez pont én vagyok. Aztán rájöttem, hogy mivel hónap végén születtem, valójában Nyilas vagyok és azóta nem hiszek a horoszkópban.
2020. febr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nyugodtan olvasd a horoszkópot, az egész egy nagy kamu, egy kamu pedig aligha fér bele az okkult kategóriába.
2020. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
Kb nincs olyan, amivel egyáltalán nem tanácsos foglalkozni. Ezzel igenis tanácsos, nem tuom, honnan szeded, hogy nem. Téged láthatóan érdekel, így még az sem számít, hogy ez egy része istennek, ami a kollektív megértést segíti elő.
2020. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

A bibliában olvasható okkult dolgok, nem tudományra utalnak, hanem társasági dologra, vagy elfajzottságra, vagy szélsőségességre. Az okkult dolgok általában nagyon csak a saját szemszögükből néznek. Ettől tart távol a biblia, nem a dolog megismerésétől. De komolyan... isten, biblia.., szerinted a dolgok megismerésétől tartana távol az, ami a végtelen jó, önismeret, fejlődés, tudás, megértés??


A többit már nem olvasom el. Ha van kérdésed, privátban válaszolok. Most nincs időm bibliaórát tartani.

2020. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésed...a csillagjegyed és más egymáshoz való viszonya. na itt már jobb nem olvasni ilyen jellemzéseket, ha fogékony vagy rá hisz lehet ettől lesz kis előítéleted,vagy ha lesz konfliktusod vkivel, elolvasod és arra gondolsz hogy ahh tényleg vele nem jövök ki a "leírás" szerint és ezután hanyagolod...na ezek szerintem már démoni dolgok, befolyásolhatnak és nem csak jó irányba.

Férjemre is rám is illik külön-külön a leírás. A legutolsó csillagjegy, akit nekem ajánlanának mégis boldogságban élünk 17 éve, minden gondunkat megoldjuk s miért...Isten egymáshoz vezetett minket és áldását adta ránk.

2020. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Ha keresztény szemmel nem tanácsos horoszkoppal foglalkozni, akkor miért igaz belőle mégis sokminden?"

Ha megfigyeled, olyanokat írnak, amik általánosan igazak minden emberre

2020. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Alex Fly ***** válasza:
100%

Egyszerűen azért "igaz sok minden", mert a horoszkópokat úgy fogalmazzák meg, hogy mindenki magára ismerhessen. Arról nem is beszélveb hogy nincs két egyforma horoszkóp és a delikvens mindegyiket képes magára értelmezni... És ha esetleg mégsem, akkor jön a szokásos szöveg, miszerint nem determinál csak hajlamosít...

Keresztény szemmel pedig a csillagjóslásokból következő káros "necessitas" eszméje illetve ebből eredően az egyéni felelősség áthárítása elfogadhatatlan -de egyébként sem fér vele össze a mezopotámiai panteonban való hit...

Nem mindenki gondol bele abba, hogy amikor az asztrológiáról beszélünk, akkor valójában nem a létező égitesteknek a valósággal köszönőviszonyban sem levő geometriai helyzetét veszik figyelembe, hanem azon babilóniai/hellén isteneket, melyekről a nevüket kapták. És ezzel máris elérkeztünk a Tízparancsolathoz -konkrétan az idegen istenek tilalmához...

2020. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%
A jellemrajzok azért érzed úgy, hogy stimmelnek mert olyan általános tulajdonságokkal van tele amit mindenki szeretne magáénak tudni, ezért elfogajdák hogy biztos igaz.
2020. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!