Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lelki megterhelésre...

Effre kérdése:

Milyen lelki megterhelésre számíthatnak azok a Jehova Tanúi akiket kiközösítettek, vagy elhagyták a gyülekezetet?

Figyelt kérdés

mi a véleményetek a kapcsolatmegszakítás lelki következményeiről ?

kulcsszavak :depresszió, magány, értéktelenség érzete


2020. febr. 29. 07:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

A tanúkra nagyon jellemző a köd, ami körbe veszi őket, jól látható a fenti párbeszédekből, hogy nem kell semmit sem elkövetni ahhoz, hogy ők bűnösnek kiáltsanak ki valakit csak azért, mert kritizálja a szervezet tanítását. Teljes mértékben elfogultak, és ez bármit felülír, akár még a szülői szeretetet is a gyermek felé.

Látható, hogy számukra a szervezet, ami össze vissza beszél, állítólag Isten nem tud normálisan tanítani sem, így kénytelen folyton változtatni a tanításait, egyenlő Istennel és szerintük aki elhagyja ezt a szervezetet, az Istent hagyja el, mintha lenne hozzá bármi köze, pedig hírből sem ismeri.

Gondolkodásuk beszűkült és szeretetlen, ez jellemző a viselkedésükre is.

Aki ebből ébred és ezt meglátja, az nagy fájdalmat él át és sajnos valóban nem mindegy, hogy kiket hagy hátra a szervezetben, akik még a gyűlöletben élnek.

2021. márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%

Félreérted az egészet, mert nem lelki megterhelésként élik meg a távozást, hanem újjászületésnek - lelkük rajta.

Itt egy másik szöveg: Én 20 évig voltam Tanú. Iszonyú rossz volt, amikor felismertem a sok hazugságot. Az ENSZ-tagság, a szabadkőmüves kapcsolat, a hamis világvége várások.... mondjuk az 1995-ös nemzedék módosítás, már akkor rosszul érintett, de végül 2010-ben léptem ki. Nagyon nehéz volt, mert őszintén hittem az egyedüli jó tanításban. Olvasni mást persze nem volt szabad, ezért is tartott olyan sokáig, hogy rájöttem, hogy hazugság pl. az, hogy mások nem tudják, hogy az utolsó időkben élünk, vagy, hogy más emberek nem járnak rendszeresen gyülekezetbe, hogy csak felszínesen szeretik az Istent."

Ez tipikusan jolly jokeres lejárató szöveg, egy 20 évig bent lévő tanú nem így gondolkodik, csak egy kamupropagandista szószátyár. Az igaz imádat tart bent, vagy az távolíthat el, ha máshol van, de akkor megmondja, hogy az a máshol hol van? Ennek a kamupapagájnak fogalma nincsen mit jelent az igaz imádat mibenléte, úgy hogy kommersz szellemi löttyöt föltálalni erős bor helyett a rosszindulatú hülyeségtől való önmegrészegülés másnak való felkínálása.

2021. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

"Gondolkodásuk beszűkült és szeretetlen, ez jellemző a viselkedésükre is."


Már látható is ez élőben.

2021. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Jézus megmondta, igaz követői gyűlölet céltáblái lesznek!
2021. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
41%
Kedves Tanúk, ne szórjátok gyöngyeiteket ......... Máté evangéliuma 7:6
2021. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

"mi a véleményetek a kapcsolatmegszakítás lelki következményeiről ?"

És arról mi a véleményed, hogy csak az igaz imádókat keresi az Isten?

Ján 4:23 De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.

Ha neked fogalmad sincs az igaz imádat mibenlétéről, amit a kérdésed fajsúlya nyilvánvalóan bizonyít, ami nem érdekel - hogy téged nem keres az Isten -, ennek a lelki következményeiről mi a véleményed? Mert ez egy lényeges kérdés, a legfontosabb, amitől a jövőd függ!

2021. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

A szerintetek igaz imádat egyenlő azzal, hogy a szervezethez kell tartozni. Ezt pedig nem írja a Biblia. Azt pedig kötve hiszem, hogy tudjátok milyen az, amikor Jézus nevéért üldözve vagytok, mert ti nem ismeritek őt, ti valami jehova kitalált nőnemű műszó követői vagytok, amit a Biblia sosem említett (Jézus sosem ejtette ki, ahogy a tanítványok sem, lehet hogy már ők is hitehagyottak voltak? 😂😂😂😂😂).

Viszont gőgben kiválóak vagytok, ahogy a gyűlöletben is, a sötét ostobaságról nem is beszélve.

2021. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

16

"És arról mi a véleményed, hogy csak az igaz imádókat keresi az Isten?"


szerinted az helyes ha a szülő évekig nem áll szóba a gyerekével, vagy a gyerek a szüleivel azért, hogy bebizonyítsa egy szervezetnek mennyire imádja Istent? Ez lenne az "igaz imádat" ?

Isten a gyerek és a szülő kapcsolata közé áll ?


Gondolkozz már !Ezt egy szervezet követeli , de nem Isten !

Ez egy szervezet vezetőinek betegesen nárcisztikus megnyilvánulása , és méghozzá Istent használják fel a szervezeti tagság megtartása érdekében ! Ez lelki zsarolás és családok megkínzása, szétszakítása !

2021. márc. 16. 17:03
 19/31 anonim ***** válasza:

a szervezethez kell tartozni. Ezt pedig nem írja a Biblia... Isten a szülő és gyermeke közé áll...

Gyülekezethez kell tartozni: Zsid 10:24 És ügyeljünk egymásra, a szeretetre és jó cselekedetekre való felbuzdulás végett,

Zsid 10:25 El nem hagyván a magunk gyülekezetét, amiképpen szokásuk némelyeknek, hanem intvén egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy ama nap közelget.

Nem Isten áll a családtagok közé, hanem a hittől elforduló áll Isten és a szülő közé, a szülő pedig Isten mellett marad.

Máté 10:34 Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

Máté 10:35 Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

Máté 10:36 És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.

Máté 10:37 Aki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és aki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.

Ha a gyerek nem méltóan él, attól még a szülő a méltóságát nem adja fel, ami Istenhez, az Élet forrásához köti!

2021. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"...(Jézus sosem ejtette ki, ahogy a tanítványok sem," - mármint Isten nevét.

Márk 13:20 És ha az Úr meg nem rövidítette volna azokat a napokat, egyetlen test sem menekülne meg; de a választottakért, akiket kiválasztott, megrövidítette azokat a napokat. - tehát kiejtette, szabadon idézve, de kötött szövegben is: Luk 4:17 És adák neki az Ésaiás próféta könyvét; és a könyvet feltárván, arra a helyre nyita, ahol ez vala írva:

Luk 4:18 Az Úrnak lelke [van] én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangéliumot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyílását, hogy szabadon bocsássam a lesújtottakat,

Luk 4:19 Hogy hirdessem az Úrnak kedves esztendejét.

Luk 4:20 És behajtván a könyvet, átadá a szolgának, és leüle. És a zsinagógában mindenek szemei ő reá valának függesztve.

Luk 4:21 Ő pedig kezde hozzájuk szólani: Ma teljesedett be ez [az] Írás a ti hallástokra. Az Ur az héberben JHVH


Hogy a Bibliát meghazudtolva beszélsz itt, mutatja az indítékaid romlottságát. Ennyit a hitelességedről!

2021. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!