Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lelki megterhelésre...

Effre kérdése:

Milyen lelki megterhelésre számíthatnak azok a Jehova Tanúi akiket kiközösítettek, vagy elhagyták a gyülekezetet?

Figyelt kérdés

mi a véleményetek a kapcsolatmegszakítás lelki következményeiről ?

kulcsszavak :depresszió, magány, értéktelenség érzete


2020. febr. 29. 07:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"a szervezethez kell tartozni."

Jó, de biztos, hogy egy 19. században, emberek által alapított szektához kell?

2021. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Ahhoz a gyülekezethez minimum, amely azt vallja, mint Jézus, hogy az ő Istene és a mi Istenünk ugyanaz.

Ján 20:17 Monda neki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nekik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.


Mondj még egy felekezetet, amely a Jézus Istenét imádja, nem pedig Jézust.

Zsolt 83:19 Hogy megtudják, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy felséges [Isten] az egész földön.

A felséges/magasságos mögött a görögben a hüpszisztosz kifejezés van, Jézusra sehol nem alkalmazza a Szentírás, csak az Atyára.

Luk 6:35 Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos - hüpszisztosz -[Istennek] fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

Jézus sehol nincs a mi Istenünknek nevezve az ihletett szövegek szerint. A kereszténység ezt a saját értelmezése szerint felülbírálta. Itt lesznek a gondok!

2021. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Mondj még egy felekezetet, amely a Jézus Istenét imádja, nem pedig Jézust."

Unitáriusok például, de elég sok modern ariánus szekta van, nem csak a jehovások.

2021. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Soha nem szoktam idézni Bibliából ,de most a tanúk kedvéért megteszem:



Ézsaiás próféta könyve /Károli /


5.fejezet



20 Jaj azoknak, akik a gonoszt jónak mondják, és a jót gonosznak, akik a sötétséget világossággá és a világosságot sötétséggé teszik, akik a keserűt édessé, az édeset pedig keserűvé teszik!



21 Jaj azoknak, akik bölcseknek látszanak önmaguk előtt, és magukat eszesnek tartják!



23 akik vesztegetésért igaznak mondják a gonoszt, és az igazak igazságát elfordítják!

2021. márc. 16. 21:06
 25/31 anonim ***** válasza:

Az unitáriusok szerint nem csak Jézus a megváltó, hanem sok más is. A Krisztadelfiánok szerint Ördög nem létezik, Jézus magát kísértette meg. - sok modern ariánus szekta van, nem csak a jehovások - miért nem idézed őket? Kik azok, mit tanítanak?

Ésaiásból mit idéztél és minek? Magyarázat nuku, csak idézel valamit úgy általában?

2021. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

#25

Nem értem mi bajod, azt írtad, hogy nincs még egy, ahol Jézust nem imádják, egész pontosan így:

"Mondj még egy felekezetet, amely a Jézus Istenét imádja, nem pedig Jézust."


Erre írtam, hogy hülyeséget beszélsz, mert van sok ilyen, például az unitáriusok. Nyilván vannak olyan hitelvek, amiben eltérnek a jehovásoktól, ezért külön szekta a kettő, ha mindenben egyetértenének, akkor egy lenne.

Azt pedig ne várd el, hogy mind a sok ezer szektát ismerjem, nekem mind egyre megy.

2021. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
50%

"Mondj még egy felekezetet, amely a Jézus Istenét imádja, nem pedig Jézust." A Jézus Istenének imádata nem csak abból áll, hogy nem imádjuk Jézust, hanem szellemben és igazságban, tehát az imádat amit bemutatsz, ami több tényezőt jelent. Ha egyik tantétel kiüti a másikat, az nem igaz imádat.

„A történelmi kereszténység szerint Jézus csak egyedül volt megváltója az emberiségnek. Az unitárius felfogás különbözik ebben. Meggyőződésünk szerint Isten nem csak Jézusban, hanem minden nagy emberben küldött megváltót az emberiség számára. Megváltó volt Lao Tzu, Confucius, Buddha is, Szent István király, Röntgen, Mozart is.” //HIRDETEK NÉKTEK NAGY ÖRÖMET - Gellérd Imre: Utolsó beszéd, 206. old./


„Felfogásunk szerint Jézus nem a halálával, hanem életével, nem vérével, hanem tanításával váltotta meg az emberiséget.” /Gellérd Imre: Beszédek, 206. old./


„Mi Jézus tanítványainak valljuk magunkat.” /Unitárius vallásunkról röviden – Jézus/


Ezek után mi közük van Jézushoz, mégha a háromságot el is vetik?

2021. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

25

"Ésaiásból mit idéztél és minek? Magyarázat nuku, csak idézel valamit úgy általában?"


Ezt nem elmagyarázni , megérteni kell, és ez mindenkinél individuális.

2021. márc. 16. 22:46
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Kedves Tanúk, ne szórjátok gyöngyeiteket ......... Máté evangéliuma 7:6"


Gyöngyöket? Oké végül is szórta a szervezet a saját "gyöngyszemeit" a tagoknak úgy átadva hogy íme az "igazság"! Aztán az "igazságból" hogyhogy hogy nem hazugság lett és felváltotta egy másik "igazság", egy újabb szervezeti gyöngyszem! Igen Russel-tól napjainkig igen csak sok szervezeti gyöngyszem került terítékre!

2021. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Ezek után mi közük van Jézushoz, mégha a háromságot el is vetik?"

Pont annyi, mint pl a jehovásoknak, vagy a másik 8000+ szektának, annak vallják magukat, másként értelmezik a Bibliát. De ebben 100%-ban olyanok, mint a jehovások, akik szintén annak vallják magukat és szintén másként értelmezik a Bibliát. Az én szemszögemből egyik se helyes, mind a két felekezet pont egyformán megvetendő eretnekség. Nem látok különbséget köztük, még ha egyes adott dogmáik közt mutatkozik különbség.

De én például a hitgyüli és a Jehova tanúi felekezet közt se látok különbséget, pedig egyik egy modern kori ariánus szekta, másik egy karizmatikus szekta, akik elfogadják a Szentháromságot. Mert lehet egyes dogmákban van köztük különbség, de a lényegük teljesen azonos.

2021. márc. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!