Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor vette kezdetèt a Mària...

Mikor vette kezdetèt a Mària imàdat ès az"Isten anyja"kifejezès hasznàlata?

Figyelt kérdés

Tudva,hogy Mària Jèzus emberi voltànak volt az anyja,mert Isten fiàt màr a teremtès előtt szerezte az Atya,és azés az emberek megvàltasàèrt született emberi testben a Szent lèlek àltal.

Tehàt nem Mària volt az"Isten anyja"


Peldabeszède.8:22."Jehova engem hozott lètre elsőkènt a legkoràbbi müvekènt règes-règen"23.....24..



#Isten anyja
2020. márc. 21. 07:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
52%
A 7. hozzászóló én voltam te iqbajnok, aki a példabeszédekből vett félremagyarázásodat kiigazította, az pedig egy másik.
2020. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 A kérdező kommentje:
11 Èngemet a százalèkotok nem èrdekel,az sem,hogy hány fiokrol beszèlsz,de az sem,hogy minden válaszod szemèlyeskedès ès hazugság.Ugy látom mindenki vègzi a dolgát annak aki megbízta.A megbizod örülhet mert jól vègzed a munkáját,akar mint Judás.
2020. márc. 21. 17:00
 13/70 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Maradjunk annyiban, hogy te élsz a te hitrendszeredben, más meg másban. Na akarj megváltoztatni évezredes hagyományt, nem fog menni. Jó az úgy. Egy anyja van mindenkinek, Jézusnak is - hadd érezzék mások, hogy különleges ez a helyzet, Istenanya. Nem ettől lesz a világvége.

Sok energia folyik itt szét ebben a meddő vitában - van annak helye máshol,

segítsünk egymásnak.

2020. márc. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 A kérdező kommentje:

13.Nem az a cèlom,hogy befolyást gyakoroljak,inkáb az,hogy ha valaki olvassa a bibliat,hadd olvassa de ha Isten szavának nevezzük,ne magyarázzák neki fèlre,mert a biblia megmagyarázza magát,ès a ráforditott energia ne menjen kárba ès az Isten szava se gyaláztassèk.

Rèszben igazad van,a bejegyzèsedben.

A kifogásom pedig a Mátè.24:18,19

2020. márc. 21. 18:46
 15/70 anonim ***** válasza:
90%

"mert a biblia megmagyarázza magát"

Akkor minek olvasod hozzá az ördögtornyot?

2020. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:

"Tehàt nem Mària volt az"Isten anyja"


Belemehetünk, de amíg tagadjátok Krisztus egylényegűségét az Atyával, addig ezt sem fogjátok megérteni, mert fogalmi szinten nem beszélünk egy nyelvet.

2020. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 A kérdező kommentje:

Hát igen,mivel Jèzus èvmilliárdokkal Mária előtt született ès Mària ősszülei (Adam)teremtèsében rèszt vett,így Mària Jèzusnak èrtelemszerüen testi anyja volt.

Jèzus mivel a világegyetem második szemèlye,mint szellem teremtmèny és Mària Ádámtol őrökölt bün miatt mèg csak nem is tökèletes,nyilvánvaló,hogy egy közülünk lèvő alkalmas asszony volt.Ezèrt csak fizikai testi anyja volt Jèzusnak.

2020. márc. 23. 12:03
 18/70 anonim ***** válasza:

".Ezèrt csak fizikai testi anyja volt Jèzusnak."

Tehát szerinted az embernek van egy külön fizikai teste és egy halhatatlan lelke? Vagy hogy volt Mária csak a fizikai test szülője?

2020. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

18.Jèzust azèrt hozta az Atya,Mària áltál e világra,hogy"tanuskodjon" a Atyárol.


Test lèlek nèlkül nincs,lèlek sincs test nèlkül.

Ha egy faluba,kèrdezik hány lèlek számu ember van a halottakat nem számolják bele.

Ezèkiel.18:4."Minden lèlek az enyèm.Ahogy az apa lelke ugyan fiú lelke is az enyèm.Amely lèlek vètkezik az hal meg"

2020. márc. 23. 15:20
 20/70 anonim ***** válasza:

Edgár, össze-vissza beszélsz, hiszen te írtad, hogy Mária Jézusnak csak a fizikai testét szülte a világra, akkor te választottad el a testet és a lelket.

Én azt állítom, hogy Mária Theotokosz, tehát a teljes lényét világra szülte, nem csak a fizikai testet, mint te írtad, külön választva azt a lélektől.

Tudom, hogy ez rendkívül nehéz most a te elmédnek, de próbálj meg picit gondolkodni rajta.

2020. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!