Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor vette kezdetèt a Mària...

Mikor vette kezdetèt a Mària imàdat ès az"Isten anyja"kifejezès hasznàlata?

Figyelt kérdés

Tudva,hogy Mària Jèzus emberi voltànak volt az anyja,mert Isten fiàt màr a teremtès előtt szerezte az Atya,és azés az emberek megvàltasàèrt született emberi testben a Szent lèlek àltal.

Tehàt nem Mària volt az"Isten anyja"


Peldabeszède.8:22."Jehova engem hozott lètre elsőkènt a legkoràbbi müvekènt règes-règen"23.....24..



#Isten anyja
2020. márc. 21. 07:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 A kérdező kommentje:

20.Ami öröktől fogva van,ès örökkè fog lètezni,mièrt kell újra szülje Máriának.A testet kellett lètrehozza az Atya,hogy az emberek lássák ès higyenek neki.Lázár feltámasztásakor mit imádkozott Jèzus.

János11.42"Igaz,tudom,hogy mindig meghalgatsz.Ezt csak az itt álló,sokaság miatt mondtam,hogy elhiggyèk,hogy Te küldtèl engem"


Íme Jèzus szavait,a "körülállok miatt mondta".Na ezèrt kellett testet öltsön Mària szülèse áltál Jèzus,az Atya így tudta az emberekhez eljuttatni a megmentő evangèliumet,mert a règieknek nemhittek(profètáknak),inkább sokukat kivègeztèk.Igy Isten Fiat szemtől szemben láthatták,ès hitet gyakorolhattak az Atyban ès a Fiában.

2020. márc. 23. 16:44
 22/70 anonim ***** válasza:

"Ami öröktől fogva van,ès örökkè fog lètezni,mièrt kell újra szülje Máriának."

Haladunk, tehát Krisztus öröktől fogva van, mint írod, tehát ő az Örökkévaló.

2020. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 tgt ***** válasza:
0%
Az Istennek, aki örökkévaló, hogy lenne már anyja? Miért írtok ilyen butaságokat?
2020. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
42%

#23

Miért szólsz hozzá, ha fogalmad sincs, hogy mit jelent a Theotokosz kifejezés, amit egyébként a protestánsok is elfogadnak, sőt vallanak.

2020. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 tgt ***** válasza:
0%
Bocs, hogy megzavartalak, de olyan marhaságokat írsz, hogy kénytelen voltam beleszólni.
2020. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 A kérdező kommentje:

23.Lehet,hogy nem voltam èrthető,vagy te nem azt èrted amit èn gondolok ès írok a biblia alapján.

Mèg egyszer nekifutok.

Mària terhessègènèl nem beszèlünk emberi szaporulatrol,mivel nem emberi nemi kapcsolatról beszèlünk hanem Isten szelleme áltál termèkenyült meg.

Így egy hozzánk hasonló fizikai test jött lètre amit az èn kifejezèsem szerint,egy tökèletes emberi test,mint Ádámi test,azzal a külömbsèggel,hogy az egyik vètkezett a másik nem.

Mivel Jèzus az ègi születèse után mindent tud ès tudott így a tökèletes teste befogadta az egèsz ismereteket amivel az ègben volt.Igy Jèzus mivel láthatová vált,jobban hittek neki,mindha az emberek valami láthatatlan csodát kellet volna megèrtsenek ès elfogadjanak,amiben nem hittek.Ezèrt kellett termèszetes módon fizikai testet öltsön,az Atya ès a szent szellem segitsègèvel.


68%."Örőktől fogva van"abban az èrtelemben,hogy elsőszülött ès rèszt vett Isten első teremtèsèben,mint mestermunkás."Pld.8:30."De valaki szülte,lètrehozta így az Atya akit nem szültek ès nem teremtettek,Ő az első lèny ès Mindenható.

2020. márc. 23. 19:22
 27/70 A kérdező kommentje:

25.Ez egy forum,mindenkinek van pozitív ès negatív hozzászolása,ez nem rossz mert ezèrt fórum.

Nem is kell ezèrt bocsánatot kèrni.

Az,ami nem fèr bele amikor a vallásos tulbuzgoság,vagy vallásos hamis gyakorlata miatt valaki szègyent èrez ès az igazát kezdi erőltetni biblia nèlkül(vagy rosszul èrtelmezi a bibliat),ezèrt szemèlyeskedik.

Hogy vannak rossz vèlemènyek?Mindenkinek van.Ezèrt van ez az oldal,hogy inteligens módon megvitassák.

2020. márc. 23. 19:47
 28/70 anonim ***** válasza:

#25

Semmi baj, nekem is rossz nézni, amit ti szektások összehordtok olykor :)

2020. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 A kérdező kommentje:
28.Már mondtam neked mi a szekta,az Isten dolgaira,bibliara,vallásra vonatkozóan.
2020. márc. 23. 20:17
 30/70 anonim ***** válasza:
Keresztény értelemben véve az a szekta, akik nem fogadják el a Níceai Hitvallást, s benne az egy keresztséget. Mondhatsz bármit, ez nem változik.
2020. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!