Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdőre vontam egy dologban...

Kérdőre vontam egy dologban istent. Szerintetek rosszat cselekedtem?

Figyelt kérdés

Légyszives ateisták és Jehova tanuai ne írjanak mert jelentem őket. Köszönöm!


Kezdő hívő vagyok és nagyon sok kisértéssel nézek szemben. Meleg vagyok és sok szexuális kapcsolatot létesítettem férfiakkal. Nagyon kicsi házban lakunk és nincs magánéletem. A szüleim idegbetegek. Mindíg kiabálnak egymással és velem is. Ilyenkor elfogy minden türelmem és csúnyákat mondok a szüleimre. Utána úgy érzem mintha lecsúsznék. Mintha megszektem volna valamit..de annyira nehéz ilyen család mellett Istennel járni. Ha hirtelen indulatbol mondok valamit akkor egyből azt mondják hogy : chh és még ez olvas bibliát. Meg hogy ez szenteknek való. Beleszólnak az életemben. Nem tanítottak meg engem soha semmire. Nem vagyok önnalló. Nehezen tudok beilleszkedni. Nem érzem a családi békét. Anyum szokott átkozni is és csúnyán beszélni. Kis koromban is nagyon csúnyán beszélt előttünk. Ma pedig kicsit mérges voltam és megkérdeztem Istent, hogy kíváncsi lennék arra hogyha ő lenne ebbe a helyzetbe. Ha ő lenne ember és ilyen körülményekben élne ő hogyan tudna boldogulni? Nem tudna isten voltáról csak arról hogy egy családba született és hogy rossz dolgok befolyásolták akkor ő vajon megtudna térni?


2020. ápr. 1. 23:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"" Én meg ezért jelentenélek szívesen. A Jehova Tanúi éppenúgy emberek, és joguk van írni ide, mint bárkinek. Én nem tartozom közéjük, nem kedvelem őket, de azt sem, ha bárkit mondvacsinált okkal KIKÖZÖDSÍTENEK és ignorálnak, vagy bűnbakká tesznek""


Csak hogy náluk teljesen másban nyilvánul meg a vallás. Akkor ezzel az erővel az Allah követői is írjanak :) Nem bántásként írtam hanem olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi akik azt az Istent keresik mint én. Még ha nehezen is....

2020. ápr. 2. 14:09
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Engem elgondolkodtatott, hogy vajon akik ne írjanak, nem tudnak-e jó ötleteket mondani. Arra jutottam, nem ezen múlik. Kirekesztettél egy csomó segítséget.

Azon is elgondolkodtam, azt írod, jelented őket. Oké. Kinek? És mit remélsz ettől? Megbüntetik őket? És ettől jobb lesz neked?

Én nem szoktam jelenteni semmit se, megoldom magam. Igen, igazad van, engem megtanítottak erre. Így könnyű nekem.

A vallás sok mindent megoldhat. Főleg ideiglenesen. De tudod, a víz ital. Ha nem iszol, meghalsz. A bor is ital. Ha keveset iszol, jókedvre derülhetsz. Ha sokat, nem tudod mit csinálsz. Ha még többet, meghalsz. Ez az ital, bár szükséges olykor, nem éltető erő.


H a vallás erőt ad és útmutatást a jobb élethez, használd. De mindenkor tudnod kell, az nem a "víz". A víz ez esetben az, amit nem kaptál meg kicsi korodban. Lelkileg a szeretet, szellemileg a tudás. A tudás megszerzéséhez kell lelki béke, ezt leginkább a szeretetben leled meg, ha erre nem tudsz szert tenni, alkalmas lehet a vallás. De aztán menthetetlenül tanulnod kell, mert az emberek világa, amelyben élsz, eszerint osztja fel az embereket. És eszerint osztja a jó élethez szükséges feltételeket is, például a pénzt, amelyből lakást, élelmet, kikacsolódást vehetsz. Ma mindent pénzért kapsz, időnkként még szeretetet is, bár az álságos.

Tanulj szakmát. Kérdezz erről okos embereket, fogadd meg a tanácsukat.És a szakmádban igyekezz elöl lenni, minőséget előállítani. Ekkor kapsz megbecsülést, és ez hozza a többit. Nem könnyű. De hadd idézzem ehhez a biblia legfontosabb tanítását: segíts magadon, az isten is megsegít.

Fordítva is igaz. Ha nem teszed, ő se.

2020. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

"akik azt az Istent keresik mint én."

Bele kell nyugodnod, ilyen istent, akit imádsz, ugyanakkor kérdőre vonhatsz, nem fogsz találni.

Esetleg kitalálhatsz magadnak olyat akit kérdőre vonhatsz, ha nem úgy cselekszik, hogy neked megfelejen.

Ilyen feltételekkel soha nem kerülsz kapcsolatba az Igaz Istennel.

Akiket nem szeretsz, őket negligálod, még kérdésed megválaszolását, véleményük elmondását sem engedélyeznéd nekik.

Ezt mégis hogyan egyezteted össze a Paranccsal: "Szeresd felebarátod..."?

.

"Kezdő hívő vagyok"

Ezt mégis, hogyan kell érteni?

Vagy hiszel, vagy nem.

2020. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy kezdő vagyok h még csak most kezdem megismerni istent.
2020. ápr. 2. 20:01
 15/26 A kérdező kommentje:

"Akiket nem szeretsz, őket negligálod, még kérdésed megválaszolását, véleményük elmondását sem engedélyeznéd nekik"


Najó :) ez most egy picit vicces. Miért fordítod ki a mondatom? Sehol nem írtam hogy nem szeretem őket.

2020. ápr. 2. 20:50
 16/26 anonim ***** válasza:
46%

Még valami. Abból a panaszáradatból, amit kitálaltál a szüleiddel kapcsolatban, az érződik ki, mintha arra vártál volna, hogy ha te elkezdesz hinni, akkor Isten egy varázsütésre megváltoztatja a körülményeidet, és a családtagjaidból angyalokat csinál, jön a béke és ajtón-ablakon folyik majd kifelé a szeretet és az egyetértés. Az új szövetségben Isten nem ígért olyat, hogy aki hisz Jézusban, annak jobb körülményeket ad. Ha ezt azok mondták neked, akik elkezdtek téríteni, akkor jobb, ha megtudod, hogy ők nem arrafelé vezetnek, hogy higyj, hanem arrafelé, hogy egy akkorát csalódj Istenben, hogy soha töbé ne akarj hallani róla. Ugyanis Jézus nem ígért jobb életet a követőinek itt a földön, sem családi békét, szóval ha ezt a térítőid ígérték, és nem következik be, akkor azt kizárólag rajtuk kérd számon, ne Istenen. (Lásd Lk 12:51-53)

üdv Stefán

2020. ápr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Inkább idemásolom a Lk 12:51-53-at, mert nem bízom benne, hogy legtöbben veszik a fáradságot kinyitni a Bibliát:

"Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre? Mondom nektek: semmiképpen, hanem inkább meghasonlást. Mert mostantól fogva, ha öten lesznek egy családban, meghasonlik három a kettővel, és kettő a hárommal. Meghasonlik az apa a fiával, és a fiú az apjával, az anya a leányával, és a leány az anyjával, az anyós a menyével, és a meny az anyósával."

Szóval nem hogy nem ígért békességet Jézus, hanem azt ígérte, hogy még ahol békesség volt, ott is feszültséget és ellenségeskedést szül az őbenne való hit. Szóval nem kell csodálkozni, hogy ahol eleve feszültség volt, ott még rosszabb lesz a helyzet. Ez egy lehetőség megmutatnod, hogy te szereted őket, és te nem az ördög eszközeivel támadsz vissza, annak ellenére, hogy ők az ördög eszközeivel bántanak téged. Igazad van, hogy ez nehéz. Ezért kell Jézus, nélküle nem megy. És nem csak neked nehéz. Hátha vigasztal az alábbi idézet: "Álljatok neki [az ördögnek] ellen szilárdan a hitben, hiszen tudjátok, hogy ugyanezeken a szenvedéseken mennek keresztül szerte a világon testvéreitek." (1Pét 5:9)

üdv Stefán

2020. ápr. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"" "" Te nem az az ember vagy, aki Istennel közvetlen és mély kapcsolatot tudnál létesíteni, és nem is az, aki imával és alázattal helyre tudná tenni az életét.


De annyi eszed azért lehetne, hogy ha már komoly pszichés gondjaid vannak, akkor időben keress meg egy pszichiátert vagy pszichológust és annak regélj apucról és anyuciról""" "


Értelek. Szóval engem Isten nem érinthet meg? Nem változhatok ő általa? Én nem ápolhatok vele mélyebb kapcsolatot? Csak azért mert nem Jehova Tanuira vártam megjegyzést vagy mert tapasztalatlan vagyok még? Ahelyett, hogy azt elmondanád hogy mi a baj inkább azt mondod hogy én nem az a ember vagyok aki tudna Istenhez közeledni. Biztos nálatok ilyen a vallás. Köszönöm!


Köszönöm annak aki a lehurrogas helyett inkább segít hogy hogyan fogjam fel ezt a helyzetet. Nyilván tapasztalatlan vagyok még. Nemrég vettem bibliát és így még keveset tudok. Szívből szeretnék hinni és vannak hiányosságaim, de hiszem hogy tudok változni Jézus áltál.

2020. ápr. 3. 04:11
 19/26 anonim ***** válasza:

csak annyit szeretnék írni, hogy jó úton jársz. Próbálod észrevenni, javítani a hibáidon. Fejlődni. Ne törődj a sok lehúzó, bátortalanító emberrel, akik szerint nem csinálod elég jól. A lényeg hogy haladj. Mindig haladunk és ha elég sokat próbàlkozol, eljutsz valahova.. ne törődj a negatív dolgokkal beszólásokkal, Istent keresd, ugyanakkor érdemes elfogadni az építő kritikát. Isten nem haragszik

, mert kérdőre vontad, ha tisztelettel tetted, ugyanis ő tudja a hibáinkat, a szubiektív beszűkültségünket, mert ki tudja számítani milyen helyzetben voltál és azt miért mondtad úgy, ahogy mondtad. Átlátja a kétségeidet, a helyzetedet. Sok szerencsét a démonok megszabadulásától, amik ezt okozták, hogy téves útra tértél. Úgy fognak elmenni, hogy megbánod a bűneidet, elfogadod Jézus váltságáldozatát, kéred, hogy ezután Isten vezessen az életedben(persze akarni is kell) és ezután, mikor a Szent Szellem betölt téged azonnal távozni fognak. Lehet, hogy a Szent Szellem lassan fog betölteni téged, ez egyénenként változó, valaki egyből megtelik vele, valakitől hallottam hogy két hét is lehet. Olvasd közben a Bibliát.

2020. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
37%

ha tudsz angolul ajánlom a youtube-on a "Sid Roth it's Supernatural" adást.. van a csatornájukon mind élő közvetítés, mint témák szerinti videók, ahol kedvedre kereshetsz miben szeretnél fejlődni hitben.

Hitem szerint(ami több mint hit), hogy abban az adásban Isten igaz Szelleme munkálkodik.

2020. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!