Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdőre vontam egy dologban...

Kérdőre vontam egy dologban istent. Szerintetek rosszat cselekedtem?

Figyelt kérdés

Légyszives ateisták és Jehova tanuai ne írjanak mert jelentem őket. Köszönöm!


Kezdő hívő vagyok és nagyon sok kisértéssel nézek szemben. Meleg vagyok és sok szexuális kapcsolatot létesítettem férfiakkal. Nagyon kicsi házban lakunk és nincs magánéletem. A szüleim idegbetegek. Mindíg kiabálnak egymással és velem is. Ilyenkor elfogy minden türelmem és csúnyákat mondok a szüleimre. Utána úgy érzem mintha lecsúsznék. Mintha megszektem volna valamit..de annyira nehéz ilyen család mellett Istennel járni. Ha hirtelen indulatbol mondok valamit akkor egyből azt mondják hogy : chh és még ez olvas bibliát. Meg hogy ez szenteknek való. Beleszólnak az életemben. Nem tanítottak meg engem soha semmire. Nem vagyok önnalló. Nehezen tudok beilleszkedni. Nem érzem a családi békét. Anyum szokott átkozni is és csúnyán beszélni. Kis koromban is nagyon csúnyán beszélt előttünk. Ma pedig kicsit mérges voltam és megkérdeztem Istent, hogy kíváncsi lennék arra hogyha ő lenne ebbe a helyzetbe. Ha ő lenne ember és ilyen körülményekben élne ő hogyan tudna boldogulni? Nem tudna isten voltáról csak arról hogy egy családba született és hogy rossz dolgok befolyásolták akkor ő vajon megtudna térni?


2020. ápr. 1. 23:06
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
58%

Hát a melegség nagyon nem jó dolog főleg ha ilyen erős múlttal rendelkezel. Minden nap tagadd meg az ilyen démonokat főleg amik a paráznasággal támadnak. De tagadj meg minden átkot ami a szüleidtől jön és imádkozz értük. Valószínűleg ők nagyon erősen meg vannak kötözve démonok által és azért csinálják ezt. De ne menj bele veszekedésbe. Én is beleesek sokszor ebbe de a tanulság az, hogy szíveket kell Jézushoz vezetned, nem pedig vitákat megnyerni. Ha ordibálsz a szüleiddel mondhatnám nem fogok ítélkezni, de érezheted magad rosszul, mivel benne van a tízparancsolatban, hogy tiszteld Anyádat és Apádat, és hosszú életed lesz a földön. De természetesen én is például egyedüli megtérő vagyok a családban. De ami eddig segített nagoyn hatalmasan sokat. Az az Úr! Szellemi harcoltam, megkötöztem Jézus nevében az összes ilyen átkozódó, vallásos, hitető démont. És érzem hogy sokkal sokkal jobb a helyzet mint az elején. Tehát neked azt tanácsolom nézz utána a Szellemi harcnak. Erre nagyon jó könyv Derek Prince Égi Háború című könyve. És minden reggel vedd fel az Isten fegyvereit és harcolj magadért a családodért! Efézusiakhoz írt levél 6:10-17

10

Végezetre, atyámfiai, legyetek erősek az Úrban, és az ő hatalmas erejében.

11

Öltözzétek föl az Isten minden fegyverét, hogy megállhassatok az ördögnek minden ravaszságával szemben.

12

Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.

13

Annakokáért vegyétek föl az Istennek minden fegyverét, hogy ellentállhassatok ama gonosz napon, és mindeneket elvégezvén megállhassatok.

14

Álljatok hát elő, körül övezvén derekatokat igazlelkűséggel, és felöltözvén az igazságnak mellvasába,

15

És felsarúzván lábaitokat a békesség evangyéliomának készségével;

16

Mindezekhez fölvevén a hitnek paizsát, amelylyel ama gonosznak minden tüzes nyilát megolthatjátok;

17

Az idvesség sisakját is fölvegyétek, és a Léleknek kardját, amely az Isten beszéde:

Tehát ne csüggedj! Szellemi harcolj! Légy boldog az Úrban! Gyönyörködj benne! Dícsérd! Emeld fel! Alázd meg magad és felemel az Úr! Máté 23:12 "Mert aki magát felmagasztalja, megaláztatik; és aki magát megalázza, felmagasztaltatik."

Ne hallgass ítélkező emberekre, mert nyilván ismered, de leírom: Máté 7:1 "Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek."

Fel a fejjel! Ne a láthatókra tekints, hanem a láthatatlanokra!

Add át magad teljesen Istennek a családodat mindened és tölteni fog beléd erőt! Ne kételkedj ne vond kétségbe. És amit írtál. Isten ha úgy nézzük sokkal többet szenvedett mindannyiunknál. Hiszen bűnösökért adta az egyetlen fiát. Ezt se te őszintén nem hiszem hogy megtennéd. Ő az aki meggyógyítja minden betegséged és megbocsájtja minden bűnödet! Ne magasztalj miatta. Tedd le a terheid. Vedd fel Jézus igáját, mert az ő igája gyönyörűséges és csodálatos! :)

2020. ápr. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

Kiegészítésül, ha a családod ez miatt ellened megy az teljesen normális, mivel Jézus neve megbotránkoztatást szül azok között, akik nem hisznek benne ezért, mondta ezt Jézus.

Máté 10:34-39

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

35

Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

36

És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.

37

Aki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és aki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.

38

És aki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.

39

Aki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.


Tehát ez teljesen úgymond "normális"! Ha hírtelen indulatok fűtenek a Sátánnak hódolsz be, ő akarja a veszekedést szítani.

2020. ápr. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
És még annyit, hogy az hogy hívő neked mit jelent? Megtértél? Elmondtad a megtérő imát szívedből befogadtad Jézus Krisztust? Kérted, hogy szabadítson meg? Nem akkor leszel hívő ha kijelented, hogy mától hívő vagy. Meg kell térned a bűneidből elfordulni azoktol. És kérni Jézust, hogy menjen be a szívedbe.
2020. ápr. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Írtam egy olyan választ a kérdésedre (jelenleg #16 a száma, ha még nem távolították el), amely túlságosan ledorongoló és fölényes volt, kérlek bocsáss meg.

Annyi mentségem van, hogy miután lefeküdtem aludni, és végiggondoltam, mit írtam, még akkor éjjel 2 órakor felkeltem, és írtam egy kérést a GyK moderátoroknak, hogy távolítsák el a válaszomat. Ezt sajnos még mindig nem tették meg, ezért nyilván elolvastad már.

Sajnos az olyan dolgok, mint pl. a homoszexualitás, annyira felidegesítenek, hogy nehezen tudom magam függetleníteni a háborgó érzéseimtől.

De teljesen igazad van, a családon belüli durvaságot nehéz elviselni, hiszen Isten a szeretet, és a saját képére teremtett minket, az lenne a helyes, ha szeretnénk, tisztelnénk egymást, és ez a beszédünkben is megnyilvánulna.

Szóval még egyszer sajnálom. Azt csináltad már, hogy amikor durván beszélsz a szüleiddel, utána bocsánatot kérsz? Akár úgy érzed, "nem érdemlik meg", akár nem. Hiszen te sem "érdemled meg", hogy Isten megbocsásson, most úgy tűnik, mégis adott egy esélyt.

Annak, hogy kérdőre vontad Istent, gondolom, nem örült, de valószínűleg van a jellemdben is sok minden, ami a korábbi bűneid miatt leépült és megromlott, és az sokkal inkább nem tetszik Istennek, mint egy kétségbeesett állapotban történt kérdőre vonás, és nem is gondolom, hogy emiatt haragudna.

Ha odaadod neki az életedet, elfogadva mindent, amit ő tesz vagy megenged az életedben, akkor ő képes felépíteni, megerősíteni és megszilárdítani a jellemedet. Ez hasonlóan működik, mint a body-building: amikor edz az ember, van az edzés időtartamára egy intenzív, kellemetlen, fájdalmas érzés az izmokban, mert megsérülnek. De az edzés utáni pihenés során a test újraépíti az izmot, erősebbre, szilárdabbra. Péter első levele írja le, hogy ez lelkileg is így megy.

1Pét 5:10 "A minden kegyelem Istene pedig, aki elhívott titeket Krisztusban az ő örök dicsőségére, miután rövid ideig szenvedtetek, maga fog titeket felkészíteni, megszilárdítani, megerősíteni és megalapozni."

Amikor lelkileg szenved az ember (pl. kísértve van, bűnt követnek el ellene pl. gyalázzák, káromolják, provokálják), az az "edzés", az kellemetlen. De utána jön egy pihenés (nyugalmasabb időszak), amikor az ember lelke újraépül, és erősebb lesz. Szóval végeredményben örülhetünk, örülhetsz, hogy Isten átvisz megterhelő időkön is (amelyek rövid ideig tartanak), mert ezek által alakul ki a kipróbált jellem, amit már Isten is jobban tud használni a céljai elérésére.

szeretettel Stefán

2020. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 HaEv ***** válasza:
44%

Aszta!!!

Huh! Egy őszinte, egyenes férfi! Wow! Kategorikus! ...

A kérdésed hasonlít egy könyvre, amit nagyon szeretek: Phillip Yancey: Csalódás Istenben

Jaj, bocsi, nem így szoktam kezdeni, hanem udvariasabban... :D

Szóval Kedves Kérdező! :)

Jól tetted! Egyáltalán nincs semmi baj azzal, ha kimondod, amit gondolsz és számon kéred Istent! Az embernek vannak érzelmei is, lelke, és van egy pont, amin túl már nem tud uralkodni magán, és kijönnek dolgok. Ez a családotokban bizony igen sokszor előfordul, ahogy írod. Olyan körülmények között, ahol a lelked folyamatosan túl van terhelve, nagyon nehéz überszentnek lenni. Igazából nem lehet. Ragozzam?

Nem tudom, hány éves vagy, de ha nem lennél hívő, akkor is ezt tanácsolnám: keresd meg a lehetőségét, hogy önálló légy és költözz el! Nem mondom, hogy szakítsd meg velük a kapcsolatot, de könnyebb lesz, ha nem ilyen özönvízszerűen kapod az ívet folyton. El fog kezdeni Isten gyógyítani téged, a lelked, önbecsülésed stb. Fel fog építeni. Most is azt teszi, de egy ilyen atomháború közepén ez nem nagyon látszik, nem igazán érezhető. :)

Kicsit emlékeztetsz a bibliai Gedeonra, akit úgy köszöntött az Úr angyala, hogy "Az ÚR veled van, erős vitéz!" Ahogyan ő sem, úgy te sem vagy igazán tisztában azzal, hogy ki is, milyen is vagy valójában.

Rengeteg dolgot tudnék még írni, de nem teszem. Ha van kedved, írj rám.

2020. ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szia kérdező,


Hát ez egy elég nehéz helyzet, ilyen családi körülmények között csodának számít, hogy egyáltalán elkezdtél hinni Istenben. De ez jó, úgy tűnik Istennek terve van veled. Folytasd amit elkezdtél, imádkozz, olvasd a Bibliát, keresd őt! Akik szorgalmasan keresik, meg is fogják találni őt! Hajrá! :)


A melegséggel kapcsolatban egy bizonyság: [link]


Nincs kőbe vésve, hogy te meleg vagy, és annak is kell maradnod. Istennek efelett is van hatalma.

2020. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!