Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi visszautasíthatjá...

Jehova tanúi visszautasíthatják akár az életmentő vérátömlesztést is?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy ez a gyakorlatban hogyan működik? Ha én pl Jehova tanúja vagyok és az orvosok szerint vagy vért kapok vagy meghalok és én megtiltom a vallásom moatt hogy nekem vért adjanak akkor simán hagynának meghalni? Vagy amikor eszméletlen állapotba kerülök akkor már megkezdik a kezelést?


És mi van abban az esetben, ha pl a gyerekemnek lenne szüksége vérre akkor én mint szülő és Jehova tanúja ezt megtilthatom hogy megtegyék az orvosok?


Hogy van ez a gyakorlatban Magyarországon?


Nem vagyok se Jehova tanúja és ítélkezni sem akarok csak az érdekel mi történik ilyenkor és mire van lehetőség?


2020. ápr. 24. 16:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert félnek,hogy amit mondanak,arra itt rácáfol valaki. Úgy gondolják,hogy privátban,ahol csak ketten vagytok,jobban meg lehet téveszteni,mert nem szól közbe senki.
2020. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
73%
Igen,visszautasíthatják. Természetes szelekciónak hívják,nincs baj vele.
2020. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy agymosott, beteg szekta... Gondolj bele, aki a gyerekétől megvon mindent, esetleges vérátömlesztés esetén az életet is, az szerinted ép eszű?! Itt ácsingóznak mindig a szomszédnál prédikálni, a gyerekük olyan ruhában görnyed mögöttük, mint amit a nagyszüleim sem vennének fel, és mossák az ember agyát a sok baromsággal. Félelmen alapuló, félrevezetett társaság, ezt azoktól (is) tudom, akiknek megjött az eszük és kiléptek ebből a beteg pióca-brigádból.
2020. máj. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Én is Tanú vagyok s egészségügyis. Igazából Magyarországon az a gyakorlat, hogy ha életveszélyről van szó, akkor a beteg akarata ellenére is elrendelhető egy életmentő beavatkozás. Ez mindenre vonatkozik, a vérátömlesztéstől kezdve, a pszichiátriai elhelyezésig stb. Nekem az a tapasztalatom, mint eüsnek, s volt PIC-es dolgozónak, hogy az orvosok azért félnek ettől, mert a vérnélküli orvoslás magasabb szaktudást igényel. Lefordítva, jobban oda kell figyelni műtét közben a kauterizálásra, jobban át kell gondolni a műtéti menetet. Igazából csúny@n fogalmazva, kényelmi faktor sok orvosnak a vér, s biztonságérzetet nyújt. Nagyon-nagyon ritkán van olyan, hogy valakit az ment(ene) meg, ha vérátömlesztést kapna akut, súlyos helyzetben. Az én bátyámnak egy olyan helyen perforálódott a fekélye, hogy masszív vérzés indult, vért kellett volna kapnia, intenzív osztályra került. Vele párhuzamosan egy hölgynek ugyanez volt a baja. Időt kértünk az orvostól, hoztuk az EPO-t, ami egyszerűen fogalmazva serkenti avérképzést. A néni vért kapott. Az én bátyám már másnap komoly javulást mutatott, 3.napra haza is mehetett, a néni pedig a transzfúziós szövődmények miatt rosszabbul lett. Igazából a vértranszfúzió inkább megszokás, mint modern eljárásmód, sajnos hazánkban még gyerekcipőben járunk ez ügyben. Az orvosnak alternatívát kell találni, most ha antibiotikumra vagyok érzékeny, akkor keres másikat, most ha vért nem akarok, akkor keres másik alternatívát.

A transzfúziós szövődmények megint egy más kérdés, valamint, hogy a HIV, Hepatitis is átvihető, ugyanis csak idővel mutatható ki a vérből. Személyesen ismerek olyat, aki hepatitis fertőzést kapott transzfúziótól. Sokan, akik mennek vért adni, nem őszinték. Lehet előző nap ittak, buliztak, ismeretlennek szexeltek, megfertőződtek s másnap, harmadnap mennek vért adni. S te megkapod ezt a fertőzött vért.

Valamint ebben a vérkérdésben van egy olyan faktor, amit nem lehet így leírva megmagyarázni, ez már a hit, reménység s az Isten iránti szeretet kérdése. Ez egy kívülállónak furcsa lehet, de mi ebben hiszünk s ezt valljuk. A Biblia azt mondja a keresztényeknek, hogy "tartózkodjanak a vértől". Ha nekem az orvosom azt mondja, hogy tartózkodjak az alkoholtól, akkor tudom, hogy nem csak arra gondolt, hogy nem ihatom meg, hanem hogy kerüljem mindenféleképpen. Én allergiás vagyok a penicilinre. Tartózkodnom kell tőle, azt mondta az orvosom. Most akkor ebből tudom, hogy nem csak per os nem vehetem be, hanem infúzióban sem kaphatom meg. Ezekekkel a példákkal csak érzékeltetni szerettem volna, hogy miért vesszük ezt ilyen komolyan. Szeretnénk élni, nem akarunk meghalni, sőt! De tudja azt is, hogy amit Isten kér tőlünk, az a mi javunkra válik. S innen már tényleg hit s meggyőződés kérdése az egész, ahogy sok más is.

2020. máj. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
32%
Előző voltam bocsi, a másik kérdésre a gyerekkel kapcsolatban nem válaszoltam. A szülő felelőssége a gyermekkel kapcsolatban döntést hozni. Indokolt esetben bírósági végzést lehet kérni a szülők ellen. Ez a gyakorlatban nem szokott megtörténni, pedig tanúja voltam pár rázós esetnek. Volt egy apuka, akinek az újszülöttje belázasodott, besárgult, veszített a súlyából. Az apa egyszerűen nem volt hajlandó átadni nekünk a gyermeket, mert szerinte egy újszülöttnek az anyja mellett van a helye, valamint teljesen gyógyszerellenes volt. 3 nap után érte el nála a főorvosnő, hogy átengedje, a baba addigra már félholt volt, tüdőgyulladással. S megtehette, mert a szülő volt, s övé volt a döntés joga. S úgy tudta elérni ezt a doktornő, hogy beszélt neki egy szintén tüdőgyulladásban szenvedő újszülött 6 órán belül bekövetkezett haláláról. Egyébként rengeteg szülő van, aki nem akarja az antibiotikumokat, ami egy akut fertőzésben szenvedő baba számára élet s halál kérdése. S a szülő eldöntheti, hogy kezelteti-e a gyermekét, vagy sem. De volt olyan eset is, hogy életveszélyes állapot állt fent egy kamasznál, s nem volt választási lehetőségük, kapnia kellett a kezelést. Szóval sok példát tudnék mondani. Egyszer volt egy olyan fiatal lány,aki az az igazi traumás sérült volt. A vérveszteség volt szegénynek a legkisebb baja, meg is halt. :(
2020. máj. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez egy korrekt válasz volt. De ez szembemegy azzal az álltalánks válasszal amit a többi tanú adott.


Egyébként én is az egészségügyben dolgozom műtőssegéd vagyok. És én is úgy tudtam hogy bizonyos helyzetekben tesznek rá hogy mi a beteg vallása és hogy ő hogyan akarja kezeltetni magát. Nem fognak nem tudnak sokat gondolkozni rajta hanem adják neki a vért vagy meghal. Különben is ezt az aneszteziológus dönti el nem az operáló orvos. Én ismerem őket mert velük dolgozom.

2020. máj. 11. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!