Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi visszautasíthatjá...

Jehova tanúi visszautasíthatják akár az életmentő vérátömlesztést is?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy ez a gyakorlatban hogyan működik? Ha én pl Jehova tanúja vagyok és az orvosok szerint vagy vért kapok vagy meghalok és én megtiltom a vallásom moatt hogy nekem vért adjanak akkor simán hagynának meghalni? Vagy amikor eszméletlen állapotba kerülök akkor már megkezdik a kezelést?


És mi van abban az esetben, ha pl a gyerekemnek lenne szüksége vérre akkor én mint szülő és Jehova tanúja ezt megtilthatom hogy megtegyék az orvosok?


Hogy van ez a gyakorlatban Magyarországon?


Nem vagyok se Jehova tanúja és ítélkezni sem akarok csak az érdekel mi történik ilyenkor és mire van lehetőség?


2020. ápr. 24. 16:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ezt most Magyarországra mondtam természetesen.
2020. ápr. 24. 17:35
 12/26 anonim ***** válasza:
14%

'és az orvosok szerint "


Ha egy orvos ilyet mond, akkor nem akar alternativát vállalni, csak minnél előbb letudja a kezelést, és Ő mentesül mindentől mondván, meg tett mindent.

Pedig nem. Az orvosok is tudják, azonban maga a Tény, hogy Ők magasabb intézményben tanultak, nem nagyon szeretik, ha kivűl állók, beleszólnak a döntéseikbe. Sajnos ez is már Hiúság kérdése.

2020. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
14%

Magyarországon is vannak akik nem fogadják el a vért. Sajnos nem találtam még tapasztalatot, ami irva van, hogy hiteles legyen. Pedig ismerek személyesen olyanokat a környezetemben, akik nem Tanuk, és nem fogadják el a Transzfúziót. Vannak kedves orvosok, akik bizony vállalják, ezeket a műtéteket, és nem riadnak vissza ettől.

Ha találok ilyen irott bizonyitékot, akkor fogom küldeni. Egyenlőre, csak a szavamat tudom adni, hogy vállalnak, és vannak nem Tanúk akik e nélkül operáltatnak.


Nincs szükség vérre. Tudod ezt hasonlithatnám a jelenlegi pandémiához is. Némelyek nagyobb ügyet csinálnak bizonyos járványokból, mint amekkora, jól lehet más dolgokban sokkal nagyobb a halálozási arány. Még is valamiért némelyek hisztiznek, másik pedig nem. Ez is hozzáállás kérdése, és az mit akarnak kihozni ebből.

2020. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%
A tanúknak azt tanítják pár húsz éves cikkre hivatkozva, és egyetlen egy igére alapozva, ami a vérevést tiltja, hogy nem fogadhatnak el vért semmilyen körülmények között. Ennek a tanításnak utána tudsz nézni a jw.org oldalon a keresőbe beütve a vérátömlesztés keresőszót.
2020. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%

"Nincs szükség vérre. "


Jah,végülis az embernek nem azért van vére,mert szükség van rá. Nyilván azért van pont vére,mert amúgy bármilyen folyadékkal műxik. Az is tetszik,ahogy gyakorlatilag gyáváknak és hiúknak nevezed az orvosokat,akik nem kockáztatják meg a vér nélküli műtétet. Ez nem hiúság kérdése,hanem itt emberi életekről van szó. Ha te annyira szakavatott és merész vagy,miért nem mész oda te szórakozni mások életével? Ez azért egy cseppet bonyolultabb annál,minthogy boldog-boldogtalanon alkalmazzák.

2020. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Rendben mindenki tegyen belátása szerint.
2020. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Magyarországon is vannak akik nem fogadják el a vért. Sajnos nem találtam még tapasztalatot, ami irva van, hogy hiteles legyen. Pedig ismerek személyesen olyanokat a környezetemben, akik nem Tanuk, és nem fogadják el a Transzfúziót. Vannak kedves orvosok, akik bizony vállalják, ezeket a műtéteket, és nem riadnak vissza ettől.


Ha találok ilyen irott bizonyitékot, akkor fogom küldeni. Egyenlőre, csak a szavamat tudom adni, hogy vállalnak, és vannak nem Tanúk akik e nélkül operáltatnak."


Úgy veszem ki a szavaidból hogy ez egy elektív műtét (tervezett) én főként az életmentő akut jellegű (a másik is lehet életmentő de az akut az az a műtét ill kezelés is lehet amit ha nem csinálnal meg azonnal akkor a beteg menthetetlenül meghal.) műtétekről beszéltem aminél nincs más hatásos kezelés. Ha egy baleset miatt akkora a vérveszteség hogy nem érzékelhető a pulzus nem tapintható, a szervek egymás után állnak le akkor vérre van szükség. Én erre gondolok, sajnos ilyenkor nincsen alternatív kezelés. Meg lehet tiltani a vérátömleszést ezesetben is?

2020. ápr. 24. 19:05
 18/26 KZitus ***** válasza:
29%

Szia

Egyetlen tanú sem akar, szeretne meghalni. Mint minden ember a lehető legjobb orvosi kezelésre vágyik, törekszik. Ezt az egészségügyben dolgozók szerencsénkre figyelembe veszik. Hogy miként, azt itt megnézheted . Nincsen országonként más törvény amit figyelembe kellene vennünk. Hiszen aki a Bibliából megtanul egy isteni alapelvet, törvényt, és szeretné az életében alkalmazni, nem számít a föld melyik részén él:

[link]

[link]

[link]

2020. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Őszinte a kérdésem persze.


Én csak jogilag kérdeztem hogy ez minden esetben így van e de úgy látom ebből már nem csak jogi kérdés lett, hanem gyakorlati is: Lehet-e vér nélkül vagy nem?


Mivel a jogi részét minden kétséget kizáróan nem sikerült alátámasztani, ezért magyaráztam el az utolsó kommentemben hogy műtét és műtét között is van különbség...ezt vagy véletlenül vagy szándékosan figyelmem kívül hagyod nem tudom.


Mindenesetre az álltalad linkelt oldalon is le van írva a következő:


"Orvosi körökben az az uralkodó felfogás, hogy a beteg meghal, ha nincs bizonyos mennyiségű vére, és hogy a vér mindenképpen életet ment. . . Egyes helyzetekben ez így is van, de a legtöbb beteg esetében és a legtöbb helyzetben nem igaz.”


Tehat sok esetben meg lehet oldani vér nélkül, de néhány (kevés) esetben nem. Az utolsó kommentemben kifejzettem mi a különbség az elektív és az akut(sürgősségi) műtétek között.

Olyan linkeket küldesz ami nem hogy megcáfolja, megerősíti amit írtam. És ne privát üzenetet írjatok légyszíves. (Nem neked ment ez, csak egy másik tanú írt)

2020. ápr. 25. 10:46
 20/26 A kérdező kommentje:

Kérem szépen a tanúkat hogy ne privát üzeneteket írjatok!!

Miért nem lehet itt válaszolni?

2020. máj. 2. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!