Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten 7 parancsolata?...

Mi Isten 7 parancsolata? Kezdő hívő vagyok, de a fontosakat megakarom tanulni, hogy a Mennybe jussak.

Figyelt kérdés
Ha néha nem tisztelem atyámat és anyámat, akkor már a Pokolra jutok? Mit gondoltok erről aki hisz a Túlvilágban? Főleg hívők válaszák várom akik hisznek a Túlvilágban is.

2020. máj. 4. 14:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
#19 és az ugye megvan, hogy ez a felosztás valójában nem a katolikusoktól jön, hanem egy bizonyos Luthertől? A katolikusok csak átvették, mert speciel dogmatikailag ebben nem találtak kivetnivalót. A katolikus Biblia ószövetségi részében ugyanúgy a rendes szöveg volt mindig is. Nem próbálták meg eltitkolni a bálványimádás tilalmát, az náluk is ugyanúgy tiltott.
2020. máj. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha gondolod levezethetem, hogy Jézus miképpen mondta el a miatyánkkal a tízparancsolat szövegét. Csak az első rész:


II Mózes 20

2. Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

6. De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.


Kontra “Miatyánk“ eleje:

Miatyánk, aki a mennyekben vagy...


Jézus a tízparancsolatnak adott hangot, értelmet. Van egy nagyon fontos parancs Jézus tanításában és a “Miatyánkban” is:

Bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátjuk az ellenünk vétkezöknek.

Illetve:

Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.


Tehát bűneid bocsánatához egy dolog kell, hogy te magad megbocsáss másoknak, és amit magaddal tennél (most nem kell szexuális aberrációkra gondolni) azt tegyél másokkal. Nem kell ezen felül passzusokban, paragrafusokban, 7, 10 meg 600 parancsolatokban gondolkodni.

2020. máj. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!