Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj ha ateistaként néha...

Roadkill kérdése:

Az baj ha ateistaként néha használom az Isten vagy Jézus szavakat?

Figyelt kérdés
Sziasztok,nagyon buta kérdés ezt elismerem de nem tudom rá a választ.Mert ugyebár csak vannak olyan szavaink mint Jaj istenem meg Jézusom és véletlen ésszre se veszem de használom őket pedig ateista vagyok,ez baj?Tényleg elnézést ezért a bugyuta kérdésért nem provokálni akarok senkit se de előre is köszönöm a válaszokat :) Sziasztok

2020. máj. 7. 13:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
34%

„ jó ember vagyok és jól élem az élettem  … ,ha bünhődök akkor bünhődök na és akkor?De lehet hogy nem?Tudod igazolni hogy igen?Nem tudom de ha igen figyelmesen várom : „


Hogy jó ember vagy szerinted, az pontosan az a szöveg a dohányostól, hogy a dohányzás nem káros az egészségre, nem okoz rákot. És kiröhögik a cigaretta dobozon lévő fényképet. Olyat is hallottam, olyat mutass, amin hulla van, azt szeretem. Közben meg egy veszprémi főorvos nyilatkozza, hogy nem dohányzó ember nem létezik, mert az aktív dohányosok miatt vannak a passzív dohányosok, akiket mérgeznek, mindenkit, és még nekik áll feljebb. A társadalom több mint 90%-a elmebeteg, mert a saját tüdejébe szívja a rendkívül káros égésterméket és még kikéri magának a kritikát. Ugyanez az ateistáknál.


Az amerikai ateisták honlapján sok érvet hoznak fel maguk mellett, ugyanakkor leírják, hogy egy tarka társaságot képviselnek. Ezzel már meg is bukott az ateizmus, mert pontosan az viszi romlásba a társadalmat, hogy mindenki olyan irányadó mértéket követ, amilyet akar. Hazamész, és kiírtották a családodat. Mert azoknak ez az irányadó mértékük. Likvidálták anno az USA politikai háttérerői Kennedyt, mert az amerikai elnök politikája a háttérerőknek nem tetszett. Kinyírták Merilyn Moonroet is, mert kapcsolata volt Kennedyvel, és ne hogy eljárjon a szála. Nem tudod milyen erők vannak a politikában, miért van a világban fegyverkereskedelem, miért virágzik a korrupció – mert az ateista felfogás nem kötelez senkit semmire.


Az ember attól gonosz, hogy a Teremtő Isten törvényét megsérti, ezért Isten megölt embereket a múltban /Ádám és Évával kezdte/ kiírtotta a kánaáni nemzeteket, a zsidók egész rendszerét i.sz.70-ben pusztulásra adta, Krisztus 2. eljövetelekor meg leszámol az egész ateista és hamis keresztény világgal. Ugyanakkor az Isten a szeretetét is kimutatta azok iránt, akik megtartották a parancsait, mert az özönvizet is túlélték, Jeruzsálem pusztulását is túlélték és most is lesznek túlélők.


És hogy van-e Teremtő Isten vagy nincs? Ha olyan szinten volna a tudomány, hogy univerzumot tudna tervezni, létrehozni, s benne az egész természeti rendszert, amiben minden összefügg mindennel, élőlényeket tudna létrehozni, amikben a DNS tervrajza működtetné a fennmaradást, tehát ugyanazt tudná produkálni, ami a mi univerzumunk tud, akkor azzal csak azt bizonyítaná, hogy szükség van tervezőre és kivitelezőre, aki nem más, mint a tudós ember. Csakhogy ezt a tudomány nem tudja megcsinálni. Annyit tud tenni, hogy a teremtőt kapásból kiutasítja a saját teremtéséből, hogy maguknak Nobel-díjakat osztogathassanak meg tudományos kitüntetéseket. Mert mind azt az elvet vallja, mint te is. Nem érdekel se Isten, se az örök élet, én csak a mának akarok éni, ahogy nekem tetszik. És eszerint élnek. És hirdetik magukról, hogy jó emberek, mint te is. Közben gonosz vagy és méltó a halálra. Gondolod véletlenül mondja Jézus - írja a Biblia? Ján 3:36 Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta. És ez fog következni most a világra:


Máté 24:21 Mert akkor nagy nyomorúság lesz, amilyen nem volt a világ kezdete óta mind ez ideig, és nem is lesz soha.

   Máté 24:22 És ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, egyetlen ember sem menekülhetne meg; de a választottakért megrövidíttetnek majd azok a napok.

   Máté 24:23 Ha valaki ezt mondja akkor nektek: Íme, itt a Krisztus, vagy amott; ne higgyétek.

   Máté 24:24 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.

   Máté 24:25 Íme eleve megmondottam nektek.

   Máté 24:26 Azért ha azt mondják majd nektek: Íme a pusztában van; ne menjetek ki. Íme a belső szobákban; ne higgyétek.

   Máté 24:27 Mert amiképpen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is.

   Máté 24:28 Mert ahol a dög, oda gyűlnek a keselyűk.

   Máté 24:29 Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egeknek erősségei megrendülnek.

   Máté 24:30 És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.

   Máté 24:31 És elküldi az ő angyalait nagy trombitaszóval, és egybegyűjtik az ő választottait a négy szelek felől, az ég egyik végétől a másik végéig.

   Máté 24:32 A fügefáról vegyétek pedig a példát: mikor az ága már zsendül, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár:

   Máté 24:33 Azonképpen ti is, mikor mindezeket látjátok, tudjátok meg, hogy közel van, az ajtó előtt.

   Máté 24:34 Bizony mondom nektek, el nem múlik ez a nemzetség, mígnem mindezek meglesznek.

   Máté 24:35 Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképpen el nem múlnak.

   Máté 24:36 Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.

ÉS AZT AZÉRT TUDNI ILLIK, HOGY ISTENNEK AZ ELSŐ SZÁMÚ ELLENSÉGE AZ ATEIZMUS!

Ezek szerint nem áll valami jól a szénád...

2020. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. máj. 10. 20:57
 23/23 anonim válasza:
Én is szoktam
2020. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!