Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj ha ateistaként néha...

Roadkill kérdése:

Az baj ha ateistaként néha használom az Isten vagy Jézus szavakat?

Figyelt kérdés
Sziasztok,nagyon buta kérdés ezt elismerem de nem tudom rá a választ.Mert ugyebár csak vannak olyan szavaink mint Jaj istenem meg Jézusom és véletlen ésszre se veszem de használom őket pedig ateista vagyok,ez baj?Tényleg elnézést ezért a bugyuta kérdésért nem provokálni akarok senkit se de előre is köszönöm a válaszokat :) Sziasztok

2020. máj. 7. 13:44
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen ki :)
2020. máj. 7. 18:43
 12/23 anonim válasza:
90%
Én inkább azt tartom érdekesnek, hogy ateista vagy és mégis olyan dologgal foglalkozol, ami elvileg téged nem kéne, hogy foglalkoztasson.
2020. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
30%
Elsősorban ne arról szokjál le, hogy használod a fenti szavakat /persze nyilván nem volna szabad helytelen összefüggésekben használnod őket/, hanem az ateizmusodról. Az ugyanis beutaló a kárhozatra, nem nyered el az örök életet, az életed ezért célt téveszt, a világ hamis propagandája megvezet az élet értelmét illetően. Ez a legnagyobb probléma. Elmész villamossal két megállót, mert két forinttal olcsóbb a csirkecomb kilója, de nem mész el a végállomásig, ahol ingyen van. Na fölfogod, hogy ateista létedre mekkora balek vagy?!
2020. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Az utolsó előttinek lehet igaza van hogy ezzel nem kellene nekem foglalkoznom mert nem rám tartozik ez :) Szóval inkább betartom ezt és nem foglalkoztattom magam többet rajta :) Meg nem szokok le az ateizmusomról mert nekem ez fekszik a legjobban és az se hat meg hogy lemondok az állítólagos örök életről,én ha meghallok akkor kész vége kifújt ennyi volt nekem,addig meg szeretném ki élni az életem és nem ilyeneken foglalatoskodni,igaza van az utolsó előttinek ebben,köszönöm neki hogy rávillágított erre de a többieknek is köszönöm :)
2020. máj. 8. 15:08
 15/23 anonim ***** válasza:
58%

"Meg nem szokok le az ateizmusomról mert nekem ez fekszik a legjobban és az se hat meg hogy lemondok az állítólagos örök életről,én ha meghallok akkor kész vége kifújt ennyi volt nekem,addig meg szeretném ki élni az életem és nem ilyeneken foglalatoskodni."


Tökéletesen fejezted ki az ateizmus lényegét, amivel csak az a baj, hogy pl. akik mondjuk bányatulajdonosok, fillérekért dolgoztatnak gyerekeket, a nagy olajtársaságok vagy dohánygyárosok a lobbizásukkal megnyerik a pénzen megvehető politikusokat, hogy ömleszthessék káros termékeiket vagy természetkárosító módszereiket, meg az ócska piti bicigli tolvajok, mind-mind ugyanígy gondolkodnak és szeretnék kiélvezni az életüket. Ezért van a világóra a tudósok szerint 2 percre a végkatasztrófától, mert csak a kizsákmányolás megy mindenhol az ateista szellem szerint, amiben te is utazol. És ez csak addig lesz élvezetes, amíg nem szembesülsz tetteit közvetlen következményével.


Máté 24:37 Amiképpen pedig a Noé napjaiban vala, akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.

   Máté 24:38 Mert amiképpen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, amelyen Noé a bárkába méne.

   Máté 24:39 És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.

   Máté 24:40 Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

   Máté 24:41 Két asszony őröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

   Máté 24:42 Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok.

   Máté 24:43 Azt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház ura, hogy az éjszakának melyik szakában jő el a tolvaj: vigyázna, és nem engedné, hogy házába törjön.

   Máté 24:44 Azért legyetek készen ti is; mert amely órában nem gondoljátok, abban jő el az embernek Fia.

2020. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Most már bánnom hogy feltettem ezt a kérdést,kérlek szépen tudom rosszul esik az ha valaki ateista de könyörgöm de tényleg engem ne térítsetek át,én ezt választottam,igen lehet fogok bűnhődni ahogy te mondod de lehet nem,nem vagyok hidd el rossz ember,törvény tisztelő is vagy csak nem hiszek isten létezésében érted?Ennyi se több se kevesebb,nem hiszek benne és most ha kérhettem ne bizonyítsd hogy van mert én akkor se hiszek benne,hogy is mondjam úgy vagyok vele hogy lehet hogy van lehet hogy nincs de én nem hiszek benne se mennyországban se pokolban se ilyesmikben :) Én csak feltettem egy ártatlan és egy eléggé buta kérdést sajnálom amire meg is kaptam a választ és kész amit tényleg köszönök nektek :) Na sziasztok
2020. máj. 8. 18:19
 17/23 anonim ***** válasza:
Ne vitatkozz jehovással, nem érdemes.
2020. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet :) Úgy lesz :)
2020. máj. 8. 18:38
 19/23 anonim ***** válasza:

Itt nincs vita, értelmes ember megérti, hogy jó válaszra piros pontot kap, rosszra meg feketét. A te életed, akár Richard Dawkinsé a magatok által választott sors szerint fog végződni. És azt honnan veszed, hogy bárki is téged meg akar téríteni? Ezt sem jól tudod. A felelősség itt van kiemelve:

Ez 3:18 Ha ezt mondom a hitetlennek: Halálnak halálával halsz meg, és te őt meg nem inted és nem szólasz, hogy visszatérítsd a hitetlent az ő gonosz útjáról, hogy éljen: az a gonosztevő az ő vétke miatt hal meg, de vérét a te kezedből kívánom meg.

   Ez 3:19 De ha te megintetted a hitetlent, és ő meg nem tért hitetlenségéből és gonosz útjáról: ő az ő vétke miatt meghal, de te megmentetted a te lelkedet.

2020. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Figyelj édes barátom,tudom tudom tudom megmondtátok hogy ne vitatkozak vele de nem is akarok,én csak azt akarom hogy hagyjon,mondjuk akkor minek írok igaz?Igen :) Na de akkor nagyon szépen kérlek téged ne mond it mert itt üres fülekre találsz nem érdekel a halálom meg hogy hova jutok meg hasonlók kedves barát,engem nem is a kizsákmányolás érdekel meg a többi figyelj jó ember vagyok és jól élem az élettem engem nem az fog meghatározni hogy most hiszek egy képzeletbeli dologban,igen lehet bünhődni fogok és akkor mi lesz neked fájni fog nem akkor?Nekem lehet ha igaz de tudja valaki igazolni?Nem!Akkor meg?Pontosan semmi se fog lenni én eszerint élem az életem és kész,segítek ember társaimon ahol tudok az most hogy hiszek vagy nem az már mindegy nem?DE!Meg igen meg akarsz téríteni mert addig addig mondod itt a bibliai mondatokat míg végül állt térülök de nem fogok,se Jehova se Keresztény nem vagyok!Régen pogány voltam de inkább választottam az ateizmust mert ahhoz áltam közellebb :) Ennyi,ha bünhődök akkor bünhődök na és akkor?De lehet hogy nem?Tudod igazolni hogy igen?Nem tudom de ha igen figyelmesen várom :) Na jó éjszakát mindenkinek :)
2020. máj. 9. 02:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!