Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten elhagyott engem?

Kornikus00 kérdése:

Isten elhagyott engem?

Figyelt kérdés

Nem látók kiutat 35 éves 'féri' vagyok. Életkpetelen,ödepressziós. A legrosszab hogy senkit nem érdeklek akinézzetem és a korom miatt, már semmi fény az alagút végén, de istent ez nem érdekli a bajom. Az se érdekelné ha fejbeölőném magam. Mi célja velem így miért jó ez neki ha nem segít? Csak ő lenne az egyetlen kiutam. De nem segít. Nem ad nekem családot se kapcsolatot se semmit. Én önerőből ezt nem tudom megvalósítani magamnak és isten sincs sehol. Miért! Másoknak van, mások boldogulnak, mit szán nekem isten azt akarja hogy szemvedjek?



Holvan most isten?


2020. máj. 23. 14:19
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

Hol van? Valóban szügségem lenne rà! Mit akar? Teljesen mef várja még elboruljon az agyam és kinyírjam magam? Istenhívők, mit a célja velem istennek, miért csinálja miért engedi? Másoknak miért sikerül minden, és miért erősebbek? Rajtam nem segít. Lehet nem is létezik?

Mer ha nem létezik az jó, mert akkor lelkifurdolás nélkül meg semmisíthetem magam. És majd más formába tovább élek.

2020. máj. 23. 14:34
 2/54 anonim ***** válasza:
28%
Én azt sem értem, miért lenne szükség rá.
2020. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
57%
Isten segítsége nem csak abban nyilvánul meg, hogy fizikai javakat kapsz. Lehet, hogy nincsen semmid, de ettől függetlenül lehet sokkal jobb ember vagy, mint akiknek van. Nekik lehet nagy áldozatot kellet hozniuk, hogy elérjék a vagyonukat, lehet egy párszor hazudniuk kellett és lehet kihasználtak embereket. Isten legnagyobb ajándéka nem az, hogy fizikai dolgokkal halmoz el, hanem hogy meg tudod hozni a helyes döntést, amikor kell. Ne csak azt nézd, hogy Isten mit tehet érted, hanem, hogy te mit tehetsz érte és akkor megkapsz minden mást is, amire szükséged van. Ha céltalan az életed, akkor ne az öngyilkosságon gondolkozz, hanem add oda a megkeresett pénzed annak, akinek szüksége van rá, tegyél jót a világgal még akkor is, ha úgy érzed, hogy a világ az ellenséged. Eközben biztosan megismerkedsz olyan emberekkel, akik szeretni fognak.
2020. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem kamu a kérdés, akkor a következő a válaszom:


"Nem ad nekem családot se kapcsolatot se semmit."

Ezért elsősorban magadnak kell megdolgoznod, a legtöbb embernek nem repül a szájába a sültgalamb.


"Én önerőből ezt nem tudom megvalósítani magamnak és isten sincs sehol."

De igen, de azt az energiát, amit a férfias, normális hozzáállásba fektetnél, inkább elfecsérled arra, hogy itt panaszkodj. Attól nem leszel előrébb. És tudom, most rákontrázol majd, hogy "de ez és ez", ahelyett, hogy végiggondolnád, amit mondok :) Ugyanis te eldöntötted már magadban, hogy "Életkpetelen,ödepressziós" vagy, valamint hogy "hogy senkit nem érdeklek akinézzetem és a korom miatt, már semmi fény az alagút végén". Pedig ha kívülről látnád az állapotod, tudnád, hogy ez egy betegség, és a negatív gondolataid abszolút nem normálisak, és abszolút nincs "igazad", amikor ilyeneket gondolsz, de már túlságosan "bejáratott" gondolatkörök ezek, és nehéz máshogy gondolkodnod. Épp azért kell keresni egy pszichológust, mert ő kívülről, objektíven lát téged, jobban meglátja, hol a hiba és az elakadás. Ez a szakmája. Mondd csak, voltál már szakembernél, kerestél pszichológust? Ez egy nagyon minimális lépés magad felé, és nagyon jól leellenőrizhető vele, hogy valóban teszel-e magadért vagy sem.


"Mer ha nem létezik az jó, mert akkor lelkifurdolás nélkül meg semmisíthetem magam. És majd más formába tovább élek."

Ezt a hülyeséget honnan veszed?

2020. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
51%

Nem hagyott el, hiába érzed úgy.

Isten nem egy automata, ami kidobja neked amit akarsz. Hogy legyen valamid, azért dolgoznod kell. Nem a konkrét dolgot kell várni/kérni Istentől. Kérj inkább erőt ahhoz, hogy fel tudj állni! És hidd el, Isten ott van veled mindig. Néha egy emberen keresztül kommunikál veled. Tapasztalat. Hajrá, sok sikert! Esetleg még próbálkozz mentálhigiénés szakemberrel vagy pszichológussal, hogy könnyebb legyen elindulni.

2020. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

15.


Nem kérek olyan segítségből akinel csupán ez ez szakma, és csak pézt keres vele! Nem is az én érdekemet nézné hanem sajátmagát hogy ő mennyire jó szakember. Ez volt álba biztos. Ez nem feltétlenből jött segítség! Ez szakma és mumka. Én ebből nem kérek! Én csak istenből kérnék aki feltétlen szeretetből segítete nekem és mefadná végre ami engem is megillet. De sajson nincs. Hanem a kemény valóság, a piszohológus, aki válogatásnélkül segír mert ezt a munkája! A lefobb akar lenni! Nem miattam! Hanem mert ez az álma! Olyan kéne nekem aki miattam segítene, feltétlen nélkül. De olyan nimcs mert isten nem létezik. Nincs igazi szeretet! Csak felszínesség, és minden a pénzről, és a bizonyítmsról szól amiből én kimaradnék.

2020. máj. 23. 15:52
 7/54 anonim ***** válasza:
43%
Sose volt veled, mivel nem létezik. Vagy mi van akkor ha pont azt akarja, hogy elpuszulj?
2020. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nincs remény!
2020. máj. 23. 16:02
 9/54 anonim ***** válasza:
67%

Ha a saját tetteid, döntéseid feletti felelősséget elvenné, akkor nem becsülne meg.


Nem háríthatod át a felelősséget, nem várhatod, hogy munka nélkül jusson jutalom.


Ha életképtelen vagy dolgozzazon hogyan tudnál életképesebb produktívabb lenni...

2020. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
37%
Bocs tesó de akit ti istenként tiszteltek az egy lökött agyából ugrott ki. Ezzel nem akartam senkit sem megbántani
2020. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!