Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten elhagyott engem?

Kornikus00 kérdése:

Isten elhagyott engem?

Figyelt kérdés

Nem látók kiutat 35 éves 'féri' vagyok. Életkpetelen,ödepressziós. A legrosszab hogy senkit nem érdeklek akinézzetem és a korom miatt, már semmi fény az alagút végén, de istent ez nem érdekli a bajom. Az se érdekelné ha fejbeölőném magam. Mi célja velem így miért jó ez neki ha nem segít? Csak ő lenne az egyetlen kiutam. De nem segít. Nem ad nekem családot se kapcsolatot se semmit. Én önerőből ezt nem tudom megvalósítani magamnak és isten sincs sehol. Miért! Másoknak van, mások boldogulnak, mit szán nekem isten azt akarja hogy szemvedjek?



Holvan most isten?


2020. máj. 23. 14:19
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
34%
Igenis van remény. A válaszok nagy része azt írta. Ne pont arra az egyre halgass, aki mást mond! Innen látszik, hogy az emberek többsége támogatni akar, de te adtad fel a reményt, mert sok ember helyett, akik azt modnják, hogy van remény te arra az egyre hallgatsz, aki azt mondta, hogy nincs. A saját életedért csak te tehetsz.
2020. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
#10 vagyok! Nem mondtam h nincs remény.... Csak azt h isten nem létezik. Ha van elég szufla a gyerekben akkor talpra áll. Felteszi magát társkereső oldalra örökbe fogad gyereket. Igenis can remény csak hiába hiszel valamiben látod mi lesz belőle. Azt hiszed az akiben hiszel ő akarta így. Minnél jobban bízol annál nagyobbat csalódsz akár reális lény akár képzeletbeli.
2020. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
60%

Persze segít, de nemcsak a segítségért kellene odarohangálni hozzá.

Átadtad már az életedet a vezetése alá neki? Ha nem adod át, ha nem vagy megtért keresztény és nem kéred Istent, hogy bocsássa meg a bűneidet akkor nem fog tudni hogy vezetni. Ahhoz, hogy vezessen, meg kell bánd a bűneidet komolyan szívből és meg kell térj. Azután fogod érezni, hogy vezet téged. Azomban nemcsak elvárásaid kell legyenek felé, hanem azt is kell tedd, amit megkíván tőled. Meg kell szabadulj a régi bűnös szokásaidtól, és egy új, tiszta életet kezdj.

2020. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
23%
utolsó vagyok: szóval röviden: ahhoz, hogy tudjon segíteni az emberei közé kell tartozz és úgy is kell viselkedj, mint egy
2020. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
7%
#13 ide nem isten kell hanem akarat erő! Nem kell új élet ez hülyeség! Tesó! Állj a talpadra menj el dolgozni ismerkedj kicsit nyílj ki de ne bíz senkiben. Istenben bíztál=csalódás kételkedés
2020. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
60%

#12

Nem rád mondtam, hanem a 7-esre.

2020. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
Ok
2020. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:
Könyörgök jézusnak hogy vegye el a lelkem
2020. máj. 23. 19:13
 19/54 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező!

A valóságot így írja le Isten (Róm 3:10-18): "Nincsen igaz ember EGY SEM, nincsen, aki értse, nincsen, aki keresse Istent. Mind elhajlottak, valamennyien megromlottak, és nincsen, aki jót tegyen, nincs egyetlen egy sem. Nyitott sír a torkuk, nyelvükkel ámítanak, kígyóméreg az ajkukon; szájuk átokkal és keserűséggel van tele. Lábuk gyors a vérontásra, romlás és nyomorúság jár a nyomukban, és a békesség útját nem ismerik: Isten félelmével nem törődnek."

Ha elolvasod, amiket eddig írtál ide -- és ha depressziós vagy akkor érthető, csak nem helyeselhető, amiket írtál -- akkor te magad is felfedezheted benne, ha objektíven nézed, amiről itt Isten beszél. Nagyon sok benne a keserűség, méreg, mások kritizálása, az önzés, még a vérontás is felmerül (öngyilkossággal is fenyegetőzöl). Nem azért írom, hogy érezd rosszabbnak magad másoknál, hanem hogy ne érezd jobbnak magadat másoknál.

El lehet érni, hogy kiegyensúlyozott, boldog, hálás, örömteli, hitteli, bizakodó, reményteljes, és megelégedett legyél. De ennek az alapvetően a módja, hogy így DÖNTESZ, hogy ilyen akarsz lenni. Ez egy küzdelem, mert az ördög is kínálja a maga portékáit: az önzést, a keserűséget, a mások hibáztatását, az "áldozat vagyok" kitűzőket, stb. Ne tőle vásárolj be! Istentől el lehet kéri a jó lelki ajándékokat, mert ezek tőle jönnek, és ő egy szerető apa, de egy lelki apa, lelki ajándékokat akar adni. Az a hozzáállás Istenhez hogy "te nem adsz ezt sem, azt sem" szerintem nem egy kérés, hanem egy hibáztatás. Fejezd ki neki, hogy nagy szükséged van Szentlélekre. Először tedd rendbe a lelked, mert ha egyedül nem vagy boldog, nem leszel boldog házasként sem, és akár még boldogtalanabb leszel.

Lk 11:9-13 "Mondom tehát nektek: kérjetek és adnak nektek, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak. Mindaz, aki kér, kap, aki keres, talál és a zörgetőnek ajtó nyílik. Ha pedig valakitől közületek kenyeret kér fia, talán követ ad neki? S ha halat kér, talán kígyót ad hal helyett? Vagy ha tojást kér, talán skorpiót ad neki? Ha tehát ti, bár rosszak vagytok, tudtok jót adni fiaitoknak, mennyivel inkább adja mennyei Atyátok a Szentlelket azoknak, akik kérik tőle!"

Én is úgy gondolom, hogy pszichológushoz-pszichiáterhez kellene fordulnod, mert ez egy betegség is. A modern gyógyszerek, modern pszichológiai módszerek segíthetnek kijönni az állapotodból, ha magad is minden tőled telhetőt megteszel érte. Igen, pénzbe kerül. Te nem kapsz pénz a munkádért és a szakértelmedért, amit tanulással szereztél? Többet ér-e a jobb egészség, mint a pénz számodra?

Üdv Stefán

2020. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező keress egy hobbit és ne ezen törd a fejed h hogyan pusztulj meg
2020. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!