Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a katolikuso...

Mi a véleményetek a katolikusokról?

Figyelt kérdés

Megismertem egy katolikus fiút és nagyon szimpatikusak vagyunk egymásnak kölcsönösen. Viszont én baptista vagyok és nem túl sok tapasztalatom van katolikusokkal. Akár más felekezetekből valók is írhattok, hogy mit tapasztaltatok.


17/L



2020. jún. 8. 16:25
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
45%
Ja, jó. :) (A szektákról mindig megfeledkezem, de tényleg jó felhívni rá a figyelmet, hogy az egy más világ.)
2020. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
40%
6-os vagyok. Nem értelek titeket, ugyanazt írtam majdnem mint a 4-es mégis lepontoztok. Hol itt a logika? Valaki magyarázza már el!
2020. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván nem ugyanazok pontoztak téged, mint őt (vagy legalábbis nem ugyanúgy, talán mert menet közben egyeseknek megváltozott a véleménye).
2020. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
13 Az lehet
2020. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
13%

Ha baptista vagy, akkor bemerítkeztél és tettél bizonyságot. Mondd el ezt a fiúnak is és nézd meg mi a reakció. Ha csak a szokásos vizes csecsemős katolikus, akkor nem fogja meghatni. De ha van hite, akkor meglesz a legfontosabb közös kapocs.


Bár fura, hogy nem tudsz erről beszélni a lelkipásztoroddal.

2020. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
38%

Egyébként ez a rész valószínűleg sokaknak nem valami szimpatikus:

"Magáról az egyházról megvan a véleményem"

főleg azért, mert aztán meg azt írod, hogy

"ha én találnék egy katolikus lányt és jól kijönnénk, akkor örülnék inkább, hogy egyezik a hitünk"

vagyis katolikus létedre írsz ilyet, hogy "megvan a véleményed" a saját egyházadról...

2020. jún. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
41%
Hol mondtam, hogy katolikus vagyok? Úgy értettem, hogy megvan a véleményem, hogy rossznak tartom ,hogy Máriához imádkozást tanítják meg csinálnak egy pár dolgot, amik szerintem nem képviselik azt, amit Jézus képviselt. De ebbe most nem megyek bele, mert csak a lepontozás járna érte. Ettől függetlenül szívesen hallgatok egy katolikus misét, sok jó embert is lehet találni ott, ismerek nagyon jó katolikus papot. Nem az fogja eldönteni, hogy ki jó, hogy melyik egyházhoz jár, Isten mindenkit egyénként ítél meg.
2020. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
28%

"ha én találnék egy katolikus lányt és jól kijönnénk, akkor örülnék inkább, hogy egyezik a hitünk"

Ha ebből nem következik, hogy te is katolikus vagy, akkor nem is egyezne a hitetek...

2020. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
97%
Fantasztikusak a templomaik.
2020. jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
81%

Egyezik a hitünk abba, hogy hiszünk Istenben.


Egyébként ha katolikus is lennék, mért ne lehetne meg a véleményem a saját egyházamról, hiszen Jézusnak is meg volt vagy a saját hazámról?

2020. jún. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!