Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a katolikuso...

Mi a véleményetek a katolikusokról?

Figyelt kérdés

Megismertem egy katolikus fiút és nagyon szimpatikusak vagyunk egymásnak kölcsönösen. Viszont én baptista vagyok és nem túl sok tapasztalatom van katolikusokkal. Akár más felekezetekből valók is írhattok, hogy mit tapasztaltatok.


17/L



2020. jún. 8. 16:25
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
71%

Meglehetne a véleményed róla, de így, hogy "megvan róla a véleményem" eleve rossz véleményt sugall, akkor meg ne csodálkozz, ha lepontoznak.

Jézusnak milyen véleményére gondolsz?

2020. jún. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
36%
Valóban rossz véleményről van szó. Jézus például többször ostobának nevezte a farizeusokat, szidta őket, mert például nem engedték, hogy szombaton gyógyítson, meg persze a zsidók feszítették keresztre.
2020. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Ez mind attól is fugg, mennyire vagytok belemerulve a felekezet részleteibe, illetve mennyire vagytok nyitottak. A baptisták és a katolikusok hitgyakorlása kozott vannak kulonbségek (teologiai es formai is), de a kulonbség még nem ellentét.

Nekem személy szerint semmi bajom a katolikusokkal az égvilágon. Sot.


Ez akkor lenne esetleg megbeszélnivaló, ha ossze akarnátok házasodni: hol legyen az eskuvo, milyen vallásúnak nevelnétek a gyerekeket, egyutt járnátok-e templomba az egyikbe, vagy felváltva, vagy mindketten a sajátjukba, ki viszi a gyerekeket templomba, járjon-e a gyerek egyházi iskolába, ha igen, melyikbe stb.

Annyit érdemes tudni, hogy a katolikusoknál minden misén van úrvacsora (szentáldozás), és nagyon komolyan veszik, hogy ki vehet benne reszt. Te baptistaként biztosan nem. De ezeket a leendo baratod ugyis tudja jol, es hogy neki mennyire fontos.

Igen, mindket felekezetben vannak, akik szerint csakis az o vallasuk az igazi, es sok tevhit is terjeng. De Nektek nem kell ilyennek lenni.

2020. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

Én nagyon komolyan gondolom a hitem, és abból, ahogy beszélgettünk úgy érzem, hogy ő is.


Pont ez aggaszt, hogy emiatt nem lesz-e probléma a teológiai különbségekből.

2020. jún. 8. 22:56
 25/52 anonim ***** válasza:
89%

Problema lesz

ez abbol is latszik hogy maris aggaszt

2020. jún. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem lesz probléma.Ha egyikőtökben sincs felsőbbrendűségi érzés (pl. én katolikus vagyok, csak az én hitem az egyedüli üdvözítő stb stb), akkor nem lesz probléma. Ismerek olyan idős házaspárt, melyben a férfi a helyi katolikus templom egyháztanács-elnöke, a felesége pedig a református templom kurátora, mégis gyönyörűen élnek, s mindketten tartják a hitüket.
2020. jún. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
90%

Lesznek teológiai különbségek, sőt már most vannak.

A kérdés az, hogy mennyire tudtok ennek ellenére társak maradni egymásnak. Ez teljesen a két személytől függ.

Én pl. nem tudnék, mert nekem fontos az, hogy ezekben a kérdésekben hasonlóképp gondolkodjunk. De ismerek hosszú ideje jól működő vegyesházasságokat is.

2020. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
62%

#25

Sajnos az is jól látható, hogy ki fogja okozni a problémát ebben a kapcsolatban, mert nem a srác jött fel ide kérdezni ezzel kapcsolatban.

2020. jún. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
94%

"Én nagyon komolyan gondolom a hitem, és abból, ahogy beszélgettünk úgy érzem, hogy ő is.

Pont ez aggaszt, hogy emiatt nem lesz-e probléma a teológiai különbségekből."

Nem is annyira az a kérdés, hogy "a teológiai különbségekből", mert arról majd jókat lehet beszélgetni, akár vitatkozni.

De képzeld el, ha gyerekeitek lesznek (mert ugye aki nagyon komolyan veszi a hitét az nem megy bele akármilyen kapcsolatba, csak olyasmibe, amiből akár életre szóló házasság is lehet, nem csak a kirakatba kell neki valaki, hogy posztolni lehessen az instára, stb.), és nagyon sokszor nagyon konkrét döntéseket kell majd hozni arról, hogy hogyan éljétek a mindennapjaitokat, pl. hogy melyik templomba járjatok minden vasárnap, hogy hogy legyen a szenteste, hogy mit mondjatok majd a gyerekeiteknek, amikor különféle életkorokban olyasmikre kérdeznek majd rá, ami különbség a két felekezet között, stb.

Minél komolyabban veszitek mindketten a hiteteket, annál esélyesebb, hogy jobban teszitek, ha csak barátok maradtok.

2020. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
56%

"ahogy beszélgettünk úgy érzem, hogy ő is."


Tehát csak érzed, mert nem mondja. Te csak ezt szeretnéd. Neki nincs. De hát végülis csak Istent kéne megkérdezni, de a fene nagy hitű emberek őt mindig kihagyják, inkább idegen emberek véleményére kíváncsiak.

2020. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!