Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bocsánatos bűnnek számít...

Az bocsánatos bűnnek számít ha csak kb fél percig maszturbáltam, képzelgés és eszközök nélkül és csak kis jó érzés volt?

Figyelt kérdés
Keresztény tini lány vagyok és ez elég fontos nekem...A hit ellenes megjegyzéseket hanyagoljátok! Köszi!

2020. jún. 11. 16:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%

Kedves tini lány!

A kereszténység egy szeretet alapú, hit alapú és reménység alapú vallás. Természetesen a bűnökről is szól a Biblia, de ne úgy tekints Istenre, mint aki rendőr módjára figyeli az embereket, hogy ki követ el bűnt, mekkorát, és kire sújthat le véglegesen. Önmagában minden bűn bocsánatos, mert az üdvösség lehetőségének elvesztését (azaz a biztos kárhozatot) nem egy-egy időnként elkövetett bűn okozza, hanem az, ha valaki folytatólagosan, Isten figyelmezetetéseinek, megbocsátásának és türelmének ellenére folytatja a bűnös életmódját, ennek hatására hosszú idő alatt annyira megkeményedik és érzéketlenné válik a szíve a szeretet, kegyelem és igazság iránt, amíg végül véglegesen eldönti, hogy szembeszegül a Szentlélek irgalmas és megmentő, gyógyító munkájával. Persze elméletileg mindig beazonosítható lenne egy utolsó csepp a pohárban, egy bűn, ami már halálos, de nem önmaga a bűn halálos, hanem az, hogy már tele lett vele a "pohár".

Tehát az, hogy tinédzser korodban elkövetsz valamit, amiben kételkedsz, hogy bűn-e vagy sem, az csak egy egyszeri bűn. Talán nem is maga ez az önkielégítés-szerű dolog a baj, hanem hogy kételkedtél, mégis megtetted. A kételkedés a hit ellentéte. (Lásd Róm 14:23, ahol ugyan nem az önkielégítés, hanem a bálványáldozati hús evése kapcsán kételkedőkről írja az Ige: "Akinek viszont kétségei vannak, amikor eszik, máris megítéltetett, mivel nem hitből teszi. Mert mindaz, ami nem hitből van, bűn.") Tanulság: ne tegyél olyat, amiben kételkedsz. De te még nagyon messze vagy attól, hogy ne legyen esélyed az üdvösségre.

Azt viszont meg szeretném jegyezni a kérdésed kapcsán, hogy bár majdnem minden embernek, aki ma a világon él, van esélye az üdvösségre (mivel még nem keményedtek meg teljesen), attól még minden egyes embernek, aki vétkezett, szüksége Isten kegyelmére, azaz szüksége van megtérni és újjászületni víz és Szentlélek által (Jn 3:3, ApCsel 2:37-41). Különben hiába van meg az elméleti esély, ha az ember nem él vele, akkor elveszik attól függetlenül, hogy Isten megbocsátotta a bűneit. És mivel a víztől valló újjászületést csak addig tudjuk megtenni, amíg ebben a testben élünk, azt pedig nem tudjuk biztosan, hogy meddig élünk, a megtérést és az újjászületést elhanyagolni vagy halogatni nem okos dolog.

Persze itt nincs hely hosszabban kifejteni, mi a megtérés és az újjászületés, ehhez a Bibliát kellene tanulmányoznod valakivel.

üdv Stefán

2020. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
39%
Neked büntető istenkép hitrendszered van.ami nem valós.Isten elfogadó, megbocsátó és szeretet teljes és nem célja a büntudat keltés.Azt a tudatlanság és isten félreértése szülte sajnos.
2020. jún. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%
Légyszi megindokolja valaki mért pontoztatok le? A 4-es voltam.
2020. jún. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
73%
Ez nem keresztény tini. Mindenkit lepontoz aki normális választ ad. Rövid beszélgetés után rájöttem, hogy ez nem is lány hanem egy vén szatír. Ne válaszoljatok a kérdésére mert ezen szórakozik és ezen élvezkedik. Gondolkodom, hogy jelentem a kérdést.
2020. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 nagybotos ***** válasza:
44%

Egy mélyen (Isten mind mélyebb megismerése) hitet Istentől KAPTAM ajándékba.


Nagyon JÓ a Bolyki Laci : Kegyelem és... c könyve. Egy hasonló problémám témájában írtam is neki és VÁLASZOLT ! Ismered a Golgota ökumenikus gyülekezetet?

Szeretettel Czoch Andor 85 éves Andor papa

2020. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%

Fél percig nem lehet masztizni. Fél óra, az már oké.

Írj privit ha szeretnél.

18 éves srác vagyok.

2020. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%
Igen a pokolba kerülsz.
2020. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Halálos bűn. De amugy egyszerűbb lett volna megkérdezni szerintem a gyóntatószékben a papot erről, ne a neten mondják meg a nagyokos akárkik.
2021. jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
65%
Most komolyan, kit érdekel, hogy egy tini lány, mindegy hogy milyen vallású, maszturbál-e fél percet vagy nem? Fontosabb, vallással kapcsolatos dolgokkal is foglalkozhatnál.
2021. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!